Sayfa 552/1002 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    2 gün önce küçük bir miktarda IVY aldım bu blockchain fonu. İçeriğini tam okumadım ama bunlar kripto paralardan etkileniyorlar mı? Bilgisi olan var mı? Tşk.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tam olarak etkilenmiyorlar birebir ama aralarinda bir baglanti var. Kriptoparalar yukseldigi zaman BLCN ve BLOK adinda blockchain etf leri var mesela bunlar yukseliyor. Blockchain sektorune yatirim yapan sirket hisseleri yukseliyor dolayli olarak etkiliyorlar birbirlerini. Benim gozlemim bu yonde. Kripto paralarin yukselisinden kenarindan kosesinden faydalanmak isteyenler icin iyi fonlar var 2-3 tane ama iste kripto paralar bakiyorsun +5 +7 yukselmis senin tasidigin blockchain fonu +3 +2 getirmis. Boyle seyler olabiliyor. Teknoloji hisselerini etkileyen farkli nedenlerde oldugu icin buyuk ihtimalle tam blockchain,kripto para getirisi yansimiyor.

Ilave olarak sunu da belirteyim ; su ana kadar kurulan blockchain yerli fonlarindan hic biri kripto para getirisini yansitacagim diye kurulmadi. Hatta izahnamelerinde sunu ozellikle belirtiyorlar portfoye kriptopara ilave edilmeyecektir seklinde.

Cmc crypto 200 diye bir endeks var. Coin market cap in endeksi galiba. Bu endeksin getirisine yaklasabilen blockchain fonu var mi bilmiyorum ? Bi karsilastirma yapmak gerekli. Su an bakabilecek durumda degilim ama buyuk ihtimal yoktur. Blockchain fonlarinin dayanak varliklari kriptoparalar olmadigi icin.
    Son düzenleme : Black Mirror; 10-09-2022 saat: 17:31.

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tam olarak etkilenmiyorlar birebir ama aralarinda bir baglanti var. Kriptoparalar yukseldigi zaman BLCN ve BLOK adinda blockchain etf leri var mesela bunlar yukseliyor. Blockchain sektorune yatirim yapan sirket hisseleri yukseliyor dolayli olarak etkiliyorlar birbirlerini. Benim gozlemim bu yonde. Kripto paralarin yukselisinden kenarindan kosesinden faydalanmak isteyenler icin iyi fonlar var 2-3 tane ama iste kripto paralar bakiyorsun +5 +7 yukselmis senin tasidigin blockchain fonu +3 +2 getirmis. Boyle seyler olabiliyor. Teknoloji hisselerini etkileyen farkli nedenlerde oldugu icin buyuk ihtimalle tam blockchain,kripto para getirisi yansimiyor.
    Teşekkürler üstat ben de ucuzladığı için alayım dedim, bol kazançlar.

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    ZBF ye çelme takan bugün yine Matriks (MTRKS)hissesi olmuş %7 düşmüş
    Bu hisse elinde olmasaydı pazartesiye temiz %4 getirisi vardı bu fonun
    ZBF fonu diye bir süredir yazıyorsunuz ama sanırım devamlı harf hatası yapıyorsunuz, çünkü böyle bir fon yok.

Kastettiğiniz şu fon mu;

ZFB - AK PORTFÖY FİNTEK VE BLOKZİNCİRİ TEKNOLOJİLERİ DEĞİŞKEN FON

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    2 gün önce küçük bir miktarda IVY aldım bu blockchain fonu. İçeriğini tam okumadım ama bunlar kripto paralardan etkileniyorlar mı? Bilgisi olan var mı? Tşk.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    maviş kuşta hesabınız var mı ? var ise Alkım'a mesajla (mektup sembolü olan yerden ) sorabilirsiniz
    Son düzenleme : Lucky Player; 10-09-2022 saat: 21:23.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    arkadaşlar mevduat üstü getiriyi en az riskle sunan fonları nasıl seçebilirim? portföylerine nasıl bakmam gerek?
    Ekf ve pdd yi de inceleyebilirsiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    EIB,SUA,NZH,ZDD gibi az riskli fonları inceleyin.
    Portföylerine KAP'taki sayfalarındaki portföy dağılım raporlarından bakabilirisiniz.
    teşekkürler. eib ve sua dikkat çekici.

Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Tefasta fonun risk değerleri var onlara bakmanız gerekir , en düşüğü 2 en yükseği 7

Genelde düşük riskli fonlar borçlanma araçları ve katılım fonlarıdır ( tabi hepsi değil , içlerinde risk değeri 6 olan bile var )

düşük riskli fonlar yüksek getiri sunmaz ama istisnaları da olabiliyor , bugün IFV risk değeri 2 yazmasına rağmen ,%2.39 getirisi olmuş , Tefas verilerde hata yapmadıysa şaştım kaldım ve takibe de aldım eski bir fon değil , çin taktikleri mi uyguluyorlar o getiriyi nasıl sağlamışlar anlamadım
    özetle portföyünde , hisse senedi , emtia , yabancı parayla alınan,son zamanlarda uzun vadeli borçlanma araçları fonları, her şey yüksek risklidir

fonlarla iligili youtubeda bol miktarda eğitim videoları var
    serra Hanımın videolarını tavsiye ederim , ben o videolardan öğrenmiştim
    https://www.youtube.com/c/%C4%B0Y%C4...%C4%B0R/videos
    teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Ekf ve pdd yi de inceleyebilirsiniz.
    ekf ve pdd tam istediğim gibiymiş. teşekkürler hocam.

7.  Alıntı Originally Posted by ekmekarasiekmek Yazıyı Oku
    arkadaşlar mevduat üstü getiriyi en az riskle sunan fonları nasıl seçebilirim? portföylerine nasıl bakmam gerek?
    bu konuda epey acemi olduğum için bilgili arkadaşların yardımına ihtiyacım var. şimdiden teşekkür ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Petrol firsat vermiyor 2 gun once %5 dusmustu. Simdi bugunle birlikte kayiplarini silecek muhtemelen. Rusya enerji piyasalarinda ciddi denge belirleyici. Bir yanda avrupa - abd bir yanda rusya cin hindistan bir yanda Arabistan ve Opec ulkeleri. Bakalim neler gorecegiz.

Bu arada Saat 16:26 blomberg ht tv yayini Osman Cevdet Akcay hoca konuk oldu. Izlemenizi tavsiye ederim. Guzel seyler anlatti. Bedava ekonomi dersi
    Bahsettigim Osman Cevdet Akcay hocanin yayini ;

https://www.youtube.com/watch?v=PyMXg-uTHd8

Eral Karayazici bey bir tweet paylasmis ;

Ülke ETF'lerinde (hisse senedi endekslerinin $ bazı performansı) Eylül ayı ve 2022 performansları.

Tur etf 1.

https://twitter.com/eralkarayazici/s...395265/photo/1

Dolar bazinda bu durumu yakalayabilen fon var mi bilmiyorum.

Sayfa 552/1002 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •