Onemli Gunler Banner
Sayfa 552/853 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    MB faizi %19 da sabit tuttu.

Hemen BIST de bir alış gelir, bir müddet sonra MB nin faiz arttırmamasına oynayanların realizasyonu yüzünden hafif bir satış gelir. Sonra yine yukarı döneriz.

Bir haftadır yabancı satışı durdu, ona dayanarak bu tahmini yaptım. Yabancı satmaz diye düşünüyorum. Birde alırlarsa daha çok çıkabiliriz.

Bol şans.

Sıkı duruş mevcut duruş olmuş.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tuprs zarar açıklamış.
    koç grubu şirketleri kadar kötü yönetilen şirketler görmedim. Bizi soymasalar çoktan batarlardı. Zaten bu kadar büyüyemezlerdi.

Genellemem yanlış oldu, müşterisi olduğum koçtaş ve migros yüzünden bu görüşümü söyledim.

Migros zaten yıllardır çok berbat yönetiliyordu kaç kere battı, sonra sattılar, şu an Anadolu grubunun elinde ve hala aynı şekilde kötü yönetiliyor. koç ailesi yahudi, anadolu grubuda yahudi ve bizzat ibrani kökenli olduklarını düşünüyorum.

TR de yahudiler devleti arkalarına alarak o kadar kolay kazanıyorlar ki, verimlilik artırma ve ar-ge ile hiç işleri olmuyor. kafalarını fazla çalıştırma ihtiyacı hissetmiyorlar. abd deki yahudiler nasıl fed parası ve arkalarındaki devlet sayesinde obez beyinli hale gelmişlerse, bizdeki yahudilerde aynı durumda.

koçtaşta plastik bir ürün vardı, aynı ürünün çok daha kalitelisi pazarda dötte bir fiyatındaydı. İthal, marka teknolojik ürünler, üç aşağı beş yukarı her yerde aynı ama TR de üretilen ürünler koçtaşda daha pahalı.

Daha pek çok şey yazarımda boşver, yorulmama değmez.

4. Sayın merkez bankası faizi şaahap mamiş dolares büzüşüyor , büzüşesice

5. Cemal dayı , ben mikros ta senden farklı düşünüyorum neden
    BC partners denen uzunbacakli İngiliz kâfirleri bu şirketi ele geçirip sonra kredi alıp aldıkları krediyi de kendilerine temettü yapıp cebe indirdikten sonra s..ttir olup giderken Anadolu Grubu aldı bu şirketin içinde ayrıca Kipa ve açıktan görünmeyen kipaya ait gayrimenkuller de var ben 14 lira iken Tunçay aldığında bakın bu 40 lira olur dedim evdeki çocuklara başka kimse duymadı tabii
    Mağaza açış hızı fiyat politikası ve sanal marketteki buyume ile içinde Bağdat caddesi cemaati dışında müşteri kalmayan mikros u adamlar borç ödeyen şirket haline getirdiler binaenaleyh aslında İnkiliz kuffarinin elinden donu sıyrılmış olarak alınan mikros açtığı mağaza sayısı ve büyüme hızıyla iyi gidiyor tabii
    Önemli not Tuncayin babası ve Kâmil menşei leri ilen ilgili net değilim ama kayseriden tahtakaleye esnafliga gelen Anadolu köylüsü bir şahıs ,oğlunu ki bu Tuncay oluyor amarikalarda okutacak zihniyete sahip ise dediğine katılabilirim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    desidero'nun bilgisini sevdim. Genele kıyasla detaylı derinliğine biliyor da. Şifre çözmek gerekiyor. Şu MB olayı bitsin, desideronun yazısını çözmeye çalışayım.

---

siyonist bluumbergdeki açıklamalara göre BIST30 a alış yada satış geliyor. FON yöneticileri kolaya kaçmış, TV deki yorumculara göre hareket ediyorlar.

MB nin açıklamalarının TV de yorumlanmasına odaklı olarak endeks hafif inip çıkıyor, bakalım sonuç kararı nasıl çıkacak.?

Akşam kapanışa kadar sonuç kesinleşir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hareketlerden etkilenmemek için para piyasası ekranlarını kapadım. Domatislerle ilgileneyim.
    Akşam kapanıştan sonra piyasaya bakarım.

8. Aboo altınları kaptırdık, ons uçuşa geçti. Bu hafta hisse ve altında bal tutan parmağını yalayacak. Bu çıkışın şansı yüksekti ama bakalım haftaya devamı gelecek mi? Asıl kritik soru bu.

Sayfa 552/853 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •