Sayfa 552/1027 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    seçmen pusulanızı 24 haziranda oy kullandıktan sonra atmayın
    2.turda da aynı seçmen pusulasıyla oy kullanılacak
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by cyam Yazıyı Oku
    Dolar artık dikiştutmaz sabri'ye döndü. Kan kokusunu almışlardı, faiz artışı falan dinlemiyorlar artık.
    amerika türkiye'den bir şey istiyor ve türkiye kabul etmiyor. bu muhtemelen suriye ile ilgili bir konu. bu nedenle de türkiye'nin doları düşürecek her hamlesine karşılık amerika'dan (bu aralar kredi derecelendirme kuruluşlarından) ters bir hamle geliyor. o yüzden de kur daha fazla inmiyor...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    453 milyar dolar dış borcun ana para ödemesi hemen hemen hiç yapılmıyor. Türkiye o nedenle 1 gün içinde ortalama 100 milyon dolar faiz ödemesi yapıyor.
    Bazen bu ödemelerin de yapılmasında zorlanılan zamanlar oluyor 70-80 milyon dolar ödenebiliyor , kalan 30-40 mUSD ana borca ekleniyor.
    Bu sene likidite daha da sıkıştıracağından günlük ödenmesi gereken 100mUSD faizin neredeyse tamamı ana para ödemesi gibi tekrardan yapılandırılacak. Hatta üzerine yeni borç alınması gerekli. Bu da problem yaratıyor , piyasayı geriyor.
    Sayın rxpu, bu devasa dış borcun borçla çevrilmesi gerektiğini ve dahi işler terse döndüğünde borç çevirmesinin zor olacağını ve ülkeyide zora sokacağını bilmek için uzman olmaya gerek yoktu biraz objektif olmak yetiyordu. Ve bizde yıllardır aynı şeyi söyleyip duruyorduk. Keşke 54 yılında doğup 50 yılında 75 kişilik sınıflarda okuduğunu söyleyen insanların faiz takıntısı olmasaydı da bu kadar dış borç yerine iç borcumuz olsaydı çözüm o kadar kolay olurdu ki...

4.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sayın rxpu, bu devasa dış borcun borçla çevrilmesi gerektiğini ve dahi işler terse döndüğünde borç çevirmesinin zor olacağını ve ülkeyide zora sokacağını bilmek için uzman olmaya gerek yoktu biraz objektif olmak yetiyordu. Ve bizde yıllardır aynı şeyi söyleyip duruyorduk. Keşke 54 yılında doğup 50 yılında 75 kişilik sınıflarda okuduğunu söyleyen insanların faiz takıntısı olmasaydı da bu kadar dış borç yerine iç borcumuz olsaydı çözüm o kadar kolay olurdu ki...
    İç borcun fazla dış borcun az olması için itibari para gerekli. İnan ki o itibari parayı yaratmak bu kadar dış borcu ödemekten daha zor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    ya bu uğur civelek'i önceden tanımazdım ama burda duyunca bi kaç seferdir dinliyorum hiçde öyle ipe sapa gelmez şeyler söylemiyor. neden adamın adı çıkmış anlamadım
    malum kişiler boyalı medyada boy gösteren..!!

Tele voleci, degnekçi, sahibinin seslerinin yalan dolanlarıyla beyinleri iyice yıkanmış.
    OLANLAR..!!!
    Gerçekler yerine yalanların peşinden gidiyorlar.!!
    Uyandıklarında hanyayı konyayı görecekler..!!
    İş işten geçince.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Toplamda 450 milyar dolar borcumuz yok mu ? Yarısı 12 aya mi sıkışmış 12 ay sonra borcumuz yarıya mi inecek?
    Evet aşağı yukarı tablo öyle. Yarıya nasıl inecekse!? İnsanları öyle hipnoza soktular ki 1,5 sene sonra olması gerek seçim neden aniden erkene alındı onu bile sorgulayamıyor bir çoğu. Mesela bu seçimler zamanında olabilir miydi!? Olamazdı hatta ekime kadar bile vakitleri yoktu. Ekonomik göstergeler o kadar vahimdi ki ani seçim kararı alındı. Zaten 4 ay önce Ülker gibi yandaşlara haber verildi kara kışa hazır ol dendi. Adam kendisi itiraf etti.

HAVA GÜNEŞLİYKEN ŞEMSİYE İSTEDİM

MURAT Ülker, kredileri yeniden yapılandırma operasyonunu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le görüştüğünü belirtti:

- Sayın Şimşek, “Piyasalar genelde iyi. Bütün dünyada iyi” dedi. Gelecekte ne gördüğünü sordum. “Yazdan sonra mutlaka kış gelir ama zamanını bilemem” cevabı verdi.

Şimşek’in “Kredi yeniden yapılandırma işi nereden çıktı?” diye sorduğunu aktarıp, sürdürdü:

- Kendisine 400 dolayında kredimizin vadelerinin 6 ay ile 1 yıl arasında değiştiğini anlattım ve ekledim: “Hava güneşliyken şemsiye edinmek istedim. Malum, yağmur yağınca kimse şemsiye vermiyor.”

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    453 milyar dolar dış borcun ana para ödemesi hemen hemen hiç yapılmıyor. Türkiye o nedenle 1 gün içinde ortalama 100 milyon dolar faiz ödemesi yapıyor.
    Bazen bu ödemelerin de yapılmasında zorlanılan zamanlar oluyor 70-80 milyon dolar ödenebiliyor , kalan 30-40 mUSD ana borca ekleniyor.
    Bu sene likidite daha da sıkıştıracağından günlük ödenmesi gereken 100mUSD faizin neredeyse tamamı ana para ödemesi gibi tekrardan yapılandırılacak. Hatta üzerine yeni borç alınması gerekli. Bu da problem yaratıyor , piyasayı geriyor.
    Yani biz aylık 20 milyar dolar borç ödeme yerine 3 milyar dolar faiz ödeyip borcumuz sabit mi kalacak? Tam tefecilerin eline düşmüş gariban misali...
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Yani biz aylık 20 milyar dolar borç ödeme yerine 3 milyar dolar faiz ödeyip borcumuz sabit mi kalacak? Tam tefecilerin eline düşmüş gariban misali...
    Osmanli'nin tefecilerin eline nasil dustugunu anlatan guzel bir kitap. Ayni yolda ilerliyoruz...

https://www.odakitap.com/bir-osmanli.../9789755338736

Sayfa 552/1027 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •