Sayfa 540/1009 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

1. Enflasyon Araştırma Grubu, ENAGrup Mart ayı enflasyon oranını ayrıntılı bir

1. Enflasyon Raporu Bülteni ve

2. Aylık Ekonomik Analiz

ile beraber,

5 Nisan, Pazartesi günü saat 09:50’de sizlere sunacaktır.

2. Arkadaşlar biz elinde TL tutanlar hakikaten aptaliz Işık ok te nin dediği gibi bu devirde 19 faizle para bağlamaz demişti. Ya gayri menkul yada borsaya gir bekle %50 kazanırsın demişti bir yılda . Hatta borsa da hisseleri bile söylemişti. Migros, petkim, koç holding biz bu treni kaçırdık şimdi ağlıyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Arkadaşlar biz elinde TL tutanlar hakikaten aptaliz Işık ok te nin dediği gibi bu devirde 19 faizle para bağlamaz demişti. Ya gayri menkul yada borsaya gir bekle %50 kazanırsın demişti bir yılda . Hatta borsa da hisseleri bile söylemişti. Migros, petkim, koç holding biz bu treni kaçırdık şimdi ağlıyoruz.
    Genel fikrinize katılıyorum. Ancak Işık Ökte örneği biraz yanlış olmuş. Erkin Şahinöz , Işık Ökte vb. ABD hizmetkarları her daim bize ters kılavuzdur. Ülkedeki gençler batı ülkelerine gitmek için can atarken , bu insanlar neden oradaki kariyerlerini bırakarak buraya gelmişler ? Bu ülkenin en iyi ekonomistlerine , prof.larına ekranlarda yer yokken neden acaba Türkçeyi bile konuşamayan bilmemne oğulları soyadlı ve ışık ökteler ekran yüzü yapılıyor.

4. TL. faizlerinin şu andaki durumunu küçümsememek lazım. Paranın değerini tam korumak ancak ; dövizin düştüğü zaman döviz alabilmek , 50-75 kuruş yükseldiğinde satıp faize geçebilmekle olur. Borsayı saymıyorum. O iş eğitim ister.

5.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Yabancılar Paskalya tatilinde.!!
    Bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekli.!!
    Karanlık tünelden önceki son çıkış.!!!
    Crash senin işin çok zor cidden Allah çevrendekilere sabır versin, bu başlığı meşgul etme döviZ başlığında istediğin gibi atıp tut.

6.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Arkadaşlar biz elinde TL tutanlar hakikaten aptaliz Işık ok te nin dediği gibi bu devirde 19 faizle para bağlamaz demişti. Ya gayri menkul yada borsaya gir bekle %50 kazanırsın demişti bir yılda . Hatta borsa da hisseleri bile söylemişti. Migros, petkim, koç holding biz bu treni kaçırdık şimdi ağlıyoruz.
    Tamam da biz yıllık bağlamıyorz ki mevduatı..kesin getiriisi mi var hisse senedinin? Tr burası başta padişah..herşey iki dudağının arasında

7.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Mevduat, getirisi belli olmayan enstrümanları devamlı takip edip doğru yerden pozisyon açıp kapatmakla uğraşmak istemeyen, az-öz kazanayım mantığındaki insanların başvurduğu bir enstrüman zaten. Ben pandemiden önce borsaya girdim, 33 askerimizin şehit olduğu günün ertesi kalktığımda 40 bin TL'm gitmişti, bozmadım toparlanmasını bekledim bir kısmı toparladı zarar yarıya indi sattım, yaşadığım psikolojik rezillik de cabası. Doların veya borsanın hangi dönem kaçtan girileceğini kaçtan çıkılacağını net bilen varsa söylesin yatıralım, peki lokal veya global ölçekte devamlı değişen gündemlere, krizlere, gerginliğe, gelişmelere karşı kim koruyacak? VIOP'ta hedge pozisyon açıp mı devam edeceğiz devamlı?
    Mevduatçılara vurup durmayalım, her zaman mevduattan daha fazla kazanma şansı vardır ama risk alırsın. Aldığın risk ve öngörü tutarsa ne ala, tutmazsa madden manen çökersin.

8.  Alıntı Originally Posted by Stajyer Yazıyı Oku
    Tamam da biz yıllık bağlamıyorz ki mevduatı..kesin getiriisi mi var hisse senedinin? Tr burası başta padişah..herşey iki dudağının arasında
    Full mevduat, full döviz, full hisse şeklinde düşünmek yerine almak istediğiniz risk oranında sepet yapmak en mantıklısı bence. İnsan tek bir yatırıma full girince aklı hep öbür tarafta kalıyor, komşunun tavuğu misali. E o zaman hepsinden alalım ki hiçbirinde aklımız kalmasın.

Sayfa 540/1009 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •