Sayfa 558/1312 İlkİlk ... 584585085485565575585595605686086581058 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Serbest piyasa demek isteyen istediğini yapar demek değil,
    Bu ülkenin bir düzeni var, bu bozulmamalı, devlet düzeni sağlamak için her tedbiri alabilir
    Zamanında varlık vergisi çıkarılmış, ödeyen ödemiş, ödeyemeyen kaçmış gitmiş !!!

Öncelikle yapılması gereken Hükümet fazladan ev almayı cazip halden derhal çıkarmalı, 2. veya 3. evden sonra yüksek vergiler ile ev sahipleri ezilmeli, kira vergisi ve ev alım satım vergileri çok sıkı takip edilmeli
    İnsanların tasarruf için biriktirdiği parayı 3 üncü 4 üncü ev için betona değil, ülkenin yatırımına kaydırması için düzenlemeler yapılmalı, kısacası 3-4-5 inci ev alan ev aldığına pişman olmalı bunun çözümü budur.
    Hala vatandaşı ezmekten bahsediyıorsun.. forum kurallarına aykırı olacak ama "direkt .iksinler" istersen?

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Cok tehlikelisin başkan.

Burada konut pump yapıp gerçek hayatta dump yapıyorsun küt küt satıyorsun

Korkulur valla.

Sakıncası yoksa niçin pozisyon değiştirdiniz ve yeni adres neresi?
    Aslında portföydeki emlak-altın dengesini iyi kurmuştuk ailece.
    Evler hak ettiği değeri halen bulmadı.
    Şu anki toparlanmayı fırsat bilip sorunlu kiracılardan ve ufak tefek tadilat isteyen evlerden kurtuluyoruz.
    İyi kiracılar ve depreme dayanıklı gıcır evler "asıl değerini bulacağı zamana kadar" kalacak.
    Elde ettiğimiz nakitle de arazili köy evi veya trakyanın ilçelerinden-beldelerinden sıfır yazlık ev arasında gidip geliyoruz.

Banka ATM'si bile olmayan yerlere dünyanın parası istenirken, istanbulda evlere pahalı diyenleri samimi bulmuyorum.
    İstanbulda "evler pahalı" diyenler, köydeki tarlasına milyon istiyor.
    İki yüzlülük salgını var.

Ha bu arada satan ablam, ben değilim.
    Ben bu ölü fiyatlardan ev satmam.

3.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Hala vatandaşı ezmekten bahsediyıorsun.. forum kurallarına aykırı olacak ama "direkt .iksinler" istersen?
    Vatandaştan anladığınız 5 evi olan kişiler ise evet doğru anlamışınız, zengin diyecektik galiba

4. Araştırma şirketinin gerçekleştirdiği 'yatırım tercihlerini' inceleyen araştırmanın sonuçları, Türk halkının yüzde 42,9’luk oranla, bugün bir yatırım yapması halinde en çok altını tercih edeceğini ortaya koydu. Araştırma bulgularına göre katılımcıların diğer yatırım tercihleri; yüzde 27,9 gayrimenkul, yüzde 23,7 döviz, yüzde 3,1 banka faizi, yüzde, yüzde 1,9 kripto para ve yüzde 1,0 borsa oldu.

Anlatmak istediğim bu, insanların yatırım anlayışını değiştirmek gerekiyor, bunu yapmak ta devletin görevi, Öncelikle Dolar alarak akrep gibi kendimizi sokmaktan vazgeçmeliyiz.

Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Bu ülkenin bir düzeni var, bu bozulmamalı, devlet düzeni sağlamak için her tedbiri alabilir
    Zamanında varlık vergisi çıkarılmış, ödeyen ödemiş, ödeyemeyen kaçmış gitmiş !!!

Öncelikle yapılması gereken Hükümet fazladan ev almayı cazip halden derhal çıkarmalı, 2. veya 3. evden sonra yüksek vergiler ile ev sahipleri ezilmeli, kira vergisi ve ev alım satım vergileri çok sıkı takip edilmeli
    İnsanların tasarruf için biriktirdiği parayı 3 üncü 4 üncü ev için betona değil, ülkenin yatırımına kaydırması için düzenlemeler yapılmalı, kısacası 3-4-5 inci ev alan ev aldığına pişman olmalı bunun çözümü budur.
    Serbest piyasa tamda isteyen istediğini yapabilir demek. Hayatınızda 1 gün bile serbest piyasa ekonomisinin işlediği ülkelerde yaşamamış kişilere bu durumlar normal gözükmemesi normaldir.

6.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    ..... , kısacası 3-4-5 inci ev alan ev aldığına pişman olmalı bunun çözümü budur.
    Daha önce yazmıştım ama yine yazayım.
    Biz olmazsak yeni ev yapılmaz.
    Evler ucuzlarsa yeni ev yapılmaz.
    Kiracının cebindeki üç kuruş ile yeni ev yapılmaz.
    Yapılmaz arkadaş.
    Önerdiğiniz modelde yine siz evsiz kalacaksınız, benim için hava hoş.

Bu şeye benziyor.
    Otomobil 300bin lira
    Vatandaşın cebinde 30 bin lira var.
    Kimse 300 bine araba almazsa araba 30 bine düşer mi?
    Düşmez.
    Üretimi durdururlar, bisikletle gezersiniz.
    Tabana kuvvet.

Birkaç üye de takmış kira seviyelerine.
    Diyelim 5 kiracı var ama 3 ev var.
    Açıkta kalan 2 kiracı diyor ki "ev bulamıyoruz devlet bişey yapsın", oturan 3 kiracı da diyor "kiralar ucuzlasın".
    Öyle değil abi.. Öyle değil o işler..
    Ev sayısı 5 kiracı sayısı 3 olsaydı kiralar düşerdi.
    Ama şimdiki durumda 3 kişinin kirasını düşürseniz de 2 kişi köyüne dönmek zorunda.
    Anlatamıyorum.. Tüy bitti dilimde.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku

hükümet salak olduğu için değil para dövize gitmesin diye bunu mecburen yapıyor. bugün konutu dezavantajlı hale getir anında para dövize kayar.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Konutçular !!!

Köprüden önce son 1 yılınız

AKP gidecek, emlak fiyat ve kiralarındaki fahiş fiyatlar sona erecek.
    Tabi sadece emlakta değil.
    Otomobilde de, muzda da, armutta da

Sayfa 558/1312 İlkİlk ... 584585085485565575585595605686086581058 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •