Sayfa 551/860 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 6878 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    banvitin yeni yatırımları yok ki yeni bir şey olsun...sadece 2017 son bilanço ile gelen 37 milyonluk kar ile neredeyse en kötü ihtimal fiyatlandı gibi...şu anda 15,00 ın üzerinde olumlu işaretler oluşuyor ve bana göre buradan itibaren ağalar toplamaya başlıyor...sadece olumlu olan budur..buna dayanarak banvit alış tepkileri vermesini bekliyorum...

hissenin gidişatını gelecek bilançolar belirleyecektir...2017 yılı paralelinde gelecek karlar hissenin tekrardan 20-25 tl bantlarına çıkmasını sağlar...ama geçen yıldan az karlar gelirse biraz sıkıntı olur...o risk de vardır..bunu bilmekte fayda var...ama şu anki 15 tl fiyatı her çeyrekte gelebilecek 37 milyon tl ye göre oluşmuştur...yani yıllıkta 150 milyon tl kara göre oluşmuştur...2018 ilk çeyrekte 2017 yılının ilk çeyrek karı olan 30 milyon ve üzerinde gelebilecek karlar olumludur..ama altında gelirse sıkıntı çok olur...o zaman hisse belki de 12 lere kadar inebilir...

alacakların bu riski de bilmesinde fayda var...bu riski bilmeme rağmen banvitin market fiyatlarına gelen son ufak zam ve yaptığı son güzel davranışlarla birlikte iş yatırım ve yatırım finansın artık alıcı tarafında olması beni umutvar ediyor...

bu umut ile o riski alıyorum..ama alırken aşık olmadan alıyorum...geçmişte bu aşk yüzünden bir çok trade fırsatını kaçırmıştım ama bu sefer yakalarsam af etmem...hissenin hala çok miktarda çıktıktan sonra inme huyu devam ediyor...bu huyu bilerek davranmak gerekiyor... olası bir kaç trade fırsatını başarılı kullanabilirsek olası düşüşlerinde de pek riskimiz kalmaz...

banviti biz değil o bizi taşıyacak...hamallık yapmam...beni taşıdığı sürece kalırım taşımazsa çeker giderim...artık karar tahta yapıcıdadır...

Hayırlısı olsun sn Keko inşallah hisse 20 üzerine atar da hepimiz zararımızı çıkarırız..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

2. Bu tip iyi bilanço yazan fakat düzeltmeye giren hisselerde yüksek maliyetli k.y’a tavsiyem şudur;
    Eğer nakit yaratabilirseniz düşüşlerde alım yapıp maliyetinizi düşürmenizi tavsiye ederim..banvit gelecek bilançolarda yatırımcısını üzmeyecek iyi hisselerdendir...

3.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Bu yabancı payındaki artış sanırım virman kaynaklı bir durumdu. 1 ayda tek seferlik bir artış olmuştu. Kademeleri olarak bir artış ben gözlemlemedim. Daha dikkatli takip eden varsa söylesin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

4.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Bu yabancı payındaki artış sanırım virman kaynaklı bir durumdu. 1 ayda tek seferlik bir artış olmuştu. Kademeleri olarak bir artış ben gözlemlemedim. Daha dikkatli takip eden varsa söylesin

Muhtelemen başka kurumlardan aldıklarını virmanlıyorlar...

5.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku

6. Arkadaşlar Banvit rsi 17 den dönmüş 2 gün + kapattı sermayenin 2.5 katı kar açıkladı geçen yıl 28 den 15.35 e geldi uzun zamandır takip ediyordum aylardır 2 gün üst üste + kapatmadi
    En büyük sorun yabancı ortağı biraz sorunlu memleketinde
    Sizce düşeni kirmismidir
    Fk 6.04
    PD DD 2.5
    Ne dersiniz bu fiyatlardan alınır mı ? Artık

7.  Alıntı Originally Posted by İtfaiyeci Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Banvit rsi 17 den dönmüş 2 gün + kapattı sermayenin 2.5 katı kar açıkladı geçen yıl 28 den 15.35 e geldi uzun zamandır takip ediyordum aylardır 2 gün üst üste + kapatmadi
    En büyük sorun yabancı ortağı biraz sorunlu memleketinde
    Sizce düşeni kirmismidir
    Fk 6.04
    PD DD 2.5
    Ne dersiniz bu fiyatlardan alınır mı ? Artık
    Kardeşim bunun değerlendirmesini kendin yapacaksın. Kim diyebilirki sana evet burdan alınır al diye? Buradaki çoğu kişi yüksekten yakalanmış ve sıkıntıda. Yani biz bu b.ku iyi bilseydik bu durumda olmazdık diyelim

Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Sayfa 551/860 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •