Sayfa 548/1006 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: Viop LVIII

1. Piyasaları rahatsız etmeden operasyon yapılacakmış.

Yerine Cevdet Akçay getirilecekmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=atb-aG91OTg
    Baba Operasyonunun Şifreleri: #TCMB Başkanı Gidiyor mu? Aday Kim? | SONER GÖKTEN-REMZİ ÖZDEMİR
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Piyasaları rahatsız etmeden operasyon yapılacakmış.

Yerine Cevdet Akçay getirilecekmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=atb-aG91OTg
    Baba Operasyonunun Şifreleri: #TCMB Başkanı Gidiyor mu? Aday Kim? | SONER GÖKTEN-REMZİ ÖZDEMİR
    Cevdet bey de önemli bir isim ama bu olursa 1 ay sonra da Cevdet Bey ne zaman görevden alınacak deriz...
    Karışık bir hale geldi...Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal ...

3. Cevdet Akçay Berat Albayrak'a danışmanlık veriyorum demişti.

Hafize ismi Turgut Özal'dan geliyor denmişti.

PPK'ya cumhurbaşkanı kendi danışmanını da göndermişti.

Yukarıda ismi geçen kişi Kartal İmam Hatip mezunu gözüküyor.

https://tr.linkedin.com/in/yusuf-ken...4%B1r-28839529

Aile içi güç savaşı da olabilir.

Seçim öncesi siyasi haberler, olaylar gelişmeler olabilir demiştim. oluyor daha seçime çok var.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Olaylar olaylar...

ROK...babası ile ilgili anlatılanların (makam odası, MB çalışanlarına bağırıp çağırması) doğru olduğunu, en az 100 tane şahit çıkacağını söylemiş.

Hemen öncesi, bir Whatsapp mesajı, annesini ikaz etmeye yönelik, size iftira atmamı istediler ben kabul etmedim şeklinde...

Yine, garson tokatlama olayı, garsonun bağlı olduğu müdürü de kovmuşlar (?)

Bu ilk yayılan CİMER başvurusu....

Yeni bir mevzu; Yönetişim İstatistik Bölümü Genel Müdürü işten çıkarılmış...iki gün sonra iade edilmiş....oğlanın yakın arkadaşıymış...

Ve gelinen noktada, Hafize Hanımı çoktan görevden aldı da sosyal medya, yerine Cevdet Akçay mı, Hatice Kahraman mı gelecek kavgası başladı.

Ne memleket arkadaş...

Bence, TCMB'de olan 'eski düzeni' bozdu Hafize Hanım, birilerini kovdu uzaklaştırdı, onlar da, o zaman biz de bu olayları anlatarak senin ipini çekeriz diye operasyon başlattılar. Mesele, kim gelirse gelsin eski bozulan 'düzenin' yeniden tesisi ile ilgili olsa gerek...

Yani bu iş AKP içi klikler savaşı...muhalefetle falan alakası yok...olaylar anlatılanlar büyük oranda doğru gibi, ama mevzunun özünün bu olaylarla da alakası yok.

Görevden alınırsa nolur....bence hiç bir şey olmaz...Şimşek ve faiz politikası, enflasyonla mücadele, veya mücadele ediyormuş gibi görünme de diyebiliriz, devam ettiği sürece ne fark eder ki. Ha Cevdet, ha Hatice, ha o, ha şu, merkezden idare var zaten, gerisi kendilerine çizilen sınırlar dahilinde bağımsız....Esas Şimşek'in de ipi çekilirse, veya bu olanlar aslında girizgah, asıl hedef Şimşek ve faiz politikasıysa, geri planda Damat, Yenişafakçılar, Jöleli varsa...geçmiş olsun o zaman...borsa evet yine roketler belki ama hep beraber ruhuna fatiha okuyabiliriz ekonominin...

Sadık abiyi hiç karıştırmayacaktı....kurtlar vadisinde çift tabancayla gezmesi gerekirken....biber gazıyla dalmış kavgaya...arada kaynayıp gidecek sanırsam.

Koskoca TCMB, bütün sosyal medyanın diline düştü. Çok eskiden bir TCMB Başkanımız vardı, devalüasyon kararından hemen önce 50.000 dolar almış mevduattaki parasıyla da, onu yediydik o dönem, böyle olur mu, yakıştı mı diye. 50.000 dolar sadece. Bir tane de Ekonomi Bakanımız vardı, yoksa Maliye Bakanı mıydı adı o dönem, devalüasyon dönemi strese dayanamadı da, kafasına sıkmıştı sorumluluk duygusundan dolayı, mermi üst damaktan girip alnından çıkmıştı, ölmemişti....Nerden...nereye...
    Vay canına, eski Türkiye de bir değişikmiş.

[IMG][/IMG]

https://www.sozcu.com.tr/bakan-cenes...ledi-wp6133074

5. Sene başından beri Citi nin alımında önde olduğu ve benim dikkatimi çeken ilk 8 şirket.. Bunlarda net alımdalar. Listede üstlere yazmak lazım bence..
    KCHOL-PGSUS-TTKOM-AKBNK-YKBNK-THY-SAHOL-ASELS

Son düzenleme : emregunes; 20-01-2024 saat: 23:01.

6. ROK Uğur Dündar Gaye Erkan'a destek çıktı diye, Uğur Dündar'a sektiriyor. Adres olarak da Şimşek'i ima ediyor, Şimşek Erkan'ı istemedi, Cevdet'in gelmesini istiyordu şeklinde....

Sanırım Erkan'ı da, bu olaya bulaştırmak suretiyle yani olanları ihale ederek Şimşek'i de harcama niyetindeler....o yüzden Şimşek hızla yalanladı...

Jöleli ve Damat gibi sanki geri plan....hem Erkan'ı hem de Şimşek'i yemeye niyetlendiler sanki ve Cevdet Akçay'ı da istemiyorlar. Üst taraf da destek atmıyor, ortam şekillensin de ben de gereğini yapayım gibi bir bekleme süreci sergiliyor, öylece izliyor.

İyi de arkadaş...neden 50 kez reddedildiğiniz halde, ısrarla Şimşek'i ikna ettiniz, getirdiniz. Belki de Şimşek'i iyice kuşatacaklar, sadece tesirsiz hale getirecekler, bununla yetinecekler.

NAS lobisi iş başında....borsa mı....roketler...ama roket geri döndüğünde ülkeyi yerinde bulabilir mi çok şüpheli...

Şimdilik tabi...bakalım nereye varacak bu iş...Patron sahip çıkarsa...herkes keser sesi oturur aşağıya...Garson ben iftira attım der, ROK ben öyle demedim yanlış anladınız der...Güvenlik kameraları incelenir, babasının zinhar giriş kaydı bulunamaz (?)...

Fadıl takipte..

7. Gaye Erkan 10 kişinin bir evi olmalı dedi, Mehmet Şimşek de evi olup da kiraya vermeyenleri veya kirasını beyan etmeyenleri araştırıyoruz demiş.

Müteahhit olsam bu ne ya, bunlar bizi bitirecekler derdim.

Ülke beton ile dönüyor. Yılda en az 100 milyar dolar yeni ev ve tamirat, bir o kadar da ikinci, el alım satımı vardır. Ekonomide gıda bile o kadar olmayabilir.

Mehmet Şimşek %22,5 a kadar izin aldı deniyordu nerede ise %45 oldu faiz.

8. Seçim öncesi Mehmet Şimşek çok dirense de emekliye bir şey vermek zorunda.. CHP de bu durumu farketti ve 3 gündür ağızlarından emekli lafı düşmüyor. Gerekirse miting de yaparız dendi.
    EYT de bu şekilde kabul edilmişti..Baskılar ile...
    Mehmet Şimşek krizi derinleşme ihtimali olan bir durum...Seçim öncesi ben emeklimi ezdirmem diye fantastik bir işe girmezler umarım ama AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ.

O yüzden herşey mümkün..

Sayfa 548/1006 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •