Sayfa 54/502 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 4009 madde; 425 - 432 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Ben nerelere düştüm yarabbim.

na hah hah hah haaaaa!...
    ne diyorsun sen be....
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....
    ne mutlu Türküm diyene....

--danıştayın izin vermediği sıfırdan kurulmaya kalkılan bir yerli kömür santralinin ÇED başvuru raporundaki ifade:

Söz konusu proje dosyasında “Yıllık linyit tüketiminin yaklaşık 3 milyon 526 bin 250 ton/yıl olacağı öngörülen tesiste 25 yıl ekonomik ömrü boyunca da toplam 88 milyon ton kömür tüketimi gerçekleşeceği yer alıyor.

https://www.evrensel.net/haber/27077...mlar-urkutuyor

3. Çan 2 2019'da işletmeye anlınmadı mı? Daha 4-5 yıllık bir santral değil mi bu? 25-30 yıllık rakamlar uçuşuyor, ondan sorayım dedim...

"2019
    Çan2 Termik Santrali deneme süreci tamamlanarak düzenli üretime geçilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çevre İzin ve Lisans Belgesi alınmıştır."
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Çan 2 2019'da işletmeye anlınmadı mı? Daha 4-5 yıllık bir santral değil mi bu? 25-30 yıllık rakamlar uçuşuyor, ondan sorayım dedim...

"2019
    Çan2 Termik Santrali deneme süreci tamamlanarak düzenli üretime geçilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çevre İzin ve Lisans Belgesi alınmıştır."
    --avusturya da kullanılmış 15 yıl kadar....snora üretim durdurulmuş 2 . el santral...2016 da sökülüp getirldi...2-3 yıl kurulum sürdü...2008 de deneme üretimleri başladı...

5.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Çan 2 2019'da işletmeye anlınmadı mı? Daha 4-5 yıllık bir santral değil mi bu? 25-30 yıllık rakamlar uçuşuyor, ondan sorayım dedim...

"2019 Çan2 Termik Santrali deneme süreci tamamlanarak düzenli üretime geçilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çevre İzin ve Lisans Belgesi alınmıştır."
    Doğrudur üstadım, henüz 4 yıllık işletme. Bütün sosyal medyada kafa bulandırıcı yazılar arttığına göre tahtacı abilerimiz epey zor durumdalar.

Mevcut ruhsat sahasında ****t Ore Reserves Committee (“JORC”) standartlarına uygun sondaj çalışmaları yapılmıştır. 2013 yılında ****t Ore Reserves Committee (“JORC”) standartlarına uygun sondaj çalışmaları sonrasında tespit edilen rezervlerin ortalama kalorisi 3.481 kcal/kg olup, bu değer Türkiye’de linyit ile elektrik üreten santraller içerisinde en yüksek değerdir. Bu durum, üretim maliyetinde de emsallerine göre avantaj sağlamaktadır.

Faaliyet Raporundan
    Gelmiş, kalorifik değeri 1200 kcal/kg olan linyit sahası ile bunu mukayese ediyor. İnternette ne bulduysa ilgili/ ilgisiz copy paste.

Ayıptır...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --avusturya da kullanılmış 15 yıl kadar....snora üretim durdurulmuş 2 . el santral...2016 da sökülüp getirldi...2-3 yıl kurulum sürdü...2008 de deneme üretimleri başladı...
    Belli ki konuya hakimsin. 2016 da sökülüp getirilen, 2-3 yıl kurulumu süren santralde deneme üretimi nasıl 2008 de başlamış. Kısaca izah, kafam basmadı...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Belli ki konuya hakimsin. 2016 da sökülüp getirilen, 2-3 yıl kurulumu süren santralde deneme üretimi nasıl 2008 de başlamış. Kısaca izah, kafam basmadı...
    --bunun sehven yazıldığını adın gibi biliyorsun...başka bir açık bulamadın mı?...kendini küçük düşürüyorsun....

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Doğrudur üstadım, henüz 4 yıllık işletme. Bütün sosyal medyada kafa bulandırıcı yazılar arttığına göre tahtacı abilerimiz epey zor durumdalar.

Gelmiş, kalorifik değeri 1200 kcal/kg olan linyit sahası ile bunu mukayese ediyor. İnternette ne bulduysa ilgili/ ilgisiz copy paste.

Ayıptır...
    bu haber açıklanalı neredyse 10 yıl oldu....1 ton üretim yapıldı mı?....

bu JORC a ne ekersen onu biçersin....kendisi kömürü çıkarıp bakmıyor....

Sayfa 54/502 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •