Sayfa 54/627 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 5009 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Altın fonlarında ki fiyat istikrarsızlığı tam gaz devam ediyor. Dün neden %5 yükseldiğini anlayamadığım yoncanın altın fonu bu günde %2.4 düşmüş. Anlayan varsa beri gelsin.
    Yarın ki GTA fonunun fiyatına nereden baktınız?

2.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Yarın ki GTA fonunun fiyatına nereden baktınız?
    Şubeden veya mobilden görebilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Şubeden veya mobilden görebilirsiniz.
    Evet ben de baktım, düşmüş %2.5 civarında. Aklıma gelen şey fona yüklü para girişi (yeni yarıtımcı) veya çıkışı (yatırımcının kar alıp fondan çıkması) geliyor.

Zamanında Azimut PPZ fonunda bile günlük %2 eksi yaptığını bilirim ki para piyasası fonu. Günlük sabite yakın getirisi vardır.

4.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Evet ben de baktım, düşmüş %2.5 civarında. Aklıma gelen şey fona yüklü para girişi (yeni yarıtımcı) veya çıkışı (yatırımcının kar alıp fondan çıkması) geliyor.

Zamanında Azimut PPZ fonunda bile günlük %2 eksi yaptığını bilirim ki para piyasası fonu. Günlük sabite yakın getirisi vardır.
    Ben bu fonların alım emri saatindeki yani 13.30 daki gram fiyatına göre bir korelasyon bekliyorum ama maalesef bu yok bu fonlarda. Şu anda gram 1778 tl geçiyor ekranlarda. Bugün saat 13.30 da 1754 tl. geçiyordu. Bakalım görelim ne olacak. Nihayetinde günün sonunda alım-satım farkı olmadığından bana cazip geliyor.

5. Bende çözemedim bir türlü. Çözerseniz lütfen paylaşın.

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    -PPZ fonunda alış valörü yok o yüzden adet olarak da girseniz tutar olarak da girseniz farketmez istediğiniz kadar alabilirsiniz
    Adet/Tutar olarak girildiğinde oluşan fark alış valörlü fonlarda oluşuyor

-Kesinti yok, tüm kurumlarda aynı fiyattan alınıp satılabilir. Masraf/komisyon/makas vs. yok
    Bazı fonlarda stopaj var o yüzden satışta kardan %10 stopaj kesilir, ama PPZ'de stopaj yok kesinti olmaz.
    MKK/saklama vs. gibi ücretler var, ayda bir defa alınır ama bu tüm kurumlarda var(yasal kesintiler), çok da düşük meblağlar olduğu için takılmaya gerek yok(bence)

-Yönetim ücreti kesintisi her gün fonun fiyatından düşülüyor.
    Tefaşta açıklanan fiyat yönetim ücreti düşülmüş fiyattır, ayrıca kesinti olmaz.
    Bilgilendirme için teşekkürler.

7. Rpd -0,55
    yay -0,51
    mac +0,25
    yas -0,14
    rık -0,28
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

8.  Alıntı Originally Posted by pirei Yazıyı Oku
    Bende çözemedim bir türlü. Çözerseniz lütfen paylaşın.

Yüklü alim yapacak bir müşteri geldiyse ona kıyak olsun diye bugünlük fonu geçici dusurmuslerdir, yarın tekrar normal fiyatına geri gelir.

Bu fon yönetim işinde fonu kim yönetiyor , günlük ne alıyor ne satıyor belli değil.

Gidip direk Altın.S1 hissesi alın, veya IAR veya NADIR den fiziki Altın alın, veya direk ZGOLD GLDTR hissesi alın en kötü. En azından hangi fiyattan ne aldın ne sattın belli olur.

Bu ALTIN Tefas fonlari birkaçı hariç tam bir fiyasko getiri olarak. Altın getirisine göre.

Sayfa 54/627 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •