Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 555/1002 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. İskân sahteciliğine iyi hal indirimi

Tartışmalı projelere imza atan Taşyapı'nın ünlü Mashattan konutlarına 10 sahte iskân belgesi (yapı kullanım izni) verildiği ortaya çıkmasıyla, Şişli Belediyesi'nde o dönem yapı kontrol mühendisi olarak çalışan Faruk Akar, 6 ay hapis cezası aldı.

Konut sakinleri karara tepki göstererek itiraz edeceklerini açıkladı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...dirimi-1744311

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Fiyatlar uygun tanımınızı heyecanla bekliyoruz
    Benzer özellik benzer konumdaki daireye yaşıda aynı metrekare 20m2 biraz daha büyük olan bir daire 350K ya 2016 kasımda alınmıştı. İlana 450yazmış arkadaş. Pazarlıkla 430desekte metrekare büyük olduğu için 450den aldığımız daire satış geçse
    4yılda %28 getiri . 3yıl dolu kaldı sayılır 54K da kira desen %44 aynı tarihler arasında bildiğimiz likit fon getirisi %65-68
    ben yakın geçmişle kıyaslayarak ve faiz avantajına göre uygun olduğunu düşünüyorum ama benim betona karşı alerjim olduğu için almayacağım.

KARTAL PETROLİŞ DE,NEZİH KONUMDA,MİNİBÜSE 250M,İSKANLI,SIFIR,LÜX İlan No: 780142913 https://www.sahibinden.com/ilan/emla...80142913/detay

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Benzer özellik benzer konumdaki daireye yaşıda aynı metrekare 20m2 biraz daha büyük olan bir daire 350K ya 2016 kasımda alınmıştı. İlana 450yazmış arkadaş. Pazarlıkla 430desekte metrekare büyük olduğu için 450den aldığımız daire satış geçse
    4yılda %28 getiri . 3yıl dolu kaldı sayılır 54K da kira desen %44 aynı tarihler arasında bildiğimiz likit fon getirisi %65-68
    ben yakın geçmişle kıyaslayarak ve faiz avantajına göre uygun olduğunu düşünüyorum ama benim betona karşı alerjim olduğu için almayacağım.

KARTAL PETROLİŞ DE,NEZİH KONUMDA,MİNİBÜSE 250M,İSKANLI,SIFIR,LÜX İlan No: 780142913 https://www.sahibinden.com/ilan/emla...80142913/detay

YTD
    Ilana baktim. Hicbir pencerenin onü acik degil. Hatta tam anlayamadim ama bir pencerenin 1metre öbür tarafi apartman duvari galiba Odalarin buyüklugude şahane.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Ilana baktim. Hicbir pencerenin onü acik degil. Hatta tam anlayamadim ama bir pencerenin 1metre öbür tarafi apartman duvari galiba Odalarin buyüklugude şahane.

Kümesi, lüks daire diye satıyorlar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,936
     Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

Bir de giriş kat ve en üst kat zor satılıyor, ilerde satmak isterlerse çok sıkıntı yaşarlar...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Ahmetg Guest
    Ilginc bir bilgiyi paylasayim

Facebookta cok buyuk bir grup var orada gocmen olan anneler tartisiyorlar her tartisma icin alt grup olusturulmus bir taneside Turkiye de tatil

Haliyle herkes gocmen ve cogunlugu bati ulkelerinde. Simdi biri demiski aslen Erzurumluyuz ama Izmirde ev ariyoruz oburu demiski aslen Kayseriliyiz ama Ege bolgesinde denize uzak olmayan yazlik ariyoruz oburu Nigdeliyiz ama Izmirden ev ariyoruz yok Ankaraliyiz ama Izmirden ev ariyoruz

Butun bu yazanlar gocmen cogunluk Avrupa Ingiltere Amerika kanada da yasiyorlar

Simdi koskoca Turkiyede 80 den fazla il var. Her ilin bir suru beldesi koyu kasabasi var. Yahu kardesim neden herkes Izmir ve civarinda ev ariyor. Aileniz Erzurumda Kayseri nigde yada yozgatta hayir neden Izmir diye sordum

Cevaplar hep ayni; Ailemiz Anadoluda olabilir ama bizim tatilimiz kisitli ve Erzurumda yapacak bir sey yok zaten denizde yok o yuzden Izmirden ev alalim ana babamiz oraya yerlessin boylece hem aile ziyareti hem plaj ziyareti ayni anda gerceklesmis olur.

Simdi yurtdisindan Izmir civarindaki evlere talebin toplam talebe oranini bilmiyorum ama yinede etkisi vardir diye dusunuyorum.

En son benim tanidigim annesi Antepte yasayan bir arkadas hem ikliminin guzelliginden hemde hastaliklarina tedavi olacak duzgun hastane bulamadigindan izmire tasinmak istedigini soylemis, Cunku hastane icin Ankaraya yollamaya baslamislar. Sanirim hastaligi Parkinson du. Alin size Izmire bir talep daha.

Ben Izmirde inanilmaz bir nufus patlamasi bekliyorum ozellikle yaz aylarinda. Dogrudur is yok sanayi yok ucretler yerlerde geziniyor ama emekliler ve Alamancilar icin mukemmel bir sehir.

Bu buyuk talebe karsilik ev fiyatlari artiyor ama degerini dolara karsi anca koruyor yani dolar cinsinden bir deger artisi hala yok. Yani REEL de bir yukselis yok.

Ikinci ilginc bilgiyi paylasayim

2-3 sene once Bafa golune kafayi takip civarindaki zeytin agaci bol olan ciftlik evlerini arastirdim sahibinden.com da. Teker teker mesaj attim. 10 mesaj attiysam 5 i Avrupadan cevap verdi. Sordum neden satiyorsunuz diye. Iste o arazi bize ana babamizdan kaldi biz Avrupaya goc ettik coktan zaten zeytin toplamak zahmetli is yapmak istemiyoruz zaten para kalmadi o iste. Indirim yapariz isterseniz vs vs vs.

Emlak sektorunun dinamikleri Turkiyenin sinirlarini asmis durumda sanki.

7. Arkadaşlar 1600-1650 TL aylık kirası olan bir dairenin ederi piyasa şartlarına göre ortalama nedir?
    Sanırım kira çarpanları 300-350 arasında dalgalanıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by YalnızBey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 1600-1650 TL aylık kirası olan bir dairenin ederi piyasa şartlarına göre ortalama nedir?
    Sanırım kira çarpanları 300-350 arasında dalgalanıyor.
    Aliciysaniz en fazla 350k saticiysaniz enaz 600k

Sayfa 555/1002 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •