Sayfa 559/984 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 7866 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Batık kipa da (Batık olduğu için 0,20 tl ye satıldı) muafiyet talebini reddeden spk 1.61 tl ye satılan hurgz da neye göre bu talebi kabul edecek?
    Bekleyip görelim.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nominal değerin üzerinde bir fiyata neden aldın diye sorar SPK. 2018 ilk çeyrek bilançoda 162 milyon yatırım amaçlı gayrimenkulü görünüyor . Zordaki şirketin , öncelikle , yatırım amaçlı malı satılır. Ayrıca devirden bir gün önce ( şirket hala doğan da iken ) satıştan kasasına 229 milyon net para girişi olmuş ; hangi zordaki şirket !!!!!

2.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    yanlış anlamayın bende bu hisse yok.yalnız biz kervan hissesinde spk.çağrı muafiyetine ret cevabı verdi şirket çağrıyı yapmadı mahkemeye gitti 4 sene oldu spk.davayı kaybetti danıştaya karar düzeltme talebiyle temyiz etti.
    diyeceğim şu şayet demirörenler ben çağrıyı yapmıyorum der ve mahkemeye giderse süreç çok uzun.
    tabiki kervanla demirörenler karşılaştırılmaz ama bu ihtimal de var.
    bu durumda bu sürede yatırımcı kalmaz gerçi çagrıya faiz işletilir ama o kadar süre kim dayanabilir.
    spk.nın çağrı davalarında kazandığı bir dava benim bildiğim yok ama kaybettikleri hepsi
    bu sadece bilgi amaçlı yazılmıştır
    Yanlış anlamayın diyorsunuz ama verdiğiniz örnekle hurgz in alakasi yok. Kervanı kim kime sattı söylermisiniz.
    Ya da satış oldu mu?
    Spk nin çagrı yap dediği kişi kimdi.?
    Bu kişinin çağrıyı yapacak maddi durumu varmıydı?
    Daha bir sürü benzemezlikler var arada siz daha iyi bilirsiniz.
    Sizin ki biraz kafa karıştırmak olmuş kusura bakmayın.

3.  Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,

Ben Ankaradayım, İstanbul da olan arkadaşlara önerm şudur:

2-3-5 arkadaş, Demirören i ziyarete gidin, sonuçta ortakları olarak. Hem başsağlığı vermek için hemde yüzyüze konuyu görüşmek için.
    Hürriyet küçük ortakları olarak, başsağlığı vermek istiyoruz derseniz randevu verirler.

Bu vesile ile tanışma ve konuyu açma ve diyalog ortamı açılı.

Ne dersiniz?
    Güzel fikir aslında denenebilir bence.

4.  Alıntı Originally Posted by ERHAN11 Yazıyı Oku
    Nominal değerin üzerinde bir fiyata neden aldın diye sorar SPK. 2018 ilk çeyrek bilançoda 162 milyon yatırım amaçlı gayrimenkulü görünüyor . Zordaki şirketin , öncelikle , yatırım amaçlı malı satılır. Ayrıca devirden bir gün önce ( şirket hala doğan da iken ) satıştan kasasına 229 milyon net para girişi olmuş ; hangi zordaki şirket !!!!!
    👍👍👍

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    yanlış anlamayın bende bu hisse yok.yalnız biz kervan hissesinde spk.çağrı muafiyetine ret cevabı verdi şirket çağrıyı yapmadı mahkemeye gitti 4 sene oldu spk.davayı kaybetti danıştaya karar düzeltme talebiyle temyiz etti.
    diyeceğim şu şayet demirörenler ben çağrıyı yapmıyorum der ve mahkemeye giderse süreç çok uzun.
    tabiki kervanla demirörenler karşılaştırılmaz ama bu ihtimal de var.
    bu durumda bu sürede yatırımcı kalmaz gerçi çagrıya faiz işletilir ama o kadar süre kim dayanabilir.
    spk.nın çağrı davalarında kazandığı bir dava benim bildiğim yok ama kaybettikleri hepsi
    bu sadece bilgi amaçlı yazılmıştır
    Tebliğ in 13 .maddesi gayet açık . SPK kararına rağmen zorunlu çağrıya uymaz ise , çağrıya muhatap hisselerin toplamına kadar idari para cezası verme yetkisi var SPK nın . Ayrıca yine çağrı sürelerine uymaz ise, şirketin yönetim kurulu oy hakları , başka bir işleme gerek kalmadan donar . Mahkemeye haklı olduğunu bilen gider . Yine mahkeme ara kararıyla ertelenebilir zorunlu çağrı. Yine bu mahkeme sonuçu ;öyle çetrefilli bir konuyu içermediği için uzun sürmez .

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Yanlış anlamayın diyorsunuz ama verdiğiniz örnekle hurgz in alakasi yok. Kervanı kim kime sattı söylermisiniz.
    Ya da satış oldu mu?
    Spk nin çagrı yap dediği kişi kimdi.?
    Bu kişinin çağrıyı yapacak maddi durumu varmıydı?
    Daha bir sürü benzemezlikler var arada siz daha iyi bilirsiniz.
    Sizin ki biraz kafa karıştırmak olmuş kusura bakmayın.

alakası çağrı muafiyeti ret edilince şirket mahkemeye gitti hala neticelenmedi
    olay çagrı muafiyeı ret sebebiyle benzerlik tasıyor onu demek istedim ama ret gelirse demirörenler kurumsal firmadır mahkemeye gideceklerini zannetmem giderse süreç çok uzun demek istedim anlatmak istediğim bu
    başka tarafa çekmenin vede başka amaç taşımanın anlamı yok.tecrübelerimi paylaştım
    anlamak isteyen anlar anlamak istemeyene bir sözüm olamaz
    Allah kolaylık versin

7.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    alakası çağrı muafiyeti ret edilince şirket mahkemeye gitti hala neticelenmedi
    olay çagrı muafiyeı ret sebebiyle benzerlik tasıyor onu demek istedim ama ret gelirse demirörenler kurumsal firmadır mahkemeye gideceklerini zannetmem giderse süreç çok uzun demek istedim anlatmak istediğim bu
    başka tarafa çekmenin vede başka amaç taşımanın anlamı yok.tecrübelerimi paylaştım
    anlamak isteyen anlar anlamak istemeyene bir sözüm olamaz
    Allah kolaylık versin
    6 haziran 2017 de danıştay (üst mahkeme )tarafından neticelendi . O konuda SPK nın verdiği zorunlu çağrı muafiyeti haksızdı .Üstelik o zamanki zorunlu çağrı tebliğ yetersizdi . Daha sonra ,şimdiki daha anlaşılır tebliğ yayınlandı .

8. bu olay bana başta ülkeyi yönetenler olmak olmak üzere iş dünyasındaki kelli felli insanların kendi çıkarları söz konusu olduğunda neler yapabileceğini;hak, hukuk ve adalet kavramının sadece lafta kaldığını apacık gösterdi.20 senedir borsanın içindeyim şu çağrıyı atlattıktan sonra borsaya da imkanım olursa da bu ülkeye elveda demek geliyor içimden.göz göre göre yapılan bu haksızlıklar ,kanunsuzluklar karşısında;insanı kendinden, ülkesinden, kanunlarından, kurumlarından soğutan bu anlayışa ,bu yönetime lanet olsun.

Sayfa 559/984 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •