Sayfa 555/988 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 7903 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    segili otakar hocam ben de 4/1 ini marja göre yapıyorum buralarda kıpraşmam zaten bir de bu hisse bu sene temettü ne bekliyorsunuz rica etsem lot başı ne verebilir ben ilk defa bunda temettüye yattım teşekkürler
    2018 öncesi az kar ederdi şirket ettiği karın nerdeyse tamamını dağıtırdı 2.5 lira temettü alırdık. 2018 de lot bası yaklasık 7 lira kar etti gene 2.5 lirasını dağıttı. 2019 daki karın gene yarısını dağıttı 7 lira aldık. 2 yıldır karın hepsini dağıtmıyor temettülerimiz şirkette kalıyor. Bakarsın bu yıl birikmiş kardan da dağıtır bu yılki karın da yarısını dağıtır 17 liraları bulur. Bilmek güç tahmin sadece. Otokar temettü konusunda bonkördür. Karın hepsini dağıtmıyorsa bize dağıtmaktan daha iyi bi şekilde değerlendirir için rahat olsun. Beklentim 17 tl. Yatrm tavsiyesi değildir

2. Koç grubunu diğer şirketi ttrak bu yılki karından daha fazlasını dağıtıyor. Koçta temettüyü dert etme hepsini dağıtmıyorsa vardır bir bildikleri

3.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    2018 öncesi az kar ederdi şirket ettiği karın nerdeyse tamamını dağıtırdı 2.5 lira temettü alırdık. 2018 de lot bası yaklasık 7 lira kar etti gene 2.5 lirasını dağıttı. 2019 daki karın gene yarısını dağıttı 7 lira aldık. 2 yıldır karın hepsini dağıtmıyor temettülerimiz şirkette kalıyor. Bakarsın bu yıl birikmiş kardan da dağıtır bu yılki karın da yarısını dağıtır 17 liraları bulur. Bilmek güç tahmin sadece. Otokar temettü konusunda bonkördür. Karın hepsini dağıtmıyorsa bize dağıtmaktan daha iyi bi şekilde değerlendirir için rahat olsun. Beklentim 17 tl. Yatrm tavsiyesi değildir
    teşekkürler otakar hocam ben egeen konya bfren de temetülere yatardım kısacası orta uzun vadeciydim şimdi portföye 1 senedir otakar ve egegübre ekledim tabi gene orta uzun vade bakalım bfren konya gibi 10 -15 sene ömür yeterse bekleyebilecekmiyiz
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

4.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    https://youtu.be/DmJXO-y0sqc
    Ekotürkte yunus bey yorumlamış.
    YUNUS BEYİN HABERİ OLSUN EN AZINDAN BAKIŞI DEĞİŞİR...............................Şirketimiz ve ticari araç üreticisi Iveco S.p.A. arasında imzalanan iş birliği ve tedarik sözleşmesi kapsamında şirketimiz (i) IVECO BUS'ın mevcut ürünlerini IVECO BUS adına Sakarya'daki fabrikasında üretecek (ii) IVECO BUS'ın ürün portföyü; fabrikamızda üretilen Otokar ürünleri ile genişleyecek ve ortak sinerji yaratılacaktır.

Sözleşme süresi 5 yıldır ve otomatik olarak 5 yıl daha yenilenebilecektir.

Sözleşme koşullarına göre, sözleşmenin ilk döneminde 5.000'den fazla araç üretilmesi öngörülmektedir; ancak nihai adetler pazardaki gelişmelere göre belirlenecektir.

İlk üretimlerin Otokar tesislerindeki üretim hattı hazırlıklarının tamamlanmasını takiben 2021 yılı sonunda başlaması planlanmaktadır.

Taraflar, projeye ilişkin yaklaşık 26 milyon Euro tutarında ortak yatırım yapacaktır.

IVECO ile yürütülen bu proje sürecinde rakiplerimizin bu bilgiye nihai anlaşma koşulları kesinleşmeden haberdar olması suretiyle Şirketimizin rekabet gücünün zedelenmemesi ve IVECO ile yürütülen görüşmelerdeki pazarlık gücümüzün olumsuz etkilenmemesi için Şirketimizin meşru haklarının korunması amacıyla, 27.12.2019 tarihli Ön Anlaşmanın (MoU- Memorandum of Understanding) kamuya açıklanması, Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında, ertelenmiştir. Erteleme kararı, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 10.11.2017 tarih ve 2017/18 numaralı kararı ile verdiği yetkiye istinaden, Genel Müdürlük tarafından alınmıştır. Mevcut durumda erteleme gerekçelerinin ortadan kalkması nedeniyle konuya ilişkin açıklama yapılmaktadır.

5. Speğin parası kalmamış sabahtan en dibi 392 10 gösterip gösterip saat 10 40 da 406 70 gösteriyor sonra süzülerek aşağılara getiriyor bu arada ne kadar kar ederse satıp da aşağıdan almakla eline geçen para ile hisse alıyor . bende ona uyuyorum elimdeki hissenin yüzde 5 / 10 gibi fazlası olan hisseyi sat al yapıyorum en tepei ve en dibi bekleyemiyorum giderse güle güle demirbaş hisse ye dokunmuyorum yine de iyi para bırakıyor 3 / 4 hisse üzerinde dolaştırıyorum biri olmazsa diğer hisse diyorum bu hareketi yapan çoğalırsa belki spek hisseyi yukarıya doğru çeker
    yatırım tavsiyesi değildir

10 dakikalık grafik . y t d

Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    segili otakar hocam ben de 4/1 ini marja göre yapıyorum buralarda kıpraşmam zaten bir de bu hisse bu sene temettü ne bekliyorsunuz rica etsem lot başı ne verebilir ben ilk defa bunda temettüye yattım teşekkürler
    Hisse başı brüt minimum 12 TL temettü bekliyorum bu sene.

Benim hisseler de satılık değil. Zaten, MKK'da blokajı var. Yıllık milyar TL kar yaratabilecek potansiyele sahip Otokar. Diğer düşük sermayeli şirketler ile karşılaştırmamak lazım. Hep ifade ettiğim gibi farkını er ya da geç belli edecektir. Takip eden değil takip edilen olacaktır. Kayıtlı sermaye tavanına ulaşma süresi 2025'e uzatıldı. Bir miktar bu haber de etkiledi bence fiyatları. Zaten, son 3-4 senedir ne zaman başarılı bir çeyrek karı gelse bir takım fonlar realizasyon maksatlı kullanır bu haberi. Rekor 3 aylık ve yıllık kar geldiğinde de forumda paylaşmıştık. Belki başka bir hisse olsa hiç açılmadan 2-3 tavan yapardı ancak Otokar böyle bir hisse değil. Şöyle bir gerçek var ki Otokar'ın 100'lerden 400'lere olan yükselişinde yatırım fonları, emeklilik yatırım fonları ve yabancı çıkışı oldu. BIST'e ciddi bir küçük yatırımcı nakit girişi oldu. BIST ile ilgilenen küçük yatırımcı seviyesi tarihi rekor seviyelerde. Hem Otokar hem de BIST zirvelerini sindiriyor. BIST'te şu an patinaj görüntüsü hakim. Yabancı fonların bir kısmı hala alıcıyı bulduğu anda pozisyon azaltıyor. Hisse bazlı sıcak para girişi her zaman olduğu gibi devam ediyor. Bizim, hızla yapısal reformlara, yargının bağımsızlığına ve demokrasimizi kuvvetlendirmeye çalışmaya ihtiyacımız var. Bu fırsatı değerlendirirsek, CDS'lerimizin, dövizin gerilemesi devam edecek, 220 cent'lerde olan BIST, 300 cent'e doğru hacimli bir şekilde çıkacak. Yurtiçi yerleşiklerin döviz tevdiat hesaplarında az da olsa çözülme başlandı. 6 Kasım'dan bu yana 17-18 milyar dolar ile BIST rekora gitti, dolar 8,5'tan 7'ye indi. DTH'lar sadece %10 çözülse ve bunun yarısı BIST'e gelse neredeyse bu kadar nakit girişi olur.

7. gördüğüm kadarıyla otokar yatırımcısı, seviyeli bilgili bir gurup, ve herkes firmanın kalitesinde vizyonunda hemfikir , temettuyu alir sabırla bekleriz , otokar herne kadar 2025 kadar uzatma aldıysa da 24 mil. sermaye yildan yıla miniklesecek , dolayısıyla bedelsiz hikayesi de devam ediyor olacak,

Sayfa 555/988 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •