Sayfa 558/571 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568 ... SonSon
Arama sonucu : 4565 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Nakit net nakit mi? Borçlar düştükten sonra?
    Borclarini dert ediyorsan alacaklarinida dert et . Borc dustukten sonra degil 3.ceyrekde elinde bulundurdugu nakit ve benzeri 26 b .

Bu donemde borc odeyen aptaldir . Zaten bir halt olmaz borc odeyen sirketten

Borc odenmek icin degil cevrilmek icin vardir

2. 3 ceyrekde 10 milyar faaliyet karı yaziyor . Total borcu 80 milyar . Kazandigi bile yeter cevirmesine alacaklarini yazmadim daha .

Bunun belini bukecek tek olay . Ulkeye gelen 10 milyondan fazla gocmenin tarikatlarn nufussuzlugunu giderip baska isler pesinde kosmasidir .

Akp gittigi gun efes gercek degerini bulacaktir . 1994 de 2 dolar olan hisse bugun 3 dolar oda zincirini kirmis hali .

3. Rusya pazarndan cikacak firmalarin sirketlerini almasi gundemde

International beer breweries sirketiyle gorusup tuborgu almasi daha kolay ve iyi olabilir . Turkiyede yabancinin sirket satmasi icin sebep cok nede olsa .

4. Yasanacak su kıtlıgı nedeniylede su sektorune girip kucukleri alıp tek buyuk olarak devam etmesi gerek bence .

Su sektörü önemli cesitliligi artirmali . Anadolu grubun en iyi yaptigi iş kucukleri yok edip tek buyuk kalmaktir .

Bunuda pekala yapabilir

5.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Borclarini dert ediyorsan alacaklarinida dert et . Borc dustukten sonra degil 3.ceyrekde elinde bulundurdugu nakit ve benzeri 26 b .

Bu donemde borc odeyen aptaldir . Zaten bir halt olmaz borc odeyen sirketten

Borc odenmek icin degil cevrilmek icin vardir
    Katılıyorum. Düşük faizle borç alan ve mantıklı işler yapan mantıklı iş yapar. Net nakit fazlası var gibi anladım ben yazdığından. Benim de portföyde var %3 gibi ama artırmadım oranını sebepleri daha önce yazmıştım. Bu arada kendi sitesinde CCola iştirak oranını %50,3 yazıyor. %40 dan hesaplamışsın galiba..

6.  Alıntı Originally Posted by ninel_dlv Yazıyı Oku
    Katılıyorum. Düşük faizle borç alan ve mantıklı işler yapan mantıklı iş yapar. Net nakit fazlası var gibi anladım ben yazdığından. Benim de portföyde var %3 gibi ama artırmadım oranını sebepleri daha önce yazmıştım. Bu arada kendi sitesinde CCola iştirak oranını %50,3 yazıyor. %40 dan hesaplamışsın galiba..
    Haklisınz 50.26 ccola istiraki , bu firmanin borc problemi olacagini sanmiyorum . Gıda krizi yasanirken anadolu etap ı halka arz edebilirdi . Icecek kismina yanilmiyorsam 250 milyon dolar deger bicilmis . Anadolu etapdn ccolaya satis gerceklesmisti .

Genel.kurulda nefes aldirilmazsa daha guzel gunler gorulebilir hisse performansı acisindan . Bende karın gizlendigini dusunenlerdenim . Buna ragmen buyume artıyor . Daha iyi yerlerde olmayı hakediyor . Arceligin yarısı bile etmiyor şuan . Avrupada ve dunyada sayili iki sirketimiz var uretim olarak biri şişe biride aefes . Baska hatirlamiyorum . Oyuzden boylesi komik rakamlar yakışmıyor

7. 2013 de 30 liraydi kagit simdi 50 lira . Sacma sqpan isler anadolu grubunda hep .

8. Tuncayın kalibina yakisan hareketler . Az daha eksi yap piyasada kar satişı yapanda gelsin . Sonra birde onlarla ugraş . Yada amacin zaten bu mal itelemek eksi yakip bu piyasada iyice dikkat cekip.adam.ariyorsun

Sayfa 558/571 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •