Sayfa 55/1013 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    cevaplara bak çay koy, tırışkadan nağmeler. bunu özellikle bloklamıyorum günümü şenlendiriyor.
    Sizler sadece duymak istedikleriniz, görmek istiyorsunuz.
    Bora bey daha iyi günleriniz kötü olacak diyince aklıma geldi.
    Bir bayan arkadaş geçen hafta neden Hayır diyeceğini belirtmek için.
    6 aydır Olağanüstü hal ileyönetiliyoruz, her şeyimiz kısıtlanıyor demişti.
    Dedim ki neyin kısıtlandı sokağa mı çıkamıyorsun işe mi haftasonu eğlenceyemi gidemiyorsun,
    Giyimine mi karışıyorlar neyini kısıtladılar ? Herkes öyle söylüyor ben onların yalancısıyım dedi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    80 darbesinden sonra döneminde bir yasa çıkardılar...

Polis asker hakim kararı falan gerekmeksizin evlere girip arama yapabilecekler.

Tepkiler üzerine, Evren " kardeşim suçsuzsanız evinize polisin girmesinden neden gocunuyorsunuz" gibilerinden açıklama yapmıştı.

Ona göre özgürlük kısıtlanmış falan değildi...

Özgürlükler konusunda kısıtlamayı konuşuyorsak, özgürlük kıstası olarak hangi ülkeyi hangi tanımı hangi hukuk temel aldığınız çok önemli.

Yoksa köylünün, güçsüzün evi her zaman asker-polis için yol geçen hanı olmuştur.

Neyse bu başlıkta siyaset yasak dediler.

Ak yönetim güzellemsi yapmak da serbest değil kanımca....

İyi geceler herkese.

Bakalım yarın piyasalar nasıl olacak.

Özellikle belirtmek isterim ki ben kahin değilim. Hadiselerin dili böyle. Dolar 2 tl seviyelerinde gezerken 3 tl hedef vermiştim. Şimdi Dolar nereye gideceğini bilmiyorsa ben nereden bileyim...
    Pusulası olmayan geminin hedefi denizin dibidir.

[email protected]
    Ocak 2013’te kürsüden müjdeliyordu çünkü Başbakan:

“Biz o IMF’ye beş milyar dolar şu anda borç veriyoruz.â€

Hatta o gün “bin atlının dev gibi bir orduyu yenmesi†kadar büyük bir zaferden haberdar ediyordu:

“IMF’nin birinci sıradaki ortağı biz olduk. Tırmanıyoruz. Artık G-20 ülkeleri arasına girerken Türkiye, 26. sıradan 17. sıraya yükselmenin getirdiği güçle oraya gittik. Şimdi bu ülkelerin arasında dünyanın ekonomik geleceğine yön veren ülkelerden bir tanesi olduk.â€

O günlerde tulumbada su vardı, hatta taşıyordu; dolar da 1.75 liraydı.

Başbakanlığı döneminde IMF’ye borç verecek düzeye gelmiştik.

Yani tam da Yahya Kemal’in Akıncılar’ında olduğu kıvamdaydık; “Haykırdı, ak tolgalı beylerbeyi, ilerle!â€

Ancak 2013’ten 2016’ya geldiğimizde gördük ki; Başbakanlıktan Cumhurbaşkanlığına geçmişti ama biz geçememiştik “Bir yaz günü Tuna’dan kafilelerleâ€.

Çünkü dolar 4 tl ye doğru tırmanıyordu.

IMF’ye beş milyar dolar borç verme övüncü üç yıl içinde yurttaşların yastık altlarına göz dikmeye dönüştü:

“Yastığın altında doları olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL’ye dönüştürsün.â€

Neyseki sorumlu yurttaşlar Başbakan Yıldırım gibi “dolarsa ne olur, dolmazsa ne olur†rahatlığında değildi. Hemen başladı kampanyalar…

Dünya Türk İş Konseyi, Türkiye’de bin euro hesap açtırana Cumhurbaşkanı ve Başbakanla tanışmayı vadediyordu.

500 euro bozduranaysa bedava şehirlerarası bilet veren otobüs şirketleri ortaya çıkmıştı.

500 dolar bozdurana el yapımı Sürmene bıçağı verecek esnaf vardı.

300 dolar bozdurana berberler bedava saç sakal traşı vadediyordu.

İki bin dolar bozdurana altı metrekare halı hediye edilecekti.

250 dolar bozdurana bir lokantacı ücretsiz yemek veriyordu.

500 dolar bozduran aracını bedava yıkatacaktı.

Hatta iki bin dolar bozdurana bedava mezar taşı vadeden mermerci bile vardı.

Bütün bunlar için geçerli tek koşul, dolar bozdurulduğuna dair “resmi makbuzâ€un ibra edilmesiydi.

Elbette bazı fırsatçılar da vardı, sağa sola ilan asmışlardı:

“Dolar bozdurduğunuza dair resmi makbuz beş TL’ye verilir.â€

“Dolu tulumba†ne olmuştu da promosyon karşılığı dolar bozdurulmadan çalışamaz hale gelmişti?
    Son düzenleme : BOSPOROS; 26-02-2017 saat: 23:44.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Suriye işi çok karışık uçağını düşürdükleri Rusya ile resmen yarı ortaklık kurdular arada anlaşma ihlali falan olacak gibi olursa zaten koordinatları ellerinde olan askerlimize saldırıyor ayar veriyorlar yani tüm bunları yana yana koyacak olursak bu gece olanlar solda sıfır kalır bence şuana kadar ölen Rus yada Türk askeri bile yok zaten olasada kriz en fazla 5-6 saat sürüyor daha geçen gün öyle oldu...

Yazdıklarımdan askerlerin hayatı benim için önemsizmiş gibi bir anlam çıkmasın, ama siyasetçiler için önemsiz bunu gördük ne iktidar ne muhalefet, kuru gürültü yapan piskevüt zaten teneke çalıyor öylesine...
    Sayın Lutfu0001;
    Haklısınız şu ana kadar hiç bir provakasyona gelmeden ilişkiler ve harekat sürdürüldü. Ama şimdi tavır lardeğişmiş durumda. ABD nin Suriye de Etkili bir hamle seçeneğinin öne çıkması Türkiye yi Rusya'dan uzaklaştırıyor. Yeniden ABD nin dümen suyuna girilmesi an meselesi. Rusya, Suriye ve İran ın öylesi bir durumda tavrı eskisi gibi olmayacaktır.

Ayrıca ABD ve Rusya anlaşarak bu çatışmayı da bahane edip Türkiyenin çok arzuladığı menbiç'e yürümesini de engelleyebilirler. Uçak yoksa orada başarı şansı olmaz.

6. Son gelen haberde yerden atılan bir Havan mermisi!!! ile vurulan bir RUS uçağının düştüğü söyleniyor.

7.  Alıntı Originally Posted by RONİN Yazıyı Oku
    Son gelen haberde yerden atılan bir Havan mermisi!!! ile vurulan bir RUS uçağının düştüğü söyleniyor.
    Sn.Ronin önce şunu belirteyim bölgede karışıklığı destekleyen hiçbir güç terör örgütlerine onca yıl geçmesine ve onca kaynak aktarmalarına rağmen havasavunma silahı vermediler bunun bir amacı vardı tabiki, bu yazılı olmayan kurallar diyelim, bir uçağın havan mermisinin çıkabileceği irtifada uçtuğunu düşünmüyorum çünkü bölgede hava taarruzu için alçalmaya gerek yok birde tekonolojik olarak o alçak taaruzlar kalmadı, sadece değişik hava savunma silahlarına sahip olan düşman karşısında bu silahlardan kaçınmak için alçalma yapılabilir o kadar, ben uçağın düşse bile teknik nedenle olacağını düşünürüm diğer ihtimaller yok denecek kadar az; uzun ve dağınık oldu ama umarım anlaşılabilir bir yazı olmuştur.

Ama Suriye konusu ve ülkenin son durumu çok karışık görünüyor sanırım şuan her ata oynarım kazanan benimki olur gibi bir yaklaşım var ama bu atlar öyle kendisi üzerine oynatacak atlar değil yapılan seçim verilecek taviz ve kayıpları belirleyecek, sonuç her halükarda anaların ağlaması olacak bence..
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

8.  Alıntı Originally Posted by bankacı44 Yazıyı Oku
    Sizler sadece duymak istedikleriniz, görmek istiyorsunuz.
    Bora bey daha iyi günleriniz kötü olacak diyince aklıma geldi.
    Bir bayan arkadaş geçen hafta neden Hayır diyeceğini belirtmek için.
    6 aydır Olağanüstü hal ileyönetiliyoruz, her şeyimiz kısıtlanıyor demişti.
    Dedim ki neyin kısıtlandı sokağa mı çıkamıyorsun işe mi haftasonu eğlenceyemi gidemiyorsun,
    Giyimine mi karışıyorlar neyini kısıtladılar ? Herkes öyle söylüyor ben onların yalancısıyım dedi
    ben sadece doğruları duymak istiyorum. eğer bir tarih sınırı koyarsak 2012 den itibaren buradaki üstadların söyledikleri hep doğru çıktı,troller yenildi. burada medyadaki şaklaban ekonomist bozuntularını 1000'e katlayacak yazarlar var.

Sayfa 55/1013 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •