Sayfa 541/777 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,321 - 4,328 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Güngör Uras vefat etmiş...

Allah rahmet eylesin.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    İyi pazarlar..

Artık yazmak şart oldu..

Yan başlıkta Sar kardeşimiz(ve pek çokları) aylardır borcu yüzünden ABD'yi batırmaya çalışıyor fakat ABD bir türlü batmıyor/batamıyor..

Bende isterim ABD bir an önce batsın ama bu iş için çok daha uzun süre var önümüzde..

Bu yazıyla farkına varırmısın bilmiyorum fakat ne yalan söyliyeyim farkına varsanda beyin kilitli olunca bu biraz zor diye düşünüyorum..

Neyse ben açıklayayım da..sen yine farkına varma..

ABD'nin bütçe açıkları yanlış hatırlamıyorsam yıllık 1 trilyon dolara ulaşmak üzere..ciddi bir rakam..

Bu kadar artmasının sebebi ne; vergi indirimi, bütçe harcamaları (fiscal tedbirler) vb..

Peki bu harcamaları nereden karşılayacak, borçlanarak tabiki..dolayısıyla söylediğin gibi borçlarının ciddi anlamda artmasının sebebi bu..madolyonun bir yüzü bu..

Diğer yüzü ise biz ve bizim gibileri ilgilendiren kısmı..

Şöyleki; yukarıda belirtildiği gibi ABD hükümetinin harcamaları artarken ABD ekonomisi ne oluyor, büyüyor..hemde ortalama büyümesinin çok üzerinde..başka etkenlerde var ama büyüme dolayısıyla enflasyonu da artıyor..

Ha şimdi büyüme ve enflasyon arttığına göre FED bizdeki gibi kapıkulu mu ki, öylece seyretsin enflasyonu..faiz felan arttırmasın, sıkılaştırma yapmasın..Newyork krosu ne derse desin, tabiki hayır..

Şimdi Sar kardeşim FED faizi arttırır ve başka kanallardan da sıkılaşmaya giderse senin 450 milyar civarındaki orana burana sürdüğün borçlar ne olur..sıkıntı yaratır mı, yaratmaz mı..yaratır diyorsan ki, aklın yolu bir..

Ha o zaman şöyle sorayım sana; eğer birileri batacaksa önce kim batar ABD mi, yoksa bizmi..

Üzgünüm ''hayaller Paris, gerçekler Eminönü''..

Yerken içerken düşünülecekti..
    Batmak diyince aklina ne geliyor bilmiyorum ama ben o aslanin midesinde xx yildir yasiyorum. Resmen batiyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Batmak diyince aklina ne geliyor bilmiyorum ama ben o aslanin midesinde xx yildir yasiyorum. Resmen batiyoruz.
    Nasıl yani sayın Ahmetg .nasıl ve ne şekilde batmaya dair işaretler var sizce?

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by themaskofzoro Yazıyı Oku
    Nasıl yani sayın Ahmetg .nasıl ve ne şekilde batmaya dair işaretler var sizce?

5. Herkesin bayramı kutlu olsun..

9 günlük böyle uzun tatillere her ne kadar karşı olsam da herkes ekran kapatıp bi güzel dinlensin..

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Herkesin bayramı kutlu olsun..

9 günlük böyle uzun tatillere her ne kadar karşı olsam da herkes ekran kapatıp bi güzel dinlensin..
    seninde bayramın kutlu olsun ancak ben gözümü dolardan pek alıkoyamam bende takıntı oldu günde 100 kez bakıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    seninde bayramın kutlu olsun ancak ben gözümü dolardan pek alıkoyamam bende takıntı oldu günde 100 kez bakıyorum
    Takıntı olmayan yok ki, olanda bakıyor olmayanda..

Bizi bu hale getirenler utansın..

Dolar-TL hangi orandasınız, sadece meraktan soruyorum sevgili Bahri..
    Son düzenleme : enki; 20-08-2018 saat: 11:05.

Sayfa 541/777 İlkİlk ... 41441491531539540541542543551591641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •