Sayfa 552/925 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 7394 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Koza Altının Gübre Fabrikaları ile ihtilaflı oldukları Söğüt alanı için yapılan duruşmaya katıldık. Mahkeme Koza Altının sahayı boşaltmasına fakat lisansların Koza Altında kalmasına karar verdi. Lisans ile ilgili işlemlerin İdari Mahkemeler tarafından yürütülebileceğini gerekçe gösterdi.

Bu kararın iki şirketin uzlaşma yolunu açtığını düşünüyoruz. Madencilik Kanununa göre bu lisanslar Koza Altında olduğu sürece Söğütte başka bir şirketin madencilik yapamayacağını anlıyoruz. Lisanslar ile ilgili yeni bir yasal süreç 2-3 yıl sürebileceği, her iki şirketin de devlet kontrolunde olduğu gözönüne alındığında uzlaşma her iki şirket için de faydalı olacaktır. Gübre Fabrikalarının oldukça borçlu olması da yasal sürecin uzamasından oldukça zarar görebileceğini işaret etmekte.

Uzlaşma süreci 17 Ocak 2019daki İpek davası devlet lehine sonuçlandığı takdirde çok hızlı bir şekilde gelişebilir.

Koza Altının Gübre Fabrikalarına ödeyebileceği miktarın bu madenden potansiyel yaratabileceğı değere göreceli olarak yüksek olmayacağını tahmin ediyoruz. Söğüt Madeninden yaklaşık olarak USD 400mn-USD450mn potansiyel değer hesaplıyoruz ki, bu değer Koza Altın için değerlememizde bulunmamaktadır. Söğütte bir uzlaşma sağlanırsa, şu anki hedef fiyatımıza (71.80TL) yaklaşık TL15-TL16 ilave revize getirebilir.

Uzlaşma sağlanırsa 152 Milyon sermayeli KOZAL a 15 TL ilave getirecek deniyor. Yani yaklaşık 400 Milyon USD katkı sağlayacak bir değer bu maden.

Şimdi bu madenin sahibi olan Gübre ne kadar b.ktan yönetilirse yönetilsin en az % 20 pay alamayacak kadar gübre beyinlimi yöneticileri.

80 Milyon USD gibi düşük bir tutarda kar paylaşımı bile yapacak olsalar yaklaşık 450 Milyon TL yaparki oda hisse başı yaklaşık 1,2 TL yapar. Bu durumla ilgili haberler düşmeye başladıkça KAP'a nasıl tutacaklar hisseyi bu fiyatlarda.
     Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    450 milyon dolar ocağın bedeli...fosfat yatırımı için gereken para olsaydı iyi olacaktı....isteseler buradan birşeyler çıkar ama ibonun harcı değil....
    Arkadaşın yazdığını bi daha oku istersen %20 sini verseler diyor o da 450 milyon TL eder diyor....!!!

Bende verseler onu da iç ederler diyorum...

2.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Arkadaşın yazdığını bi daha oku istersen %20 sini verseler diyor o da 450 milyon TL eder diyor....!!!

Bende verseler onu da iç ederler diyorum...
    450 milyon tl verseler ne yatırım yapılabilir ki ancak borçlarını eritir....

KAP : BORSA ISTANBUL

Yabancı yatırımcıların Pay Piyasası ve Piyasa Öncesi İşlem Platformunda gerçekleştirdiği 2018 yılı Aralık ayına ilişkin işlemler ekteki tabloda yer almaktadır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Pazartesi günü verdiğimiz kanal direnci yukarı kırdık. Ancak daha sonra devamı gelmedi ve geri çekilme bugüne kadar devam etti. Tekrar düşüş kanalı içindeyiz. Arkada ciddi takaslar döndüğü belli. Birileri sanki bir hazırlık içinde görüntüsü var. Bugün kapanışı 21gHO üstüne yapmış. Yılın son seans gnü Pazartesi ardından tekrar değerlendirme yaparız. Pazartesi 3.08 üstüne hacimli atarsa pozitif şık bir kapanış yapmış oluruz. Geri çekilmelerde ise önümüzde 2.71 seviyesine kadar sağlam bir destek görünmüyor. YTD
    Evet 2.72 ye kadar geri çekilme görmüşüz daha sonra buradan geri gelmiş. Aşağıdaki grafikte gösterdiğimiz umut vad eden formasyon 02.01 tarihinde bozulmuş ve çöp olmuştur. Bundan sonra da daha önce yukarıdaki paylaşımda belirttiğimiz seviyelere kadar geri çekilme devam etmiştir. Yukarıda yazan Kozaa ile olan maden alanı ve buradan sağlanacak kaynağa göre beklentiler oluşsa da şirketin genel görünümü hiç iç açıcı değildir. Buradan gelir elde etmek isteyen tamamen teknik ve spekülatif hareketlere göre kısa vadede bir kazanç elde edebilir (o da şansı var ve yedirirlerse...) Diğer başlıklar altında da yazdığım gibi endekslerin ve BIST100 ün genel konjonktürüne göre riskler çok yüksektir. Endekste sadece konuşulan kısa vade tekilerdir. Bir trend oluştuktan sonra değerlendirmek daha az riskli olabilir. Yine de gübre için teknik olarak bu seviyelerden bir tepki işaretleri diğer göstergeler açısından da görünüyor. 2.90 2.91 seviyelerinden sonra bence trade edenler eğer yeni girdiler ise biraz azaltıp tekrar duruma göre hareket edebilir. Bu benim kendi düşüncem tabii herkes kendi riskini kendisi hesaplar...

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

5. Faizler bedava iken çıkıp sağır sultana duyururcasına avaz avaz bağıran yatırım yapmayacağız diyen İbrahim yumaklı şu ekonomik koşulda altın madenini Koza holdinge seve seve vermekten başka çaresi yok.
    Şahsım adına konuşuyorum o açıklamayı yaptığı gün bunlardan bir b.k olmayacağını anlayıp bu şirketten uzaklaşmam lazımdı ama olmadı nasip böyleymiş.
    Şimdi ise inanın haftada bir girip bakıyorum kaça düşmüş diye yükselmesini hiç ummuyorum çünkü.
    Destek direnç üçgen kırılması hepsi fasa fiso ne üçgenler aşağı yönlü kırıldı 1 tl olsun dönüp bakmam.
    Bu kadar bekledim bir bu kadar daha beklerim.

6.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Ortak koskoca altın madeninden 450 milyon mu gelecek...!!!

450 milyon bunlar için çerez parası... onu da iç ederler.. merak etmeyin...

Eskiler bilir Raziden 360 milyon gelmişti bir zamanlar... okus pokus kimse anlayamamıştı...
    Dostum inan nasıl bir bataklığa düştük aklım ermiyor artık. Şirket yönetiminin nasıl bir asalak sürüsü olduğunu tecrübe ettik onu biliyoruz ama acaba bir umut olur mu diye sormuştum.

7.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Dostum inan nasıl bir bataklığa düştük aklım ermiyor artık. Şirket yönetiminin nasıl bir asalak sürüsü olduğunu tecrübe ettik onu biliyoruz ama acaba bir umut olur mu diye sormuştum.
    Hepimiz aynı durumdayız ortak. Bu dünyada görüp görebileceğin en adi hisseye bulaştın... Normalde inişler ve çıkışlar zikzaklı olur ama bu namıssız 4 yıldır hep düşüyor...
    1 sene de 1 önceki yılın üstünde kapatmıyor...
    Bugüne kadar her haberde sattılar...
    Yumaklı konuştu sattılar..
    Kdv kalktı gene sattılar..
    İran anlaşması oldu sattılar...
    Dava kazandı gene sattılar...
    Dolar çıktı sattılar düştü gene sattılar...
    Üre 300 olsun çıkar dediler üre 320 oldu gene sattılar... sattılar.. satıyorlar...

8. Siyasal islamın resmini görmek isteyenler
    Müdürün 2 sene önceki ve şimdiki resmine bakabilirler.
    Vıcık vıcık yandaşlık kokan bu hareketlerden tiksindim iyice artık.

Sayfa 552/925 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •