Sayfa 546/672 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 5372 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: SRVGY - Servet GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    Kimseye gaza getirmek istemiyorum ama size şunu soyleyeyim tahtada tek başıma savaşıyorum ve size bir söz bu hisseyi bügün Artı kapattrımassam bir daha forumda yazmam beceremedim demektir arkamdan istediğinizi konuşabilirsiniz
    Sayın Hocam, canu gönülden tebrik ediyorum ... SAYGILAR

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,992
     Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    2550555 yıllık borsa hayatımda ogrendigim:

Kararlarınızı kendiniz verin.
    Bu forumda da iyi niyetliler olduğu gibi art niyetli insanlar olabilir.. Twitter da investingde her yerde....

Günün sonunda kar ya da zararinizla baş başa kalan sizlersiniz/bizleriz..

Birisi sattım der etkilenir satarsınız ama alırken aynı yaygarayla aldım demez..

ya da alırken davul zurnayla aldım der satarken SES etmez..

Unutmayın günün sonunda portföyünüzle/portfoumuzle sizler-bizler baş başa kalacagiz
    Her Persembe spk bülteninde ögreniyoruz sn Heg ;)
    Ustalik artık taşı kırmakta, dostu düşmanı ayirmakta,
    avatarimdaki köpek balıklarını çok iyi bilirim
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

3.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Her Persembe spk bülteninde ögreniyoruz sn Heg ;)
    Ustalik artık taşı kırmakta, dostu düşmanı ayirmakta,
    avatarimdaki köpek balıklarını çok iyi bilirim
    ;))

Bir iki haber paylaşayım

1) Yeni torba yasaya göre(henüz çıkmadı) 30 Haziran 2021 e kadar yurtdisindan getirilen doviz altın vss den vergi alınmayacakmis..
    Bizim parayı ek vergi ödemeden sokabilirler.

2) Kartn %2500 bedelsiz sermaye arttırımina gitti kartondaki duruma göre diğer hisselerde de bedelsiz hareketi olabilir.
    Karton ödenmiş sermaye 2.8 milyon
    Öz sermaye 487 milyon.
    Ozsermaye/sermaye arasında 170 kat fark varken 25 kat bedelsiz yaptı..eskiden sert giderdi şimdi göreceğiz..

Bizimde odenmis sermaye 52 milyin
    Öz sermaye 580 milyon ama ilerde 2.5 milyar TL olabilir(para gelince)

Biz de %700 %800 bedelsiz kararı alsak siritmaz..

Kısacası bu Kartonun bedelsiz hareketi,
    bize para gelince ya da Şuan (bu harekete katilirsak)örnek olacak...

3) ya da patron 10 lira temettü vereceğim derse(biraz zor belki ama) geçmiş yıl karlariyla bereber ..
    bu da enflasyon oranın %10 olduğunu düşünürsek hisse fiyatını 3 basamağa otomatik çıkarması gerekir.. 40 lirada 10 lira temettü alacağını(%25 verim) duyan herkes hisseye saldırır..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,992
    bu bedelsizin bir hisseye derinlik kazandirmaktan baska bir anlamı, faydası yok ki,
    Cebinizde 200 bin var bölüyorsunuz 4 tane 50 bin yapiyorsunuz sonucta yine 200 bin

yerinde sayan firmalar icin bedelsizden ziyade para almayi tercih ederim , Devlet de kazansin dimi

5.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    bu bedelsizin bir hisseye derinlik kazandirmaktan baska bir anlamı, faydası yok ki,
    Cebinizde 200 bin var bölüyorsunuz 4 tane 50 bin yapiyorsunuz sonucta yine 200 bin

yerinde sayan firmalar icin bedelsizden ziyade para almayi tercih ederim , Devlet de kazansin dimi
    Öyle ama piyasa eskiden seviyordu )

bir de derinlik aslında önemsiz de sayılmaz...

Mesela piyasa şuan batık şirketlere bedelli ayağına, PATROOOONN hisseyi zamanında üstümüze bastın %90 halka açtın, üstüne deli gibi de borclandin ama senin borcunu biz öderiz diye üst üste atlıyorlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,992
    Tahville , Hisse Senedi arasindaki farkı bilmeyenlerin islem yaptığı bir piyasa,
    Piyasa dedigimizde hisse senedinin %87 nin %1 birinin elinde olduğu bir piyasadan bahsediyoruz
    oran daha azda
    bu yüzden piyasa sever bedelsizi insanları bindirirler tavanlarda mal dagita dagita hak ettigi seviyeye gelir,

insanlar seçimleri gibi borsaya itikleniyor, araci kurumlar yetersiz , is yatirim garanti icin al önerisinden bulduktan sonra
    kurumsaldan satıp hissenin %2 deger kaybetmesi sosyal medyada yeterince islendi,

Onlarda forumlarda, twitterde birsey ögrenmeye calisiyor iyi insanlara denk geldi geldi , gelmedi ise
    paralarini kaybediyorlar,
    yakın zamanda yandim anam diyenlerin feryadini duyacagiz...

7.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Öyle ama piyasa eskiden seviyordu )

bir de derinlik aslında önemsiz de sayılmaz...

Mesela piyasa şuan batık şirketlere bedelli ayağına, PATROOOONN hisseyi zamanında üstümüze bastın %90 halka açtın, üstüne deli gibi de borclandin ama senin borcunu biz öderiz diye üst üste atlıyorlar..
    Hiç unutmuyorum 6-7 sene önce kerevitaş yüzde1500 bedelsiz açıkladı 2 gün alma hayali kurdum pazartesi günü oldu emir girdim hiç umut yok tabi 10 dakika sonra bir baktım gelmiş allahım sevinçten zıp zıp zıplıyordum meğersem haberi verip Murat Ülker bütün malı üstümüze kusmus ogun hisse tavandan taban yaptı bizde hesabımızı mahşere bıraktık şimdi karton da açıklayınca aklıma o geldi herhalde şu bedelsiz hikayesinde borsada bir tek ben faydalanamadım nasip işte bazenleri nasip deyip Allah’a bırakacan

8. Servet, servetinize Servet katar, kağıda kurtarışlar yaparak destek atan (future 1905) kardeşimizi tebrik ederim.
    Kağıt hallice gider, kasmaya gerek yok. Ürünümüz sağlam şirket, portföyü ve iştirakleri güzel. Korku yok umut var. Mallara sahip çıkmak gerek.

Sayfa 546/672 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •