Sayfa 554/1027 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Sayin Maharaj bahsettigimiz borcun ödenme zorunlulugu varmi ?
    Zorda kalan şirketler yurtdışina birazdaha yüksek faiz vererek vadeyi uzatamazlarmi ? Yapilandirma yapmak zormudur bu işlerde ?
    Sonucta belirttiginiz miktarda para yok suan Tr de !

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Borcu veren her koşulda borcu yenilemek zorunda değil. Eğer alınan teminatlar sağlam ise ki bu tür borçlanmalarda sağlam teminatlar alındığını varsayıyorum , borçlu firmaların sahipleri değişebilir ya da verilen teminatlar paraya çevrilebilir. Asıl risk te zaten budur.
    Örneğin ülker borcunu ödemez ise ülker'in sahibi A yerine B olur. Ülker'in borçları bu şekilde de kapatılabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Paranın itibarlısının faizi zaten en düşüktür. İtibarı ve itimadı çok az olan paralar yüksek faize ihtiyaç duyar.
    İşte onu diyorum itibarsız parayı hadi itibarlı demeyelimde dikkate değer yapmanın yoluda faizdir.

3.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Sayin Maharaj bahsettigimiz borcun ödenme zorunlulugu varmi ?
    Zorda kalan şirketler yurtdışina birazdaha yüksek faiz vererek vadeyi uzatamazlarmi ? Yapilandirma yapmak zormudur bu işlerde ?
    Sonucta belirttiginiz miktarda para yok suan Tr de !

Rxpu mevzuata çok daha iyi hakim ve biliyor. Dediğiniz olabilir arkadaş param yok canımı mı alacanız diyebilir teorik olarak. Yunanistan yaptı Alman bankalarına 200 milyar Euro yanılmıyorsam. Sonrasını takip edemedim ama Yunanistan iflas etti onu biliyorum. 10 senedirde belini doğrultamadı hala oda ayrı konu.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Borcu veren her koşulda borcu yenilemek zorunda değil. Eğer alınan teminatlar sağlam ise ki bu tür borçlanmalarda sağlam teminatlar alındığını varsayıyorum , borçlu firmaların sahipleri değişebilir ya da verilen teminatlar paraya çevrilebilir. Asıl risk te zaten budur.
    Örneğin ülker borcunu ödemez ise ülker'in sahibi A yerine B olur. Ülker'in borçları bu şekilde de kapatılabilir.
    Ortada bizim bildigimiz bu miktarda para olmadigina gore şirketlerin yada iştiraklerinin el degistirme haberleri düşmeye başlar ozaman yakinda.
    Tesekkurler cevabiniz icin.

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Rxpu mevzuata çok daha iyi hakim ve biliyor. Dediğiniz olabilir arkadaş param yok canımı mı alacanız diyebilir teorik olarak. Yunanistan yaptı Alman bankalarına 200 milyar Euro yanılmıyorsam. Sonrasını takip edemedim ama Yunanistan iflas etti onu biliyorum. 10 senedirde belini doğrultamadı hala oda ayrı konu.
    Tesekkurler

Abbasın verdiği 1000 T lik ulufe parasıynan ! ( velidenin) abbasa katkı olsun diye gidip Dolar aldım pahalısından. Haydan gelen para hiç olmazsa huya gitmesin sağlam ve güvencede olup bugünkü değerini korusun. Abbas keşke kendi %50 sine verseydi bu ulufeyi benim gibi ötekileştirdiklerini tekrardan kazanmak zor.

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    İşte onu diyorum itibarsız parayı hadi itibarlı demeyelimde dikkate değer yapmanın yoluda faizdir.
    Makyaj yapan evde kalmış kız gibi yani?

8.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    osmanlı deyince aklıma geldi

osmanlıda 400.000 akçe borç, 40.000 akçe tüm gelir varken,
    avrupadan aldığı yeni borçlarla dolmabahçe ve beylerbeyi saraylarını yapmamış mıydı
    sonrada borç aldığı devletlerin elçilerine saraylarda davet vermemiş miydi
    elçilerin gözleri faltaşı gibi açılmamış mıydı

ankaradaki saraydan sonra okluk saray inşaatı başlayınca aklıma o dönem geldi

inşallah tarih tekerrürden ibaret değildir
    itibardan tasarruf olmaz...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 554/1027 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •