Sayfa 552/932 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    XBANK kaldırmazsa kıçını, "bi kontrafile alırlar" gibi senin boğadan üstad.
    Gerçi başta KCHOL holding tarafında da bir toparlanma şeysi var gibiydi önceki gün baktığımda ama...
    Bankalar artık taşın altına elini koymalı bence.
    Gerçi Akbnk tiridine bandı son aksiyon ile... Hayırlısı.
    Yok yok, bence endekste düzelme var, bugün günlük TL VESTL direkten döndü. Günlük sinyaller gelmeye başlayacak gibi...

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Yok yok, bence endekste düzelme var, bugün günlük TL VESTL direkten döndü. Günlük sinyaller gelmeye başlayacak gibi...
    Bencede ayı avatarı tutmuştu. Boğa da tutar umarım. Koç gayet iyi bence, küçük küçük vadeli işlemler yapıyorum slow trade şeklinde. Tcell ve sahol aldım bugün. Ne yazdiysam vermişler . Sahol kapanışı güzel benim pencerede tcell kötü kapatmış. Bence yakında günlük gelecek. Memleketteyim, internet sorunu yaşıyorum sık sık. Balkona oturup kahvemi alıyorum kafayı dinlendirmeye çalışıyorum. Manzaram da fena değil, yeşillik, göl ve dağ havada serin

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Benim bu bantlar üzerinde biraz daha çalışmaya ihtiyacım var sanırım, öyle görünüyor...
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Abi sağlık olsun da bir insan hep mi aynı hatayı yapar? Onlarca senetten ikisi arasında kal. KFEIN'in yediği naneye bak...

Grafik olarak KFEIN'in yardırması lazım ama yok. Satışta ilk 10 kademeyi 1000 lotun altına bile çekiyor adam. Alış kademeleri de bir doldur bir boşalt şeklinde almaya alamazsın satmaya satamazsın. Ne diyeceğimi bilemiyorum artık. Satamıyorum da, bekleyeceğiz...

Üstad...
    Naçizene fikrim:
    Listeye MTF kriterlerini de eklemek yararlı olur diye düşünüyorum.
    Affına sığınarak, sayın POLARIS' in listesi için de geçerli önerim.

Saatlikte aynı görüntüye sahip olanlardan, Seanslık görüntüsü daha iyi olan gidiyor.
    Seanslık görüntüsü iyi olanlardan, Günlük görüntüsü daha iyi olan gidiyor.
    Günlük görüntüsü iyi olanlardan, Haftalık görüntüsü daha iyi olan gidiyor.
    ...

Vakt-ı zamanında kendi topiğimde primitif bir tarama listesi yayınlarken, @Slickman nickli bir arkadaşımız sormuştu,
    "Abi bunların hepsi aynı kriterleri sağlıyorsa, niye bazısı basıp gidiyor? Diğerlerinde bir cacık olmuyor?" diye.
    Güzel soruydu. O gazla; her vadenin ortalamasını, pivotunu, Ichimoku' sunu vb. dikkate alan bir liste yapmıştım...

Naçizane bence mesele şu:
    Yıllık desteğine inenle, günlüğe inen,
    Aylık direncini kıranla, seanslığı kıran aynı olmuyor.

"Benim yoğurdum bu, yiyişim böyle" dersen,
    Ellerine sağlık. Diyecek laf yok. Mis.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

4.  Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Bencede ayı avatarı tutmuştu. Boğa da tutar umarım. Koç gayet iyi bence, küçük küçük vadeli işlemler yapıyorum slow trade şeklinde. Tcell ve sahol aldım bugün. Ne yazdiysam vermişler . Sahol kapanışı güzel benim pencerede tcell kötü kapatmış. Bence yakında günlük gelecek. Memleketteyim, internet sorunu yaşıyorum sık sık. Balkona oturup kahvemi alıyorum kafayı dinlendirmeye çalışıyorum. Manzaram da fena değil, yeşillik, göl ve dağ havada serin

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarimdir, beni bağlar.

Cillop. Bol keyif ve kazanç dilerim.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Üstad...
    Naçizene fikrim:
    Listeye MTF kriterlerini de eklemek yararlı olur diye düşünüyorum.
    Affına sığınarak sayın POLARIS' in listesi için de geçerli önerim.

Saatlikte aynı görüntüye sahip olanlardan, Seanslık görüntüsü daha iyi olan gidiyor.
    Seanslık görüntüsü iyi olanlardan, Günlük görüntüsü daha iyi olan gidiyor.
    Günlük görüntüsü iyi olanlardan, Haftalık görüntüsü daha iyi olan gidiyor.
    ...

Vakt-ı zamanında kendi topiğimde primitif bir tarama listesi yayınlarken, @Slickman nickli bir arkadaşımız sormuştu,
    "Abi bunların hepsi aynı kriterleri sağlıyorsa, niye bazısı basıp gidiyor? Diğerlerinde bir cacık olmuyor?" diye.
    Güzel soruydu. O gazla; her vadenin ortalamasını, pivotunu, Ichimoku' sunu vb. dikkate alan bir liste yapmıştım...

Naçizane bence mesele şu:
    Yıllık desteğine inenle, günlüğe inen,
    Aylık direncini kıranla, seanslığı kıran aynı olmuyor.

"Benim yoğurdum bu, yiyişim böyle" dersen,
    Ellerine sağlık. Diyecek laf yok. Mis.
    Üstad MTF bilmiyorum. Excel dosyalarına mı eklensin diyorsun? Tecrübelerim seanslık, haftalık ve aylıktan daha çok GÜNLÜK sinyallerin başarılı olduğu yönünde. Bunun içinden ise TL bazlı olanlar başarılı. Bunlar da 4 ayrı sisteme tabi tutuluyor. Her sistemden puan alıyorlar. Yüksek puan alan listeye giriyor. MTF gibi olmasa da anlattığım gibi çok fazla sayıda süzgeçten geçiyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Cillop. Bol keyif ve kazanç dilerim.
    Teşekkürler

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Üstad MTF bilmiyorum. Excel dosyalarına mı eklensin diyorsun? Tecrübelerim seanslık, haftalık ve aylıktan daha çok GÜNLÜK sinyallerin başarılı olduğu yönünde. Bunun içinden ise TL bazlı olanlar başarılı. Bunlar da 4 ayrı sisteme tabi tutuluyor. Her sistemden puan alıyorlar. Yüksek puan alan listeye giriyor. MTF gibi olmasa da anlattığım gibi çok fazla sayıda süzgeçten geçiyorlar.
    Ben karmaşık ifade ettim üstadım.

Basit el altındaki ilk örneğe bakalım:
    KCHOL geçen yılın 1 Haziranında Günlük ortalamaları kıra kıra gitmiş.
    Hatta Günlük ortalamaların hepsinin de üzerine çıkmış:

Fiyat hareketine görmesek, "Niye gitmiyor nu yahu?" derdik ilgili tarihte...

Ama gitmemiş. Neden?

Çünkü o bölgede 50 Haftalık ortalama başta olmak üzere, bir takım Haftalık dirençler varmış...
    Meseleye sadece Günlük bakınca... Bunları görmek ve adlandırmak zor...

Oysa ki, sizin sistem zaten ortalamalar, Ichimoku vb. bir sürü kriter içeriyor.
    Sadece bunların Yıllık(varsa), 3 Aylık, Aylık, Haftalık olanlarını da eklersek....

8.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Ben karmaşık ifade ettim üstadım.

Basit el altındaki ilk örneğe bakalım:
    KCHOL geçen yılın 1 Haziranında Günlük ortalamaları kıra kıra gitmiş.
    Hatta Günlük ortalamaların hepsinin de üzerine çıkmış:

Fiyat hareketine görmesek, "Niye gitmiyor nu yahu?" derdik ilgili tarihte...

Ama gitmemiş. Neden?

Çünkü o bölgede 50 Haftalık ortalama başta olmak üzere, bir takım Haftalık dirençler varmış...
    Meseleye sadece Günlük bakınca... Bunları görmek ve adlandırmak zor...

Oysa ki, sizin sistem zaten ortalamalar, Ichimoku vb. bir sürü kriter içeriyor.
    Sadece bunların Yıllık(varsa), 3 Aylık, Aylık, Haftalık olanlarını da eklersek....

Ek olarak...
    Hemen bütün büyük trendler 20 Haftalık ortalama üzerinde gerçekleşmiş.
    Sizin sisteme girenlerden, aynı zamanda 20 Haftalık ortalamayı kıran veya üzerinde olanları filtrelesek?

Sayfa 552/932 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •