Sayfa 54/195 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    mkk saklama komisyonu diye birşey gördüm o bizi ilgilendirmiyor mu?
    miktar bankadan bankaya değişiyor mu?( Ben Vakıf Portföy 1. ppf aldım.)
    Ürün ve Hizmet Ücretleri | Türkiye İş Bankası A.Ş.
    https://www.isbank.com.tr/TR/fiyatla...ucretleri.aspx
    MKK saklama komisyonu yıllık yüzbinde 6.5 ve İşbankasında payların ortalama piyasa değeri 1 milyon üzeri olan hesaplardan yıllık olarak tahsil ediliyor deniliyor. Artı BSMV var bide. MKK komisyonu sanırım her bankada aynı fakat saklama ücreti bankadan bankaya değişebilir ismi farklı olabilir veya olmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    MKK saklama komisyonu yıllık yüzbinde 6.5 ve İşbankasında payların ortalama piyasa değeri 1 milyon üzeri olan hesaplardan yıllık olarak tahsil ediliyor deniliyor. Artı BSMV var bide. MKK komisyonu sanırım her bankada aynı fakat saklama ücreti bankadan bankaya değişebilir ismi farklı olabilir veya olmayabilir.
    öncelikle ayrıntılı bilgilendirmeler için tşk ederim.

örnek 1.500.000 tl ile fon aldık diyelim ve 2.5 ay sonra tamamını satıp başka bankaya eft yaptık stopaj harici diğer kesintileri sistem nasıl yapacak? veya yapamayacak mı?
    yapabilecek ise bu durumda İşbankası'nın sitesinde gördüğüm tarifeye göre 750K üstü olduğu için 31.00 tl+BSMV kesmeli ayrıca mkk saklama bir yılı doldurmadığı için 6.5/100000 lik komisyonu kesemeyecek mi?

3.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    öncelikle ayrıntılı bilgilendirmeler için tşk ederim.

örnek 1.500.000 tl ile fon aldık diyelim ve 2.5 ay sonra tamamını satıp başka bankaya eft yaptık stopaj harici diğer kesintileri sistem nasıl yapacak? veya yapamayacak mı?
    yapabilecek ise bu durumda İşbankası'nın sitesinde gördüğüm tarifeye göre 750K üstü olduğu için 31.00 tl+BSMV kesmeli ayrıca mkk saklama bir yılı doldurmadığı için 6.5/100000 lik komisyonu kesemeyecek mi?
    Rica Ederim. İşbankta 3 aylık dönemlerin sonunda kesiliyor saklama ücreti. Hesabınızda para olmadığı müddetçe kesinti yapılamayacak. Fakat hesaba borç kaydediyor. Yatırım hesabınızın nakit bakiyesi ve blokeli bakiye gözüküyor. Eğer hesabınıza para aktarırsanız daha sonra hesabınızdan kesiliyor bu ücret sanırım. MKK kesintisini henüz görmedim bende Aralık ayında başladım fon almaya o yüzden 4. üç aylık dönemin saklama kesintisini gördüm. Söylemeyi unuttum 3 aylık dönemler Mart-Haziran-Eylül-Aralık aylarının sonu oluyor. Yani Aralık'ta aldıysanız 3 ay sonra ödemiyorsunuz saklama ücretini. Tabi bütün bunlar İşbank için geçerli.

Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    MKK komisyon ve masrafları tüm bankalarda aynı. Kesinti zamanları farklı olabiliyor. syg.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,324
     Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    anladım sizin problemi tamam ...sos hesaptan otomatik fon alım talimatın iptal ettirin...fonu kendiniz alın...satarken sos hesap satar.. boşta para kalmasına gerek kalmaz... sos hesap mutlaka olsun..
    SOS talimatimi iptal ettim.
    Emekli maasim yatinca artik otomatik olarak 2000 TL uzeri paraya fon almayacak.
    Emekli maasimin yattigi gun girip kendim manuell olara 801 fon alacagim.
    Bu durumda gun sonu bu hesapta 2000 TL yok bosta deyip fon satmasin?
    Ayrica otomatik odemedeki faturalar fon satilarak gununde odeme yapilir degil mi?

2000 TL nin bosda durmasi demek yillik 400 TL gelir kaybi demektir.
    Isbankasi emekli maasinin yattigi hesaplardan hesap isletim ucreti almiyor, aylik 5 taneye kadar eft'yi ucretsiz, 5 tane sonrasi tane basina 5.10 TL ucret istiyor. Bunlarin parasini bosta kalan 2000 TL den cikarmak istiyor sanirim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,324
     Alıntı Originally Posted by Banaspati Yazıyı Oku
    MKK komisyon ve masrafları tüm bankalarda aynı. Kesinti zamanları farklı olabiliyor. syg.
    Yillik onbinde 0.65 (yuzbinde 6.5) olarak araci kurumlara her ay MKK bir disket ile bildiriyor, herkes bunu musteri hesaplarina yansitiyor..
    Ben yillardir oduyorum.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    SOS talimatimi iptal ettim.
    Emekli maasim yatinca artik otomatik olarak 2000 TL uzeri paraya fon almayacak.
    Emekli maasimin yattigi gun girip kendim manuell olara 801 fon alacagim.
    Bu durumda gun sonu bu hesapta 2000 TL yok bosta deyip fon satmasin?
    Ayrica otomatik odemedeki faturalar fon satilarak gununde odeme yapilir degil mi?

2000 TL nin bosda durmasi demek yillik 400 TL gelir kaybi demektir.
    Isbankasi emekli maasinin yattigi hesaplardan hesap isletim ucreti almiyor, aylik 5 taneye kadar eft'yi ucretsiz, 5 tane sonrasi tane basina 5.10 TL ucret istiyor. Bunlarin parasini bosta kalan 2000 TL den cikarmak istiyor sanirim.

Syg,
    Faturalarınızın fon bozdurularak ödenmesi için sos hesabınızın olması gerekir....Sadece otomatik fon alım talimatınızı iptal edeceksiniz ki 2000 tl boşta kalmasın..Ben elektrik ve telefon faturalarını kredi kartına ödettiriyorum..İş Bankası bunları ücretsiz yapıyor...doğalgaz ve kk ödemem geldiğinde de fonu kendim de bozabiliyorum...ya direk ödüyorum ya da nakit cari hesapta duruyor otomatik ödeniyor...Bir de para çekeceksiniz bankamatikten hiç fon bozmakla uğraşmıyorsunuz..Sos hesap sayesinde 200 tl ver dediğinde otomatik 1 fon bozup size ödüyor...Kısacası Sos hesap gerekli....

Açıklamalar var burada......

https://www.isbank.com.tr/TR/bireyse...mum-hesap.aspx
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

Otomatik fon alım talimatı verilen hesap maximum hesap..... bu iptal edilecek.....

Yazın Arsa... Kışın Borsa

Sayfa 54/195 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •