Sayfa 554/777 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Enki Abi bu başlık blommberg teki akşam ekonomistlerin katıldığı barış esenin sunduğu programa benziyor ...veriler,haberler ,güzel bilgiler ...lakin 6.10 6.20 den girilir mi ...net bir şey istiyoruz ..) acemisiyiz bu işin ..
    Boşver Barış Esen'i..

Bu işler zor işler..kişinin karakteri, o anki portföy durumu, pastörün ev hapsinden mutlu olup olmadığı herşeye kadar değişir..o yüzden şudur demek zor..her zaman dolar almak zordur..mesela ben Ocakta en son 3,806'dan dolar almıştım, sonra düştü geldi 3,720'ye..o vakitlerde dışarıdan gören biri, salağa bak derdi bana..ancak en büyük alışımı da 2016 Temmuz bayram öncesi yapmıştım ayrı konu..ha o günlerde de biraz düşmüştü ya, hemen belirteyim..

Şimdi sizin gecen günlerde mevduat topiğinde bir arkadaş dolar topiğinde TA'cı dingilin biri yüzünden bir kaç ay önce dolar alamadığını yazmıştı.ben şahsen o konuma düşmek istemem..

Vaktin varsa son yazılanlara hatta daha önceleri neler yazılmış çizilmiş bu başlıkta incelersen fikir edinebilirsin..kararı kendin ver..alacaksanda azla yetinmeyi öğren bence..

Sizin mevduat topiğine de buradan şöyle bir gönderi yapmıştım geçenlerde..fikir versin ancak yatırım tavsiyesi olmasın aman..saygılar..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ahmet bey kardeşim geçen günlerde 5,8'e düştüğünde doları çökertmiştin..şimdi sabit kaldığında adranelin diyorsun..

Hani diyorum, rica etsem her aklımıza geleni başlığa yansıtmasak..kalacaksa, bu başlık biraz derli toplu kalsın, olur mu?

Şimdi mesele bu becerikli yönetimle kur aşağı iner mi, yada ne kadar aşağı iner..sorgulamakta fayda var..bu yüzden şu sıralar esas adranelani TL'de kalanlar yaşıyordur, değil mi?..

Ticaret ağırlıklı dolar endeksi Nisan'dan itibaren resmi daha net göstermiş..

Trend devam ediyor..

Bizde maşallah dolar yükseldikçe beceri artmış..

Aklımızı başımıza almazsak işimiz zor..

2. Dolar Euro karşısında değerlense/güçlense parite 1.13 lere iniyor...Bu güçsüz hali...Geçen haftadan beri yukarı gidiyor parite...1.1693...

Yanlış değerlendirme...

Trend friend ise yanlış değerlendirme olmaz..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Way, way, eur/usd 1.1658, dolayısıyla dxy zayıf ama bizim usd/tl 6,15'te..

Birde parite 1.10 , 1.05 olsa ayvayı yiyeceğimizin resmidir..

Çok şükür ki dolar şortcuları bize çalışıyorlar..

Yoksa ''hayaller Paris , gerçekler Somali'' , içten bile değil..

Bravo onlara..

Çalışın, çalışın ki, sizinde zayıflığınız, EM'lerle beraber cümbüşe katıldığınız ortaya çıkmasın..

Arasıra Powell'ıda yanınıza alın..enflasyon kopup gitmiyor felan desin..

Yada Trump arasıra değerli dolar öldürüyor bizi desin..

Trend friend ise bu kadar bütçe açığına rağmen ABD 10 yıllıklarına bakılabilir mesela..

Yada ABD borsalarına bakılabilir..sadece DXY kesmeyebilir bu anlamda..

Zaten DXY kestiği anda oyun biter..Dolar hepiciğini yere sermiş olur..

Avrupa banka endeksi derken, aşağıda bol ve ucuz para devrinde dolara dolar demeyen dolar şortcularının bir kısmı var..Haziran ayında belirtmiştik ,doların güçlenmeye başlaması ile birlikte hisseleri ayı piyasasına giren yani tengildiyen bankalar bunlar..doları(dxy yada eur/usd) kuyruğundan tutamazlar ve ellerinden kaçırırlarsa daha fazla tengildiyecek olanlarda muhtemelen bunlar

Mesela biz doları tutamadık ve tengildedik değil mi?..o gibi..şimdi sıra bunlarda..

Deutsche Bank, Nordea, ICBC, UniCredit, Crédit Agricole, ING, Santander, Société Générale, BNP Paribas, UBS, Agricultural Bank of China, AXA, Mitsubishi UFJ Financial Group, Bank of China, Credit Suisse and Prudential Financial.

Transatlantiği devirmeyecekleri kesin de, bakalım FED ne kadarına izin verecek..

6. iyi guzel soyluyorsunuz da bende 4.80 den dolar faiz artisi ile dusecek diye satanlardanim . ve bir daha alamadim . dovizde ve borsada siyasi aciklamalar ile cok sert hareketler olan bir donemde terste kalma ihtimalide varken mecbur mevduatta kaldim kipirdiyamiyorum 3-5 kurus faizden geliyo cesaret yok yoksa bende paramizin doviz karsisinda eridiginin farkindayim ama adim hidir elimden gelen budur misali ne yapayim yani 6.20 den dolar mi alayim borsadan hisse mi alayim akmasada damliyor iste para da buyuk sayilir 2.5 k varmi tavsiyesi olan ?

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Boşver Barış Esen'i..

Bu işler zor işler..kişinin karakteri, o anki portföy durumu, pastörün ev hapsinden mutlu olup olmadığı herşeye kadar değişir..o yüzden şudur demek zor..her zaman dolar almak zordur..mesela ben Ocakta en son 3,806'dan dolar almıştım, sonra düştü geldi 3,720'ye..o vakitlerde dışarıdan gören biri, salağa bak derdi bana..ancak en büyük alışımı da 2016 Temmuz bayram öncesi yapmıştım ayrı konu..ha o günlerde de biraz düşmüştü ya, hemen belirteyim..

Şimdi sizin gecen günlerde mevduat topiğinde bir arkadaş dolar topiğinde TA'cı dingilin biri yüzünden bir kaç ay önce dolar alamadığını yazmıştı.ben şahsen o konuma düşmek istemem..

Vaktin varsa son yazılanlara hatta daha önceleri neler yazılmış çizilmiş bu başlıkta incelersen fikir edinebilirsin..kararı kendin ver..alacaksanda azla yetinmeyi öğren bence..

Sizin mevduat topiğine de buradan şöyle bir gönderi yapmıştım geçenlerde..fikir versin ancak yatırım tavsiyesi olmasın aman..saygılar..
    Güzel yazı dostum..

herkesin kantarı belinde..

okuyup kendi karar verecek bu kadar net..

8.  Alıntı Originally Posted by KYN1982 Yazıyı Oku
    iyi guzel soyluyorsunuz da bende 4.80 den dolar faiz artisi ile dusecek diye satanlardanim . ve bir daha alamadim . dovizde ve borsada siyasi aciklamalar ile cok sert hareketler olan bir donemde terste kalma ihtimalide varken mecbur mevduatta kaldim kipirdiyamiyorum 3-5 kurus faizden geliyo cesaret yok yoksa bende paramizin doviz karsisinda eridiginin farkindayim ama adim hidir elimden gelen budur misali ne yapayim yani 6.20 den dolar mi alayim borsadan hisse mi alayim akmasada damliyor iste para da buyuk sayilir 2.5 k varmi tavsiyesi olan ?

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Piyasalarda hiç bir zaman en alttan alıp en yukardan satamazsınız. Bunu yapan adamlar ya insider ya da piyasa yapıcı ya da ona benzer birşeydir. Ve genelde de bu tip forumlarda yazmazlar yazsalar da gerçek fikirlerini yazmayıp manipülasyon amaçlı yazarlar 🙂

Her zaman Risk anlayışınıza bağlı olarak yatırımlarınıza yön vermelisiniz.

Riski seviyorsanız yüzde 50 hisse, yüzde 30 döviz, yüzde 20 mevduat olabilir mesela bu günlerde..

Yok ben riskin r sine bile tahammül edemem derseniz yüzde 80 mevduat yüzde 20 döviz şeklinde bir portföy olabilir, mesela..

Tabii ki asla ytd..

Sayfa 554/777 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •