Sayfa 55/273 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 2181 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. ALCTL

Sayın Tasarrufçu Hocam,
    Alcatel'i niçin fazla almadığımı aslında bu grafik izah ediyordur. Bir bakmışsın rasyolar 6'ya inmiş bir bakmışsın 90'a çıkmış, bir bakmışsın çok iyi kâr, bir dönem sonra dibe vurmuş zarar etmiş. Ortada gerçekçi bir büyüme zaten yok. 'İş var, yap para kazan, iş yok başka baharı bekle' tarzı şirketleri pek sevmiyorum ALCATEL ya da NETAŞ gibi. İsimleri etkileyici, borsa performansı değil. Finansal istikrar ve büyüme istikrarı önemli benim için.. Bu şartları sağlayanı bazen pahalı bile bulsam alıyorum. Ama bunlar yoksa sadece teknik analiz ile çok kısa vadeli alır satarım.
    25

2. PETKIM bilanço bana göre oldukça kötü.. EFK her çeyrek geriye basıyor. Millet kalkmış Petkim Tüpraş'tan ucuz muhabbeti yapıyor, gidişata bakmadan. Borsa fiyatlaması başka bir şey, ama finansalların trendine bakarsak rüzgar TÜPRS'tan yana açık ara.
    25

3. KONKA bilançosu KARTN'dan açık ara daha iyi ilk izlenimim. Yemekten sonra detaylı bakarım.

Kartonsan için İlk izlenim bayağı eksik olmuş. Bu çeyrekliği hiç sevmedim. Dün sattığıma pişman olabileceğimi düşünüyordum. Fiyattan bağımsız iyi ki satmışım diyorum. Fiyat iyi gider kötü gider bilemem, ama ben bilançoyu sevmedim, kötü göründü bu çeyreklik her şey.
    Portföyde KONKA olacak şeksiz şüphesiz.
    Son düzenleme : deva-i dert; 08-11-2022 saat: 18:47.

4. KARTN kötü ötesi bir çeyreklik.. Dönemsel bazda bile büyüme iyi değil benim açımdan.
    25

5. Hüsnü Hocam Kerevitaş incelemesi de isteriz.

6.  Alıntı Originally Posted by BaHtıÇıktı Yazıyı Oku
    Hüsnü Hocam Kerevitaş incelemesi de isteriz.
    Maçtan sonra detaylı yazarım. Ama KERVT'te Net Kar çeyreklik bazda geriye gidiyor, her şeye Net Kar gözlüğüyle bakılmasa da.
    25

7. KERVT NET SATIŞLAR (ÇEYREKLİK)

KERVT NET ESAS FAALİYET KÂRI (ÇEYREKLİK)

KERVT NET KÂR (ÇEYREKLİK)
    25

8. KERVT eski bilançolarını düşündüğümde bu Gelir Tablosu muhteşem gibi görünüyor belki, ama son 3 çeyrekte her çeyreklik net kârın bir öncekinden daha aşağı gelmesi hoşuma gitmiyor. Döngüsel bir şirket olsa ya da mevsimsel işler yapsalar bu anlaşılabilir bir şey olabilir. Ama ağırlığı yağ üretimi olan bir gıda firmasından bahsediyoruz. Kurların artması KERVT'e yaramıyor.

Finansal giderler dipnotlarda

9 aylık Kredi Kur farkı Gideri 170.535.743 TL.. Bu negatif YP pozisyonu sürekli kârdan yiyor burada. Bunun önünü bir türlü alamadılar.

Ortalama bir gıda firmasının yıllık kârı kadar nerdeyse Kur farkı zararı basmış finansal giderlerde. Bu Net Kar normalde oldukça iyi olması lazım bu durum olmasa.Gelir Tablosunun ve Bilançonun diğer taraflarını detaylı inceleyeceğim elbette. Ama bu tarafı can sıkıcı.

İnsanın alası varsa da soğutuyor.
    25

Sayfa 55/273 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •