Sayfa 552/1120 İlkİlk ... 524525025425505515525535545626026521052 ... SonSon
Arama sonucu : 8959 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Foreks Haberleri II

*reıdın: Türkiye kiralık konut fiyat endeksi ocak'ta aylık yüzde 0,26 arttı
    *reıdın: Türkiye kiralık konut fiyat endeksi ocak'ta yıllık yüzde 7,46 arttı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*maliye bakanlığı: Merkezi yönetim bütçesi ocak'ta 1,7 milyar tl fazla verdi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

*maliye bakanlığı: Merkezi yönetim bütçesi ocak'ta 7,7 milyar tl faiz dışı fazla verdi
    *ağbal: Vergi gelirleri yılın ilk ayında yüzde 7,4 oranında artarak 52 milyar tl olmuştur

*ağbal: Vergi gelirleri içerisinde gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, petrol ve doğalgaz ürünleri ile motorlu taşıtlardan alınan ötv ile harç gelirleri ekonomideki gelişmeye paralel olarak yüksek artış kaydetmiştir

*ağbal: Diğer taraftan iadelerin hızlandırılması ve ihracattaki kdv iadelerinin yüksek gerçekleşmesi kdv iadelerini yüzde 63 oranında artırmış, bunun etkisiyle net kdv tahsilatı yüzde 1,2 oranında azalmıştır

*ağbal: Yeniden yapılandırma kapsamında ocak ayı içerisinde 2 milyar tl gelir elde edilmiş olup yapılan ödeme tutarı esas alındığında yeniden yapılandırmaya uyum yüksek seviyede seyretmektedir

*ağbal: Ekonomideki canlılık 2018 yılında vergi gelirleri performansının orta vadeli programda öngörülen hedefleri yakalayacağını işaret etmektedir
    *ağbal: Vergi dışı diğer gelirler ise baz etkisi nedeniyle azalmıştır

*ağbal: Ocak ayı bütçe harcamaları bütçe hedefleri ile uyumlu bir şekilde gerçekleşmiştir
    *ağbal: özellikle ekonominin ihtiyacı olan kamu yatırımlarının hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefi doğrultusunda harcama gerçekleşmeleri de ocak ayı içerisinde artış göstermiştir

Sayfa 552/1120 İlkİlk ... 524525025425505515525535545626026521052 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •