Onemli Gunler Banner
Sayfa 557/752 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon
Arama sonucu : 6009 madde; 4,449 - 4,456 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1.  Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Bu birol dediğiniz ''tuzcu'' olan mı?

O olsa gerek. Lakabı tuzcu sanırım.

Hisse de Birol Mutlu'nun elindekiler(32 milyon lot), Zorlu Holding in elindekiler halka açık kısımda (yaklaşık 6 milyon lot) baskı unsuru olarak duruyor.

Tahtanin üçte biri Birol artı patronda toplanmış. Onlar ne karar verirse.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2. Arkadaş hisseye kendince yüklü girmiş, maalesef şu an cevap verene bile patronun ajanı muamelesi yapıyor sağlıklı düşünemiyor. borsa böyle bir yer. Özellikle son 1 yılda çok fazla yeni yatırımcı (!) geldi. Kimseyi iyi kötü etkilemeden ve yargılamadan konuşmak gerekir. Şirkete inananlar zaten beklemeye devam edecektir, vurkaççılar maalesef huzursuz olabilir son dönem hisse performansı nedeniyle. İnşallah herkesin gönlüne göre olur.
     Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    Ya artık iyice abartmaya başladın.
    Acayibül garayip yazılarını görmekten gına geldi. Forumun engelleme özelliğini kullanacağım artık yapacak başka şey yok.
    Borsada hiç bir şirket sonsuza kadar yükselmez sonsuza kadar düşmez.
    MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Ondery Yazıyı Oku
    Arkadaş hisseye kendince yüklü girmiş, maalesef şu an cevap verene bile patronun ajanı muamelesi yapıyor sağlıklı düşünemiyor. borsa böyle bir yer. Özellikle son 1 yılda çok fazla yeni yatırımcı (!) geldi. Kimseyi iyi kötü etkilemeden ve yargılamadan konuşmak gerekir. Şirkete inananlar zaten beklemeye devam edecektir, vurkaççılar maalesef huzursuz olabilir son dönem hisse performansı nedeniyle. İnşallah herkesin gönlüne göre olur.

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yıl 2000 vestel 5 tl den 500tl ye gitti.Malatya vakıfbank seans salonunda adamın biri 280tl-310tl aralığında 60.000lot vestl aldı daha da alacaktı seansı yöneten bayan adeta yalvarıyor bu kadar çok alma diye. dinlemedi. Ne mi oldu 310tlden 130tl ye kadar soluksuz çaktılar adamın elindeki lotu doktükten sonra hisse 500tl ye gitti. valla aramızda yüklü hisse taşıyan varsa şuna emin olun mutlaka onun solugunun ne kadar dayanacagını ölçmeden hisseyi götürmezler. eger solugu yetiyorsa hisse yükselirken mutlaka temkinli yükselecektir. kafalarına yememek için.
    Bakın bankalar bize ders veriyor. yabancı yıllarca bankaları taşıyor. yerli taze para olmayınca, yerli küçük yatırımcının ufak parasını firsat bilerek sadece ufak hissele üzerinden para kazanıyor. asla yabancının yogun oldugu hisselere takılmıyor. Yabancıya şu mesajı veriyor. eger para kazanacaksan benim sırtımdan degil, kendin para sok hisselerine, öyle kazan. Şimdi bazılar FK defter degeri özsermaye karlılığı diyecek Yahu kardeşim isctr 2,5FK, 0,25 defter degeri %13 özsermaye karlılığı yani, 0,25 defter degerine göre %50 özsermaye karlılığı demektir. Hani yükselmiyor. Yani kısaca şunu demek istiyorum. İnşallah vestl temettü konusunda yeni bir yola girer de, biz de hisseleri temettü hatırına taşırız. Öyle olunca piyasa oyuncuları bizim hisseleri ölü hanesine kaydedecekleri için fiyatını buldugunda da satarız

4. Hemen satmak zorunda mıymış ki adam?
    Acil bir ihtiyacım cikmadigi müddetçe ben 1 yıl satmayı düşünmüyorum. Fiyat aşağıya gelirse de ufak ufak eklerim. Sonuçta temettü 3 taksit. Tabii 1 yıl yaşayacağımızında garantisi yok. Temettü daha erken gelseydi de yeseydik.

Bu arada Vestel i araştırmaya devam ederken iki yabancı kaynaktan haber buldum.

https://kdseurope.com/vestel-strengt...nage-solution/

https://www.lsionline.com/wycombe-wa...selects-vestel

Birinde anladığım kadarıyla deneva firması ile ortaklık yaparak teknoloji geliştiriyor.

Birinde de championship takımının stadyumdaki tüm digital ağını vestel donatiyor. İngilizcesi olan bir göz atsın.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Hemen satmak zorunda mıymış ki adam?
    Acil bir ihtiyacım cikmadigi müddetçe ben 1 yıl satmayı düşünmüyorum. Fiyat aşağıya gelirse de ufak ufak eklerim. Sonuçta temettü 3 taksit. Tabii 1 yıl yaşayacağımızında garantisi yok. Temettü daha erken gelseydi de yeseydik.

Bu arada Vestel i araştırmaya devam ederken iki yabancı kaynaktan haber buldum.

https://kdseurope.com/vestel-strengt...nage-solution/

https://www.lsionline.com/wycombe-wa...selects-vestel

Birinde anladığım kadarıyla deneva firması ile ortaklık yaparak teknoloji geliştiriyor.

Birinde de championship takımının stadyumdaki tüm digital ağını vestel donatiyor. İngilizcesi olan bir göz atsın.

Bilgi için teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    Yıl 2000 vestel 5 tl den 500tl ye gitti.Malatya vakıfbank seans salonunda adamın biri 280tl-310tl aralığında 60.000lot vestl aldı daha da alacaktı seansı yöneten bayan adeta yalvarıyor bu kadar çok alma diye. dinlemedi. Ne mi oldu 310tlden 130tl ye kadar soluksuz çaktılar adamın elindeki lotu doktükten sonra hisse 500tl ye gitti. valla aramızda yüklü hisse taşıyan varsa şuna emin olun mutlaka onun solugunun ne kadar dayanacagını ölçmeden hisseyi götürmezler. eger solugu yetiyorsa hisse yükselirken mutlaka temkinli yükselecektir. kafalarına yememek için.
    Bakın bankalar bize ders veriyor. yabancı yıllarca bankaları taşıyor. yerli taze para olmayınca, yerli küçük yatırımcının ufak parasını firsat bilerek sadece ufak hissele üzerinden para kazanıyor. asla yabancının yogun oldugu hisselere takılmıyor. Yabancıya şu mesajı veriyor. eger para kazanacaksan benim sırtımdan degil, kendin para sok hisselerine, öyle kazan. Şimdi bazılar FK defter degeri özsermaye karlılığı diyecek Yahu kardeşim isctr 2,5FK, 0,25 defter degeri %13 özsermaye karlılığı yani, 0,25 defter degerine göre %50 özsermaye karlılığı demektir. Hani yükselmiyor. Yani kısaca şunu demek istiyorum. İnşallah vestl temettü konusunda yeni bir yola girer de, biz de hisseleri temettü hatırına taşırız. Öyle olunca piyasa oyuncuları bizim hisseleri ölü hanesine kaydedecekleri için fiyatını buldugunda da satarız
    Hocam bankaların durumu maalesef bizim ülkemizde farklı yalnız.Döviz kuru malumunuz her sene neredeyse %15 -20 değerleniyor.
    Bildiğim kadarıyla bankaların döviz açıkları çok fazla ayrıca batık krediler mevzusu var.Bunların açıklanan değerlerde olduğuna çoğu kimse inanmıyor.Özellikle devlet bankalarında ciddi önyargı var.Temettü kısıtlamaları, hükümetin bankalara müdahelesi vs. yatırımcıyı düşündüren sebepler bu yüzden de alıcı bulamıyor.En azından bana göre.
    Ancak Vestel bildiğiniz gibi sanayi firması hatta holding olmak üzere bana göre çok fazla iştiraki ortaklığı var.Vesteli banka ile değil de holdinglerle kıyaslarsanız yüzde yüz katılırım size.
    Koc özellike tarihine göre ciddi iskontolu görünüyor ama hala 17-18 arası mekik dokuyor sonumuz inşallah öyle olmaz iyi bir bilanço ile yükselişe başlarız.
    Yükselmesi konusunda da yüzde yüz haklısınız aynen dediğiniz gibi olacağını düşünüyorum.Adam bu kadar temettüyü dökmeden yedirmez.

7.  Alıntı Originally Posted by ismen Yazıyı Oku
    Hocam bankaların durumu maalesef bizim ülkemizde farklı yalnız.Döviz kuru malumunuz her sene neredeyse %15 -20 değerleniyor.
    Bildiğim kadarıyla bankaların döviz açıkları çok fazla ayrıca batık krediler mevzusu var.Bunların açıklanan değerlerde olduğuna çoğu kimse inanmıyor.Özellikle devlet bankalarında ciddi önyargı var.Temettü kısıtlamaları, hükümetin bankalara müdahelesi vs. yatırımcıyı düşündüren sebepler bu yüzden de alıcı bulamıyor.En azından bana göre.
    Ancak Vestel bildiğiniz gibi sanayi firması hatta holding olmak üzere bana göre çok fazla iştiraki ortaklığı var.Vesteli banka ile değil de holdinglerle kıyaslarsanız yüzde yüz katılırım size.
    Koc özellike tarihine göre ciddi iskontolu görünüyor ama hala 17-18 arası mekik dokuyor sonumuz inşallah öyle olmaz iyi bir bilanço ile yükselişe başlarız.
    Yükselmesi konusunda da yüzde yüz haklısınız aynen dediğiniz gibi olacağını düşünüyorum.Adam bu kadar temettüyü dökmeden yedirmez.
    Hiç bir bankanın şu an itibarı ile döviz açığı bulunmamaktadır. BDDK verilerini inceleyiniz. Bankalar döviz sendikasyonlarının bir kısmını tl ye çevirmişti, ancak aradan geçen sürede bu açıklarını kapattılar. Zaten bu açıkların kapatılmaya zorlanması sebebiyle birçok şirketin döviz borcu bu sayede azaldı

8. Piyasa beklentisi 732 milyon ve gelen kar 1 milyar üstü arcelik de, bofa dünyanın malını satmış bugün tahtasında,madem akıllılar madem oyun oynuyorlar bize düşen doğru pozisyonu korumak,filler tepinirken ezilen çimenler olmamalıyız bistte her zaman söylüyorum bunu. İsmen hissesini bosalta bosalta bı hal oldular 4-6 lira arasında delirdim niye gitmiyor diye ama doğru eninde sonunda yerini buluyor. Anlık tahtalara bakınca ah o çıktı bu tavan yaptı diye diye heba ediyoruz kendimizi, bankaya değil Vestel e koy parayı yüzde 20 veriyor ikiside su anda,vesbe si ayrı güzel kendi ayrı güzel kar ediyor edecektir, sürdürülebilir kar ettikten sonra da temettü alışkanlığı kazanacaktır inşallah

Sayfa 557/752 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •