Sayfa 546/965 ÝlkÝlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 7717 madde; 4,361 - 4,368 arasý.

Konu: PNSUT - Pýnar Süt

1.  Alýntý Originally Posted by By Akýl Yazýyý Oku
    Ben , amatör bir borsa yatýrýmcýsý olarak , bunlara pek bakmýyorum. Tabiiki bunlarýn da önemi vardýr mutlaka. Benim , bir hisseyi alýrken baktýðým esaslar , sektöründeki diðer þirketlere göre , PD/DD oranýnýn düþük olmasý , þirketin karlýlýðý , özsermayesinin yüksek olmasý , gibi esaslar oluyor. Uzun vadede , bu strateji , kesin bir kazanç saðlýyor. Bazen de kýsa ve orta vadede de iþe yarayabiliyor.
    Evet dd,öz sermaye,f/k,esas faaliyet kâr’ý,döviz pozisyonu ,net borç gibi baþta gelen doneler önemlidir.
    Bunun yanýnda bulunduðu sektörün devamlýlýðý,rekabet durumu gibi çok þey var.
    Pýnar Süt; Sektör olarak içecek sektörü gurubunda deðerlendirilirsede,ürettiði ürünlerin içinde soslar,salça v.b ürünler olmasý hasebiyle azda olsa bir parçada bana göre dd gýda sektörü olarakda deðerlendirilebilir.
    Petunda %12,50 ve pýnsuda %8 küsür hissedarýdýr.
    Ama genel kanaat Petun hisse olarak daha toplanmýþ görünüyor hissenin spegi tarafýndan.
    Yani bir hisse tahtacý tarafýndan yeteri kadar toplanmaz daðýlýr ise o hisse kaþýkcý Elmasý olsa maalesef hisseyi istenildiði þekilde yürütmezler yýllarca süründürürler sonunda mundar ederler.
    Bunun en yakýn örneðini Petunun dd 1,50 iken Pnsütün dd 0,80 iþlem görmesi ile yaþadýk halada yaþýyoruz.
    Hülasa borsa iki ucu aþaðý ve yukarý her türlü keskin sert iniþ çýkýþlara zeminin olduðu bir saha olduðu için çok beðendiðim bir þirket bile olsa hep ihtiyatlý ve temkinli olmakta fayda olduðunu düþünürüm.Bunu 2000 li yýllarda batarak en acý þekilde tecrübe ettim.
    Bundan 6 ay önce endex in 150,180 binler konuþuluyordu kim diyebilirdi ki Covid diye bir virüs çýkacak tüm dünyayý yerle bir edecek.
    Hülasa ben PýnarSüte yakýn tarihte 7,60 gördüðü zaman bile satmadým Çünkü güveniyordum þimdide hedef fiyatýma inþallah gelirse satýp,alanlarada hayrýný gör diyeceðim Ýnþallah.
    Elinde hisse olan tüm paydaþlara hayýrlý bereketli kazançlar dilerim.
    Hayýrlý Sahurlar dilerim.
    Y.t.d.

2. Ýþte bu yüzden takas hikaye
     Alýntý Originally Posted by þevketli Yazýyý Oku
    Takas iþlerini anlamak gerçekten çok zor,mesela bugün tavandan alan kim satanlar kim çoðu zaman cepto cep yapýyorlar.
    Bu Adamlar en az 15,20 tane aracý kurumla çalýþýyorlar.
    Y.t.d.

3.  Alýntý Originally Posted by þevketli Yazýyý Oku
    Evet dd,öz sermaye,f/k,esas faaliyet kâr’ý,döviz pozisyonu ,net borç gibi baþta gelen doneler önemlidir.
    Bunun yanýnda bulunduðu sektörün devamlýlýðý,rekabet durumu gibi çok þey var.
    Pýnar Süt; Sektör olarak içecek sektörü gurubunda deðerlendirilirsede,ürettiði ürünlerin içinde soslar,salça v.b ürünler olmasý hasebiyle azda olsa bir parçada bana göre dd gýda sektörü olarakda deðerlendirilebilir.
    Petunda %12,50 ve pýnsuda %8 küsür hissedarýdýr.
    Ama genel kanaat Petun hisse olarak daha toplanmýþ görünüyor hissenin spegi tarafýndan.
    Yani bir hisse tahtacý tarafýndan yeteri kadar toplanmaz daðýlýr ise o hisse kaþýkcý Elmasý olsa maalesef hisseyi istenildiði þekilde yürütmezler yýllarca süründürürler sonunda mundar ederler.
    Bunun en yakýn örneðini Petunun dd 1,50 iken Pnsütün dd 0,80 iþlem görmesi ile yaþadýk halada yaþýyoruz.
    Hülasa borsa iki ucu aþaðý ve yukarý her türlü keskin sert iniþ çýkýþlara zeminin olduðu bir saha olduðu için çok beðendiðim bir þirket bile olsa hep ihtiyatlý ve temkinli olmakta fayda olduðunu düþünürüm.Bunu 2000 li yýllarda batarak en acý þekilde tecrübe ettim.
    Bundan 6 ay önce endex in 150,180 binler konuþuluyordu kim diyebilirdi ki Covid diye bir virüs çýkacak tüm dünyayý yerle bir edecek.
    Hülasa ben PýnarSüte yakýn tarihte 7,60 gördüðü zaman bile satmadým Çünkü güveniyordum þimdide hedef fiyatýma inþallah gelirse satýp,alanlarada hayrýný gör diyeceðim Ýnþallah.
    Elinde hisse olan tüm paydaþlara hayýrlý bereketli kazançlar dilerim.
    Hayýrlý Sahurlar dilerim.
    Y.t.d.
    AvatarýBy Akýl By Akýl þu an forumda
    Kýdemli Üye

Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    876
    Pýnarsüt , ile ilgili basýn bülteninden , iþ-mobil kurulu cep telefonuma 05/05/2020 tarihli bir mesaj gelmiþ. Mesajda þöyle yazýyor.
    Pýnar , yeni serisi Pýnar Cafe Art ile 2 yeni ürününü , kahveseverlerin ve yeni tatlar denemek isteyenlerin beðenisine sunuyor. Lezzetini Pýnarsütten alan , Pýnar Cafe Art serisi , Latte ve Chai tea , Latte keyfini evlere taþýyor. Sosyal mesafenin ön plana çýktýðý , evlerde zaman geçirilen bu günlerde Pýnar , tüm evleri , birer cafeye dönüþtürüyor.

Tüm , deðerli , sabýrlý , Pýnarsüt yatýrýmcýsý arkadaþlara , hayýrlý olsun. Pýnarsüt , maþallah , çok iyi yolda yürüyor. Ürün yelpazesini geliþtiriyor.

Dediðiniz gibi , yükselmesi için her türlü donesi ve güzelliði , fazlasýyla var. Tek eksiði , malýn , spekler tarafýndan yeterince toplanamamasý sanýrým. Bu eksikliðin giderilmesi halinde , çok güzel günler görebiliriz.... Hayýrlýsý ne ise , o olsun.

4. AVM'ler aciliyor.Ancak giyim ve dukkanlarin sadece acik olacagi yemek ve restaurantlarin acik olmayacagi soyleniyor. Gida harcamalarinda ki bu talebin devam edecegi anlamina geliyor. Talep ile ilgili kýsýmda özellikle PNSUT, YPRAK Süt gibi firmalara olumlu yansimasi olabilir.Yatirim tavsiyesi degildir, kendi þahsi düþüncelerimdir.

Hükümet hangi sektörlere aðýrlýk verileceðini söyledi.
    Gýda-saðlýk-teknoloji.
    Linkini bulamadým,,bulan olursa,yapýþtýrýrsa iyi olur.
    YORUMLAR TAVSÝYE NÝTELÝÐÝ TAÞIMAYIP YATIRIM DANIÞMANLIÐI KAPSAMINDA DEÐÝLDÝR. YATIRIMCI PROFÝLÝNÝZE UYMAYABÝLÝR.

Borsa diyorki "ben size kazanma fýrsatý veriyorum"
    Bundan sonra bütün iþ yatýrýmcýlarda,
    zamanlama,
    takip,
    doðru yerden alma,satma,
    lot miktarý,
    kazancýn miktarýný belirliyor.
    Hiç kimse kaðýtlara,borsaya kýzmasýn.
    YORUMLAR TAVSÝYE NÝTELÝÐÝ TAÞIMAYIP YATIRIM DANIÞMANLIÐI KAPSAMINDA DEÐÝLDÝR. YATIRIMCI PROFÝLÝNÝZE UYMAYABÝLÝR.

7. Teb piyasanýn a. Koydu

8. Buradada kfein deký gýbý býr tahta yapýcý var... Diðer gýdalar gýttý buda gýdecek diyip atlayan ky yý öpme yarýþmasý düzenlemiþler bu iki senette de.. Daha da davosa gelmem..
    Burada yer alan paylaþýmlar asla yatýrým tavsiyesi deðildir.Bu spk mevzuatýna gore suç teþkil eder.Kiþisel goruslerimdir.....Sadece beni baðlar...
    " Borsa baþtan sona piþmanlýktýr. Aldým piþmaným, sattým yine piþmaným."

Sayfa 546/965 ÝlkÝlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •