Sayfa 555/601 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Yarın için aracı kurum raporları gelir yeni hedef fiyatı güncelleyerek...tahminim bu bilancoyla 60-70 rakamları işlenmeye başlar ...Yarın çıkar tek tek...

2. Ortaklar, kuşlu sitedeki (@borsa_analiz_1) hesabının bilanço yorumunu okuyun derim. Güzel bir bakış açısı ile yaklaşmış konuya.

3. Pandemi başında yatırım yaparken en büyük sebebim zarardan kara geçmiş bir şirket olması idi üzerine Özbekistan yatırımı bonus oldu yetmedi ptf ler uçtu enerji kral oldu bonus iki döviz açığı vardı artıya geçti bonus üç yalan yok fiyat olağan üstü yukarı gitti ama hepsini haketti. Dünkü bilanço kötü yada iyi demem ama şu gerçek var sürdürülebilir olacağı birde ülke ekonomik yönden karışık dövizin sadece %10 luk yukarı hareket etmesinde şirkete neler katabilir gelen faaliyet raporunda hesaplanmış bu rakamlara Özbekistan tam dahil olduğunda ganadan gelebilecek haberlerde nelerle karşılaşacağız hep beraber göreceğiz bakalım.

Bilanco sonrası ilk gün hisse hareketleri şaşırtıcı değil Bakalım gün sonu ne olacak ? Aksen bu..sürprizlere gebe...

Ekran Resmi 2022-08-18 10.59.07.jpg

Selamlar, uzunca bir süredir üstte paylaştığım kanal üzerinde devam ediyor fiyat hareketi. Bilanço ile birlikte bir üst banda geçeceği beklentisi mevcuttu ben de.

Aşağıda da son 15 dklık hareketi paylaşıyorum.
    Ekran Resmi 2022-08-18 11.10.11.jpg

Tam kanal dibini süpürüyoruz gibi.

Şirket geçen seneki karını 5'e katlamışken, beklentinin hafif altında bir kar açıkladı diye şirket batmış, santraller patlamış şeklinde bir satış yemesi çok normal gelmiyor bana. Ki bugün birkaç aracı kurumdan olumlu analiz gelmeye başladı. Deniz yatırım hisse hedef fiyatını 29,43'ten 34 TL'ye yükseltti.

Okuduğum kadarıyla, mevsimsellik beklentilerde biraz gözden kaçırılmış gibi görünüyor. Buna rağmen gelen net karı değerlendirince yıl sonu için daha olumlu bir hava oluşuyor.

Şahsi fikirlerimdir, kesinlikle al-sat-tut tavsiyesi değildir. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen.

Selamlar, saygılar,

6. Aksende devre kesici neden calismadi

7.  Alıntı Originally Posted by zint71 Yazıyı Oku
    Aksende devre kesici neden calismadi
    Devre kesici olması için açılış fiyatından %5 aşağı gelmesi lazım, zaten -5,86'dan açıldı. Devre kesemez.

8. BOFA açığasatış dewam .
    taban da dewre kestirecek herhalde .
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 555/601 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •