Onemli Gunler Banner
Sayfa 551/800 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 6396 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. ZIR-DELİ Y.T.D

2. Ben Sayın Horasanlı’ya ve yazdıklarına güveniyorum, Cuma günü tabandan ekleme yaptım, Pazartesi taban olursa yine eklerim ve hakeza Salı günü de aynı şekilde, hissemizin önü açık diye düşünüyorum.

3. ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Madem benden alıntı yaptın bak anlatayım poker oynanır halay,horon okey,zeybek ,kumar vs,vs oynanır borsa oyun yeri değildir borsa yatırım yeridir bir
    inandığın beğendiğin kağıdı alırsın hedefine gelince satar karını cebine koyarsın iki senin hata yaptığın yer insanları kendi çıkarların ve görüşlerin doğrultusunda yönlendirmeye çalışmaktır üç
    kağıtla vedalaştım allah bereket versin dersin dört
    ama sen öyle yapmıyorsun ben çıktım kağıt şimdi buraya düşecek diyorsun pahalı diyorsun ve şu kağıtlara geçtim diyorsun başkalarıda yapıyor e eee sattın hayrını gör karda ettin daha ne diye kazandığın kazanı kötüleyip milletin midesini bulandırmaya çalışıyorsun derdin ne derdini anltayım kağıt bir daha düşsün 9 yada on liraya birdaha girip alayım yani anladığım kadarıyla sen tradersin bunu yapabilirsin ama böyle milleti ahmak yerinekoymana gerek yok sessizce al sat bu böbürlenmek neyin nesi yok grafikmiş teknikmiş bunlar falcılıktan başka bir şey değil
    şimdi bu kısmı iyi dinle ;
    sana son derece iyi niyetle bir tavsiyede bulunuyorum 35 yılın tecrübesiyle dost olarak
    kırk gün gezersin kırda bir gün uğrarsın kurda ,borsa oyun yeri değildir yatırım yeridir ,doğru zamanda doğru kağıda gir hedefine göre çık tekrar gireceğin zaman yine doğru zamanda doğru kağıda gir ,yoksaa al satlarla bir gün seni siler süpürüler yıllardır kaşıkla topladığını bir pençede elninden alırlar feleğini şaşırısın
    bu yazıyı seni azarlamak için değil bir dostun tavsiyesi olarak görmeni dilerim ,başkada diyeceğim yoktuır ,beğenmezsen sen gine bildiğin yolda yürü ,kağıdıda satmışsın bizide rahat bırak midemizi bulandırmaya kalkışma
    Bende 20 yıllık borsa tecrübemle bu yorumun altına imza atarım.

Daha önce hiç bir zaman yapmadığım bir şeyi yaptım ve bu hisse için hedefimi daha önce yazdım. Rabbim kısmet ederse rızkımızda var ise hisse o değerlere gelirse iyi kâr ederiz. Sn Nilkiz’in hisseden para kazanıp sonra olumsuz yorum yaparak hisseyi manüple etmeye çalışıp daha da altlardan alma isteğinini anlıyorum çünkü kendisi de bu şirkete güveniyor. Fakat bu tavır hoş değil Sn Nilkiz. Diğer yandan hissenin teknik verilerine göre al sat yapabilirsiniz ama sattıktan sonra hissede negatif yönlü yorum yapmanız doğru değil!
    Sizin yaptığınız KY için bir uyarı değil moral bozmadır. Size inanıp daha da alttan almak veya maliyetini düşürmek için zararda iken satan KY’yi olur ve hisse o ara zıplayıp giderse KY’yi ne duruma düşüreceğinizi unutmayın lütfen! Sizin satmışsınız kârınızı almışsınız ALLAH iyi günlerde harcamayı nasip etsin!

Diğer yandan ben de Sn Horasanlı gibi hedefi koyup o hedefe gidene kadar beklerim , çünkü ne zaman al-sat yapsam bekleyerek kazandığımdan daha az kazandım batta bazen terste kaldım zarar ettim. Hisseden çıkamadım ve diğer takip ettiğim hisseler uçtu gitti! Bunları yalnızca tecrübemi paylaşmak için yazıyorum amacım kimseyi etkilemek değil. Herkesin kendi aklı fikri var.

Bir hisseyi alacaksanız önce hisse ortaklarına bakarsanız, hissenin sahipleri, ortakları kimler, hangi şirket veya holdingler olduğuna, sonra ana faaliyet alanına, sektörüne bakarsınız,faaliyetlerine, finansallarına, takasına, yabancı payına, teknik değerlerine, sonra genel konjonktüre bakarsınız ve tüm bunları kendi akıl filtrenizden geçirir ve yatırım yaparsınız.. yani en azından ben öyle yapıyorum.. Başka bir deyişle tüm bunları yaparak Acsele yatırım yaptım. Şirkete güveniyorum daha sanayi arsası konusu bile gündeme gelmedi... Kısacası hikayesi olan şirketlere yatırım yapın! Bana göre Acsel’in güzel bir hikayesi olacak. Bu yazdıklarımı al- sat tavsiyesi olarak algılamayın.

Son olarak da şunu söyleyebilirim ki ben Acseli fark ettiğimde daha 2.16 seviyelerindeydi. En son hangi rakamı gördü? 2.16 dan 4.40 lara gittiğinde de çok çıktı yok şuraya kadar düzeltme yapacak, yok şöyle düşecek diyenler şimdi bana diyor ki satmasaydım şimdi şu kadar para kazanmış olacaktım ... Kimsenin al-sat yapmasına karışamam ama sadece örnek olsun diye paylaşmak istedim.
    Son düzenleme : turkuazmavii; 03-10-2020 saat: 23:06.

4. bir arkadaşın bu hisse ile ilgili bazı sorular sorması ile ilgilenmeye başladım..?
    inceledikten sonra gerekli cevabı yüz yüze konuştuk ..arkadaş 2.15 den 2.50 kadar almış sonrada 4.50 ve 5.00 tl arasında satmış ben başka hisselerde oldugumdan ve genel olarak bütcemin %30 ile 40 arasında hisselere yatırım yaparım bu 41 olmaz bir hisseyi satmadan başka hisseye kesinlikle bulaşmam bu kendi bakış açım başkasına yanlış gelebilir..hisseyi almadan önce önce temel ve teknik analizden geçirir ne gibi yatırımları var öz sermayesi artıyormu kazanç oranı 5 yıl önce nasılmış bunu artırmışmı yoksa artmamışmı çalışan ne vs vs vs yani bunlardan sonra karar veririm..çok ilgimi çekmesine ragmen prensip meselesi bir başka hisseden çıktıktan sonra ancak alım yaptım ve her düşüşündede alıma devam ettim ..?
    kimisi diyecekki hisse 2 veya 3 tl gelmiş almamış %300 pirim yapmış adam hisseyi portföye katmış geri zekalı der zaten imzamız ZIRDELİ oldugundan herhalde fakat bu teoride yanlış oldugu çıkıyor neden çünki ACSEL 23.50 GÖRDÜ ..spek kardeş yeterli gördüki yolda kaza yaptı lastik patladı frenler,de tutmayınca geri geri kaçmaya başladı :bakalım nerde duracak..

kısmet ya beklentimiz ulaşacagız yada çukurda bogulacagız:tüm ortaklara bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

5.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    bir arkadaşın bu hisse ile ilgili bazı sorular sorması ile ilgilenmeye başladım..?
    inceledikten sonra gerekli cevabı yüz yüze konuştuk ..arkadaş 2.15 den 2.50 kadar almış sonrada 4.50 ve 5.00 tl arasında satmış ben başka hisselerde oldugumdan ve genel olarak bütcemin %30 ile 40 arasında hisselere yatırım yaparım bu 41 olmaz bir hisseyi satmadan başka hisseye kesinlikle bulaşmam bu kendi bakış açım başkasına yanlış gelebilir..hisseyi almadan önce önce temel ve teknik analizden geçirir ne gibi yatırımları var öz sermayesi artıyormu kazanç oranı 5 yıl önce nasılmış bunu artırmışmı yoksa artmamışmı çalışan ne vs vs vs yani bunlardan sonra karar veririm..çok ilgimi çekmesine ragmen prensip meselesi bir başka hisseden çıktıktan sonra ancak alım yaptım ve her düşüşündede alıma devam ettim ..?
    kimisi diyecekki hisse 2 veya 3 tl gelmiş almamış %300 pirim yapmış adam hisseyi portföye katmış geri zekalı der zaten imzamız ZIRDELİ oldugundan herhalde fakat bu teoride yanlış oldugu çıkıyor neden çünki ACSEL 23.50 GÖRDÜ ..spek kardeş yeterli gördüki yolda kaza yaptı lastik patladı frenler,de tutmayınca geri geri kaçmaya başladı :bakalım nerde duracak..

kısmet ya beklentimiz ulaşacagız yada çukurda bogulacagız:tüm ortaklara bol şanslar
    Kardeş bu kadar hassas ve dikkatli analizlere rağmen sizi kristalde görünce şaşırmıştım.
    Kristal hala 3-4 yıl önce benim girdiğim rakamlari görmedi. Umarım acsel de krsitsl macerasına benzemez.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

6.  Alıntı Originally Posted by Egeİzmir Yazıyı Oku
    Ben Sayın Horasanlı’ya ve yazdıklarına güveniyorum, Cuma günü tabandan ekleme yaptım, Pazartesi taban olursa yine eklerim ve hakeza Salı günü de aynı şekilde, hissemizin önü açık diye düşünüyorum.
    Burada yeni yazsam da uzun süredir Sayın Horasanlı‘yı takip ediyordum. Sayın Horasanlı iyi ki varsınız ve bildiklerinizi bizle paylaşıyorsunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Kardeş bu kadar hassas ve dikkatli analizlere rağmen sizi kristalde görünce şaşırmıştım.
    Kristal hala 3-4 yıl önce benim girdiğim rakamlari görmedi. Umarım acsel de krsitsl macerasına benzemez.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    krstl ile ilgim 2013 yılında başladı DİDİ ihalesi ile allah bereket versin bize 3 defa para kazandırdı..? o defteri kapattık ..
    aslında kötü şirket degil iyi yönetilemiyor ve şayet sermaye azaltımı yapıp veya fili dolaşımdaki pay oranını toplayıp %25 düşürse çok şeylere gebe hisse fakat ihlas yönergesinden kendini kurtaramamış: kıssaca
    bol şanslar..sizi krstl,den hatırladım.
    ZIR-DELİ Y.T.D

8.  Alıntı Originally Posted by Egeİzmir Yazıyı Oku
    Burada yeni yazsam da uzun süredir Sayın Horasanlı‘yı takip ediyordum. Sayın Horasanlı iyi ki varsınız ve bildiklerinizi bizle paylaşıyorsunuz.
    iyi ve donanımlı yatırımcıyı takip etmek ve yazılarından birşeyler kapmak önemlidir:bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

Sayfa 551/800 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •