Sayfa 552/1032 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Ceza yüksek gelirse OFAC tan illaki bir kaçış planı yapılmıştır. Sayın CB asla ödeme yaptırmaz
    Oyle isim degistirerek birlestirerek olabilecek birsey degil bu. UBO'ya bakiliyor. Ultimate Beneficiary Owner. Yani asil sahibi, ortaklari kim bunun.

Yanliz yetkisiz belirtmisti galiba. Bir ceza bankanin ismi uluslararasi piyasalarda mimlendi anlamina gelir diye. Bu da cok dogru.

Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    borsada ne akıl var ne de mantık

ahan da örnek açınız bakınız...

koç ve sabancı

sabancı elektrik,çimento ve perakende sektöründe faailiyet gösteriyor yani tam kriz=fırsat...
    koç sanayi sektörünün kralı yani resesyon=koç

sahol defter değeri 13,67 işlem fiyatı 6.99
    koç defter değeri 12,11 işlem fiyatı 16.46

sahol 2. çeyrekte karını %19 arttırmış
    koç karını %13 düşürmüş

sahol dövizde net artı pozisyonda
    koç net eksi pozisyonda

sabancı her daim her hükümetle iyi olmuş asla ve asla tartışmaya girmemiştir
    koç hep yalı çapkınıdır

sahol borsada hisse satar
    koç asla geri kalmaz

el sonuç koç 16.46 sahol 6.99 ne bu mantık mı???

Guzel bir tespit sn acm.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yerel secimler nedir, onemi nasil?
    Trollamiyorum forumu! Bilmedigimden soruyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Trollamiyorum forumu! Bilmedigimden soruyorum.
    Kasim 2019 da Yerel yani Belediye secimleri var...

OFAC muhabbeti de hakkaten baydi - 100 kere yazdik normalde herhangi bir ulkenin hazinesindeki bir daire baskanliginin herhangi bir bankaya ya da kisiye ceza verme yetkisi var midir? Yoktur.. Ornegin bizim Ankara Eskisehir yolundaki binada outran bir dayi AVustralyadaki Kanguru Banka ceza kesse ne olur?? Ancak Zaytung'da manset olur.. Ama mesele Dunyadaki dolasimdaki paranin %80 ini basan ABD hazinesi olunca kazin ayagi oyle olmuyor.. CEzatyi ode yoksa sana yaptirim uygularim hatta SWIFT'ten cikaririm diyor (ki bu bile cok extreme bir ornek - Iran bankalari dahi SWIFTten cikarilmadi!!!) Sen de ope ope oduyorsun.. Ha tabela Emlak Bank olunca zaten jurisdictionu olmayan adam onu mu dinleyecek bu sefer 2 misli cezayi Emlak Banka keser!!!

Bir daha yazamaycagim arkadaslar korkacaksaniz da makul seylerden korkun dedikodu vesvese ile paraniza yon verecekseniz borsa hele bu havalar size gore degil...

Nisan'dan beri OFAC'i bekliyoruz. Bugun, yarin, ondan sonraki gun. Cikmaz ayin son carsambasi. 500 yasina kadar yasamiyoruz ki. Bu ortamda hisse tasimanin acayip pis bir maliyeti var. Giden hisselerde bile. Giderken yataya cekse zarar yazmaya basliyorsun. Borsa korku degil de "zaman, firsat, maliyettir". Ben artik islem yaptigimda ana portfoyun maliyetini indiremiyorum bile. Bu sure oldukca fazla uzadi, hissenin yonunu yukari cevirmesi gerekiyordu. Papaz'a kadar sure verdim kendi acimdan. Cevirdiyse cevirdi.

Seçim 2019 baharında değil mi

7.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    iddiaya giren varsa buyursun yerel seçimlerde akp en az % 55 alır türkiye genelinde, muhalefet mi var? Devlet desteği arkasında olana verecek halk yerel seçimlerde
    bencede millet suan, yada Reis ci yuzde 45 lik grup, bunlarin hepsinin Amarigan oyunu olduklari. Reis Faize, harama dis guclere karsi o yuzden bunlarin hepsi oluyor. Reisi yedirmeyecekelr kendince...

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Senin durumuna gercekten uzuluyorum arkadasim. Taksi olayin ne oldu? Ev almissan onlar da batmistir.
    Ev aldik Euro bazinda deger yitirdi. Gerci Ailem oturuyor. Pek de onemi yok. Ihtiyac, ne kadar etti oldu diye bakamiyorum. 80 bin euraya almistik simdi 40 bin etmez sanirim.

Taksi plakasi sabit, euro bazinda o da rezil TL deger kaybettigi icin. RTE uber muber bitmistir demisti, yok oyle bisey calisyorlar hala. 350 bin euro vermistik ortakla simdi 200 bin euro etmiyor.

GEri kalani yaklasik 45 bin lot halkbank. o da burada 10 maliyetle batik seklinde bekliyor. Onun durumda bitik durumda. ortalama 1.5-2 Euro maliyetlidir sanirim. TL bazli . Bir yilda parca parca almistim.

Keske Burada kazandigim Eurolarimi calistigim bankaya yatirsaydim. Hayatimda burada devam ediyor. en azindan zarar etmezdim. Burada Agir Reisci Gurbetciler var, Hepsi Benzer durumda... Ama gene de Reis diyorlar.

Sayfa 552/1032 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •