Sayfa 54/59 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon
Arama sonucu : 467 madde; 425 - 432 arası.

Konu: EKIZ - Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A. Ş.

1. Evet borsa yine kan gölü, ancak EKIZ bugün de dik duruşunu sürdürdü. Göstergeler kuvvetli al'a döndü. Trix yukarı döndü çarşı karışacak aga Kurdun dişine kan değdi bir kere, yarın için tahminim 20.50 - 21.26 arası

2. yaw bu şirketin bilançolarını bi incelediniz mi şirket ne kadar ciro yaptıysa o kadar da maliyet oluşturmuş
    ky da bu şirketi zeytinyağı üretip sattığını sanıyor zeytinyağı üretip satsa bu kadar az kar marjı mı olur yüzde 5 bile değil kar marjı
    değerleme olmasa kar yazmayacak dandik bir şirket
    isterse yüzde yüz yüzde ikiyüz gitsin spekülatif harekettir bilanço esaslı gidiş yok
    adamlar zeytinyağı alıp satıyor stok desen sıfır

3.  Alıntı Originally Posted by westbrook Yazıyı Oku
    yaw bu şirketin bilançolarını bi incelediniz mi şirket ne kadar ciro yaptıysa o kadar da maliyet oluşturmuş
    ky da bu şirketi zeytinyağı üretip sattığını sanıyor zeytinyağı üretip satsa bu kadar az kar marjı mı olur yüzde 5 bile değil kar marjı
    değerleme olmasa kar yazmayacak dandik bir şirket
    isterse yüzde yüz yüzde ikiyüz gitsin spekülatif harekettir bilanço esaslı gidiş yok
    adamlar zeytinyağı alıp satıyor stok desen sıfır

Russel Westbrook;

20.45 üzerine atana kadar bekle. Az kaldı. Sonra alım için sıraya ilk sen gireceksin adım gibi eminim

Çok gördük biz bunları.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Flama Yazıyı Oku

Russel Westbrook;

20.45 üzerine atana kadar bekle. Az kaldı. Sonra alım için sıraya ilk sen gireceksin adım gibi eminim

Çok gördük biz bunları.
    şirketin faaliyet karı yok yüksek enflasyon döneminde herkes en azından stok yaparken adamların stoğu bile bomboş değerleme karıyla giderse gider ancak bu spekülatif olur sende mal pazarlayan bi adamsın anladığım kadarıyla ne temel bilgin ne teknik bilgin var anca buralarda boş boş yazıp milleti pahalı hisseye daldıracaksın sonra büyük vebale gireceksin

5. Russel Westbrook,

Teknik bilgim yok demek.

Çok güldüm. Bunu sana ispatlama gibi bir derdim yok. Sadece 1-8 gün arası bekle

Diğer bir husus ise,

Yok parayı değerlemeden kazanmışmış, yok stoğu yokmuş, yok yüksek enflasyon dönemiymiş..Ne kadarda çok şey biliyormuş sermaye piyasaları uzmanı beyimiz

Bak sen beyimize yüksek enflasyon döneminde şirket neden stok yapmamışmış..Stokçuluğa mı teşvik ediyorsun sen milleti

Değerlemeden para geldi, değerlemeden para geldi diye "bik bik bik" ötüyorsun ya hani, o değerleme ne için yapıldı biliyor musun ? Bilmiyorsun tabi

O beğenmediğin değerlemeler; Şirketin taşınmazlarından olan Menemen arazinin 2. Parselinin üzerinde tarımsal amaçlı soğuk hava depoları yapılması başvurusu ve Ön Proje Sözleşmesi imzalanması için yapıldı..

Belkide şirket o devasa soğuk hava depolarına, senin gibilerin düşüncelerini koyup sonsuza kadar donduracak

Şirketin değerini sen mi belirliyorsun evindeki rahat koltuğunda otururken ?

Bağımsız denetim raporları var, yıllar sonra özellikle son 3 yılda olumsuzdan, önce sınırlı OLUMLU GÖRÜŞE döndü, belki şimdi de direkt OLUMLU olacak 01.03.2023' e kadar açıklanma zorunluluğu olan 2022 yılının tümüne ait bağımsız denetim raporuna göre..

Değerleme değerleme diye tutturmuş beyimiz ama hiç bakmamış anlaşılan o ki sürdürülen faaliyetler kârına bile,

2019'da 3.102.083 TL

2020'de 196.176 TL

2021'de 14.111.097 TL

2022'de 42.437.751 TL

olmuş...

şirket iyiye mi gidiyor? kötüye mi gidiyor? Sen söyle ?

Millet sana mı inansın ?

Yoksa SPK'nın yetkilendirdiği bağımsız denetim kuruluşlarına mı ?

Vallahi milleti bilemem ama ben bağımsız denetim kuruluşlarına inanma yolunu seçiyorum

Pahalı hisse diyorsunda; 07.01.2023'te Yıldız Pazar dahil güncel piyasa çarpanlarına göre Ekiz'den ucuz 20 hisse hisse bulun dedim, sen dahil kimseden ses yok.

Haydi bulsana, burada sırala, de ki bak Ekiz 21. sıradaymış, yanılıyormuşsun de..

Bizde şapka çıkartalım sana.

Ama nerde ??

Zaten dikkat edersen şirket yakın izleme pazarında, yani finansallarına bakarsan bir çaba, bir yeniden yapılanma, bir büyüme isteği var değil mi ?

Önemli olan bunu yakalayabilmek, kötü dönemi atlatan ama büyüme potansiyeli olan şirketi yakalamak önemli olan.

Ama senin gibiler yok Ereğli yok Tüpraş yok Aselsan diye diye alanın aldığı satanın sattığı değerini bulmuş belli bir doygunluğa ulaşmış şirketleri bilirsiniz anca. Birisi gelipte küllerinden doğma çabasında olan bir şirket bulduğunda da hasetinizden çatlarsınız.

"Ereğli al, Tüpraş al bik bik bik" çevresine karşı bunu bilir bunu söyler bu zihniyet..

Önemli olan sıfırı tüketip, iyileşme ibareleri gösteren şirketi yakalamak değil mi?

Seni gidi Ereğli'ci seni

Milleti pahalı hisseye daldıracaksın diyor birde mesnetsiz.

Kime göre pahalı ? Neye göre pahalı ? Sana göre mi pahalı ?

Yoksa spk denetiminden geçmiş finansal çarpanlarına göre mi pahalı ?

f/k' sı mı çok yüksek, yoksa pd/dd değeri mi çok yüksek, fd/satışlar mı çok şişmiş ?

CV/EBIDTA mı çok uçmuş ? Şirketin özsermayesi eksi mi ? Dolaşımdaki lotu %99' mu ?

Pahalı olduğunu ispatlarsan elimdeki tüm Ekiz hisselerimi sana virmanlayacağım.

Yok eğer ispatlayamazsan aynı miktarı sen bana virmanlayacaksın...

Şark kurnazına bak hele !

Bizi ali okuluna bile gitmeyen birisi zannetti zaar
    Son düzenleme : Flama; 20-01-2023 saat: 00:31.

6.  Alıntı Originally Posted by Flama Yazıyı Oku
    Russel Westbrook,

Teknik bilgim yok demek.

Çok güldüm. Bunu sana ispatlama gibi bir derdim yok. Sadece 1-8 gün arası bekle

Diğer bir husus ise,

Yok parayı değerlemeden kazanmışmış, yok stoğu yokmuş, yok yüksek enflasyon dönemiymiş..Ne kadarda çok şey biliyormuş sermaye piyasaları uzmanı beyimiz

Bak sen beyimize yüksek enflasyon döneminde şirket neden stok yapmamışmış..Stokçuluğa mı teşvik ediyorsun sen milleti

Değerlemeden para geldi, değerlemeden para geldi diye "bik bik bik" ötüyorsun ya hani, o değerleme ne için yapıldı biliyor musun ? Bilmiyorsun tabi

O beğenmediğin değerlemeler; Şirketin taşınmazlarından olan Menemen arazinin 2. Parselinin üzerinde tarımsal amaçlı soğuk hava depoları yapılması başvurusu ve Ön Proje Sözleşmesi imzalanması için yapıldı..

Belkide şirket o devasa soğuk hava depolarına, senin gibilerin düşüncelerini koyup sonsuza kadar donduracak

Şirketin değerini sen mi belirliyorsun evindeki rahat koltuğunda otururken ?

Bağımsız denetim raporları var, yıllar sonra özellikle son 3 yılda olumsuzdan, önce sınırlı OLUMLU GÖRÜŞE döndü, belki şimdi de direkt OLUMLU olacak 01.03.2023' e kadar açıklanma zorunluluğu olan 2022 yılının tümüne ait bağımsız denetim raporuna göre..

Değerleme değerleme diye tutturmuş beyimiz ama hiç bakmamış anlaşılan o ki sürdürülen faaliyetler kârına bile,

2019'da 3.102.083 TL

2020'de 196.176 TL

2021'de 14.111.097 TL

2022'de 42.437.751 TL

olmuş...

şirket iyiye mi gidiyor? kötüye mi gidiyor? Sen söyle ?

Millet sana mı inansın ?

Yoksa SPK'nın yetkilendirdiği bağımsız denetim kuruluşlarına mı ?

Vallahi milleti bilemem ama ben bağımsız denetim kuruluşlarına inanma yolunu seçiyorum

Pahalı hisse diyorsunda; 07.01.2023'te Yıldız Pazar dahil güncel piyasa çarpanlarına göre Ekiz'den ucuz 20 hisse hisse bulun dedim, sen dahil kimseden ses yok.

Haydi bulsana, burada sırala, de ki bak Ekiz 21. sıradaymış, yanılıyormuşsun de..

Bizde şapka çıkartalım sana.

Ama nerde ??

Zaten dikkat edersen şirket yakın izleme pazarında, yani finansallarına bakarsan bir çaba, bir yeniden yapılanma, bir büyüme isteği var değil mi ?

Önemli olan bunu yakalayabilmek, kötü dönemi atlatan ama büyüme potansiyeli olan şirketi yakalamak önemli olan.

Ama senin gibiler yok Ereğli yok Tüpraş yok Aselsan diye diye alanın aldığı satanın sattığı değerini bulmuş belli bir doygunluğa ulaşmış şirketleri bilirsiniz anca. Birisi gelipte küllerinden doğma çabasında olan bir şirket bulduğunda da hasetinizden çatlarsınız.

"Ereğli al, Tüpraş al bik bik bik" çevresine karşı bunu bilir bunu söyler bu zihniyet..

Önemli olan sıfırı tüketip, iyileşme ibareleri gösteren şirketi yakalamak değil mi?

Seni gidi Ereğli'ci seni

Milleti pahalı hisseye daldıracaksın diyor birde mesnetsiz.

Kime göre pahalı ? Neye göre pahalı ? Sana göre mi pahalı ?

Yoksa spk denetiminden geçmiş finansal çarpanlarına göre mi pahalı ?

f/k' sı mı çok yüksek, yoksa pd/dd değeri mi çok yüksek, fd/satışlar mı çok şişmiş ?

CV/EBIDTA mı çok uçmuş ? Şirketin özsermayesi eksi mi ? Dolaşımdaki lotu %99' mu ?

Pahalı olduğunu ispatlarsan elimdeki tüm Ekiz hisselerimi sana virmanlayacağım.

Yok eğer ispatlayamazsan aynı miktarı sen bana virmanlayacaksın...

Şark kurnazına bak hele !

Bizi ali okuluna bile gitmeyen birisi zannetti zaar
    hee doğru ben şark kurnazıyım sen herşeyi bilen adamsın
    faaliyet karını yazmış satışların maliyeti ne? kalan kar ne ?
    hissenin pd si ne?değerlemeyi ne için yapmışmış
    görüyoruz kaptaki haberi
    sanki bana harika bi şirket neden gözaltında belli işte
    adamlar soyup sogana çevirmiş arada bir senin gibi üfürükçülerle kaldırıp yukarıdan malı veriyor
    yuh yani hala bir de çamur atıp konuşuyorsun
    finansallarından bahsediyormuşmuş
    söylediğimde ne var adamların bilanço olarak iş yaptığı sektör olarak daha çok kar etmesi gerekirken etmemiş giderse de spekülatif gider diyorum
    faaliyet karını yemişler
    tahsisli yapıp ortaktan gelen parayı borca vermişler
    faaliyetten gelen bişi yok daha neyi pazarlıyorsun git pazarda atlet don pazarla
    borsada kaç tane firma var değerleme yapsa şuan ki piyasa değerinin 10 katına çıkacak
    bu şirkete bakıyorsun faaliyet karı yok
    kar marjı yüzde 5 bunu mu övüyorsun millet enflasyon yüksek döneminde uçmuş gitmiş bunlar yan gelip yatmış yağ almış satmış
    ulan halk pahalılıktan zeytinyağ alamıyor yüzde bilmem kaç artmış adamlar ordan bile kazanamamış

son olarak daha fazla tartışmak istemiyorum bu hisseyi alacak vatandaş açsın bilançolarını okusun faaliyet raporlarını okusun burda yazanlara itibar etmesin..

7. son olarak aklıma takıldı bu hisseyi pazarlamanı gerektirecek kadar yani uçacak kadar beklentisi ne anlatır mısın?
    nedir yani senin farklı gördüğün kardeş anlat bilelim deki mesela karlı bi iş koluna giriyor gibi gibi

8.  Alıntı Originally Posted by westbrook Yazıyı Oku
    son olarak aklıma takıldı bu hisseyi pazarlamanı gerektirecek kadar yani uçacak kadar beklentisi ne anlatır mısın?
    nedir yani senin farklı gördüğün kardeş anlat bilelim deki mesela karlı bi iş koluna giriyor gibi gibi
    Her şeye laf söyletirim ama kimse teknik analiz bilgime laf söyleyemez !

Onlarca göstergeyi analiz ederek bir sonuca ulaşıyorum bu işi profesyonel (mesleki) olarak yapıyorum çünkü...

19.01.2023 tarihinde saat 23.02' de EKIZ 17.99 iken Sadece 1-8 gün arası bekle demiştim.

Aşağıdaki tabloyu her gün dolduracağım. Gün gün takip et bakalım

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 54/59 İlkİlk ... 4445253545556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •