Onemli Gunler Banner
Sayfa 55/1230 İlkİlk ... 5455354555657651051555551055 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 433 - 440 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Dolar olarak 2 centin hiçAltına inmedik uzun süredir.

Buranın üstüne çıkmazsa ayrı bir dünya olacak bu kesin gibi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Oraya kadar gelir mi gelmez mi belli değil

Döviz viop daha kolay bir yol bence. genelde borsa düşerken dolar yükselir.

Ben hedge işini fazlasıyla abartmış olacağımki
    Borsadaki mevcut zararımın 2.6 katı kadar dolar viopta kar görünüyor.

Bu krizden çıkaracağım ders portföyümde 15kağıt olması... bu rakam böyle zamanları yönetmek için çok fazla...

özellikle ekran başında değil, cepten işlem yapıp yangına müdahale ederken çok zor oluyor

YTD
    Bende hisseye dokunmadan
    voip’tan anlamadığım için basitçe varant ile işlem yapıyorum. En azından aşırı dalgalanmalarda zararı minimize ediyorum.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

3. Arkadaşlar hedge işi zor değil...ama 1-2 yıl okumak, işlem yapmak, pratik kazanmak gerek...insan borsayı oyun gibi oynar, viop da hedge anacından sapıp olayı kumara dökerse her turlu batar zaten...iddia oynayarak ya da at yarışı ile de batarsın..önemli olan olaya nasıl yaklaştığın.

Mesela 15 hisse var, portföy eriyor, risk azaltmak istiyorsun...hangisini takip edeceksin, tekniği var, temeli var...çok düşeni satarsın, güder bir anda hızlı toparlar..az düşeni satarsın, sağlam durmaya devam eder...Vsvs.

Çok verdim bu örnekleri...bu nedenle ortam kötü, hisse satayım olayına karşıyım...ortam kötü ise, satış değil, alış zamanıdır zaten...portföy böyle zamanlarda yapılır,

Hisseyi bilançoları kötü geldiğinde, performansı düştüğünde...yani genel gidişattan bağımsız temel gerekçelerle satmak lazım.

Riskinizi azaltmak ve düşüşe karşı portföyün erimesini engellemek için viop ta endeks short yapıp, portföyü koruyacaksın..bu sayede teker teker hisselerle uğraşmamış olacaksın...bu şekilde portföyde 10 hissede olabilir, 15 hisse de.

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bende hisseye dokunmadan
    voip’tan anlamadığım için basitçe varant ile işlem yapıyorum. En azından aşırı dalgalanmalarda zararı minimize ediyorum.

Bence varant viop tan çok daha karmaşık...varant işlemi yapıyorsanız mesela endeks u-30 kontratıyla 1-2 gün de işlem yapmayı öğrenebilirsin.

5. Arkadaşlar bankaların bu kadar çökmesi bana hiç mantıklı gelmiyor. Yakın gelecekte hükümetin hair cut talebi olabilir mi? Olursa yansımaları ne olur? Fikrinizi merak ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bankaların büyük çoğunluğu sırayla bedelli artırım yapmak zorunda.

Borsamızda düşüşler ilk bankalarla başlar. Yükselişlerde de ilk bankalar öncülük eder genellikle.

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Bankaların büyük çoğunluğu sırayla bedelli artırım yapmak zorunda.

Borsamızda düşüşler ilk bankalarla başlar. Yükselişlerde de ilk bankalar öncülük eder genellikle.
    Herkese para lazım ama ortada para yok. Benim bildiğim bu bankalar yıllardır pek kar dağıtmadılar paralar nerede ?

O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Herkese para lazım ama ortada para yok. Benim bildiğim bu bankalar yıllardır pek kar dağıtmadılar paralar nerede ?

Bankanın öz sermayesine ekleniyor. Banka da daha çok kredi veriyor bu sayede büyüme sağlanıyor...

Sayfa 55/1230 İlkİlk ... 5455354555657651051555551055 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •