Sayfa 552/981 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Turkiye geneli il genel meclisinde %52 oy aldigindan haberiniz yok zannedersem son secimde.
    Sizde de var biraz trollük

Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    2023 de rte nin en buyuk rakibi imamoglu icin iyi olmadi bence,akp den giden küskün oylar babacana gider,imamogluna buyuk zarari olur,iyi parti biter.
    Şu mesaja cevap verme gereği duymamıştım ama madem devam ediyorsunuz sorayım.

Hangi mantık ile bunu söylediniz?
    Hangi düşünce ile?
    Neyden yola çıkarak?

2.  Alıntı Originally Posted by Konvertor Yazıyı Oku
    Turkiye geneli il genel meclisinde %52 oy aldigindan haberiniz yok zannedersem son secimde.
    En son yapılan İstanbul seçimlerini kastediyorum.

Seçimlerin en büyüğüydü, beka meselesiydi birileri için... Ayrıca İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder demişti birileri..

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Belediye seçimlerine "Yüksek faiz düşük kur" stratejisi ile girmek akp nin 10 puan farkla mağlup olmasına neden oldu. Daha önce de dedim %25 faizle kimse iş kurmaz 1 milyonun üzerinde işsizlik akp ye seçim kaybettirdi.

Merkez bankası başkanını görevden alma hamlesi bence "yüksek faiz düşük kur" stratejisinin sonlandığı anlamına gelmektedir.

Şimdi merak ettiğim konu bu stratejiden bir anda vazgeçiş acaba yeni bir erken seçim hazırlığı mı?

Önümüzdeki dönem piyasayı canlandırmak için "düşük faiz-yüksek kur" sistemine geri dönüş olacağını düşünüyorum. O strateji akp ye seçim kaybettirmemiş hatta döviz hesabı tutanların çoğunun mütedeyyin kişiler olduğundan seçim kazandırmış stratejiydi. Ayrıca konut sektörünün canlanması için dövizin değerli olması fayda sağlayan bir durum. Konut sektöründe yaprak kımıldamıyor bu da herkesi bir şekilde etkiliyor.
    Düşük faiz yüksek kur dengesinin ekonomiyi canlandırmadığı Ağustos 2018'de görüldü diye düşünüyorum.

Canlandırmak bir yana Türkiye tarihinin en uzun resesyon dönemini tetikledi. (depresyon)

KGF tarzı krediler ile hormonlu büyüme ise kasıt o da ancak firmaların batmamasını sağlar.

Zombileri yaşatmak ek istihdam ve gerçek bir büyüme getirmez.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    Uluslararası sermaye, bu sefer hamlesini dolar üstünden yapmak yerine Babacan üstünden yaptı.
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    En son yapılan İstanbul seçimlerini kastediyorum.

Seçimlerin en büyüğüydü, beka meselesiydi birileri için... Ayrıca İstanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder demişti birileri..
    Şimdi adam diyecek ki size İstanbul'u kaybetmediler il genel meclisi kimde diyecek.
    Manasız.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Düşük faiz yüksek kur dengesinin ekonomiyi canlandırmadığı Ağustos 2018'de görüldü diye düşünüyorum.

Canlandırmak bir yana Türkiye tarihinin en uzun resesyon dönemini tetikledi. (depresyon)

KGF tarzı kredilerilehormonlu büyüme ise kasıt o da ancak firmaların batmamasını sağlar.

Zombileri yaşatmak ek istihdam ve gerçek bir büyüme getirmez.
    Siz yüksek faiz düşük kur stratejisinin savunucularındansınız bu konuda size katılmıyorum. Bizim gibi ülkelerde özellikle de kriz zamanlarında yüksek kur stratejisi ve kontrollü parasal genişlemenin ehven-i şer olduğunu düşünüyorum. Zaten doları baskılamanın sonucunda cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizlik rakamı sonucunu doğurdu. 90 lardaki yüksek kurlu parasal genişlemeci dönemlerde bile bu derecede yüksek işsizlik oranı görülmedi..

Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Şimdi adam diyecek ki size İstanbul'u kaybetmediler il genel meclisi kimde diyecek.
    Manasız.
    Adam ??...

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Siz yüksek kur düşük faiz stratejisinin savunucularındansınız bu konuda size katılmıyorum. Bizim gibi ülkelerde özellikle de kriz zamanlarında yüksek kur stratejisi ve kontrollü parasal genişlemenin ehven-i şer olduğunu düşünüyorum. Zaten doları baskılamanın sonucunda cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizlik rakamı sonucunu doğurdu. 90 lardaki yüksek kurlu parasal genişlemeci dönemlerde bile bu derecede yüksek işsizlik oranı görülmedi..
    Ben aynı anda yüksek kur ve yüksek faizin şu anki sorunları çözeceğini düşünüyorum.

Ne düşük kur yüksek faiz
    Ne de yüksek kur düşük faiz

İkisi de Türkiye'ye ait denge noktaları değil. Denge noktasına ait olmayan her şey zaman içinde tansiyon biriktirir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 552/981 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •