Sayfa 549/821 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 6566 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. hissedeki büyük yatırımcılar aldıkları temettü miktarı kotayı aştıgında maliyeye beyanname vermek zorundalar bu nedenle maliyeyle ugraşmak istemeyen yatırımcılar bir miktar satış yapıyorlar .bu durum

2.  Alıntı Originally Posted by nicome Yazıyı Oku
    hissedeki büyük yatırımcılar aldıkları temettü miktarı kotayı aştıgında maliyeye beyanname vermek zorundalar bu nedenle maliyeyle ugraşmak istemeyen yatırımcılar bir miktar satış yapıyorlar .bu durum
    Sayın hocam kota ne kadar?

3.  Alıntı Originally Posted by palermo328 Yazıyı Oku
    Sayın hocam kota ne kadar?
    2020 yılına ait beyan sınırı söyledir şayet aldıgınız temettünün yarısı 90 100 tl den az ise beyanname vermek zorunda degilsiniz şayet bu rakamı geçerse beyanname vermek zorundasınız beyanname vermek illa vergi ödemek degildir üstüne vergi iadesi bile alabilirsiniz 2021 yılına aiy sınır şubat ayında güncelleniyor ben böyle biliyorum yanlışımda olabilir siz yinede inceleyin

4.  Alıntı Originally Posted by nicome Yazıyı Oku
    2020 yılına ait beyan sınırı söyledir şayet aldıgınız temettünün yarısı 90 100 tl den az ise beyanname vermek zorunda degilsiniz şayet bu rakamı geçerse beyanname vermek zorundasınız beyanname vermek illa vergi ödemek degildir üstüne vergi iadesi bile alabilirsiniz 2021 yılına aiy sınır şubat ayında güncelleniyor ben böyle biliyorum yanlışımda olabilir siz yinede inceleyin
    teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by nicome Yazıyı Oku
    sn nicome , paylasiminizdan anladığımız kadarıyla yıllıkta 180 bin tl temettuye vergi yok, doğru mu?

"2020 takvim yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 1 - 31 Mart 2021 tarihleri arasında verilecektir."

borsa yatırımcılarının dikkat etmesi gereken bir konu. gelir idaresi başkanlığı konuyla ilgili bir rehber hazırlamış durumda.

https://www.gib.gov.tr/sites/default...radirehber.pdf
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

2021 şubat ayında yabancılar 5.344.477 adet alım ve 5.018.611 adet satış yapmışlar. net alımları 325.866 adet
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    sn nicome , paylasiminizdan anladığımız kadarıyla yıllıkta 180 bin tl temettuye vergi yok, doğru mu?
    sn foton vergimevzuatına tam hakim degilim temettünün beyan edilmesi çok bilinen bir konu degildir bende sizin gibi anlıyorum aldıgımız temettünün vergisi zaten kaynagından kesiliyor bize vergisi ödenmiş net veriliyor 180 bin tl üstündeki temettügeliri maliyeye beyanname veriliyor diye anlıyorum sn yükselc nin paylaştıgı linki okudum ama tam anlayamadım iyi bilen birisi açıklarsa bende sevinirim iyi günler

Sayfa 549/821 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •