Sayfa 559/904 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 7225 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

Bilançoya kadar döndürsün bakalım o lotları 14 ağustostan sonra aynı şeyi yapabilecek mi göreceğiz.Tüm bilançoların nakavt olduğu çeyrekte nerdeyse geçen yılın yarısı kadar kar açıklayacağız bence.

6 aylık karımız da geçen yılın tümü kadar olacak.Bu kadar büyük baskı olması da hedefin büyük olmasından.Ben bu yıl çok iyi yerlere geleceğimize eminim.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    6 aylık karımız da geçen yılın tümü kadar olacak.Bu kadar büyük baskı olması da hedefin büyük olmasından.Ben bu yıl çok iyi yerlere geleceğimize eminim.
    Sn hkm
    dayanaklaınız varsa aciklayinda his ve duygularınızla yazmadığınıa kanaat getirelim.

Alıntı Originally Posted by Drilling Yazıyı Oku
    Sn hkm
    dayanaklaınız varsa aciklayinda his ve duygularınızla yazmadığınıa kanaat getirelim.
    Var elbette sn drilling .Dohol ün kendi internet sitesinde 2020 ilk üç ayı için yapmış olduğu yatırımcı sunumu var.Bir inceleyin tüm sektörler için tüm iştirakleri için gelecek projeksiyonları var.Dahil olduğu ve yeni satın aldığı alacağı yatırımları ,kasasındaki nakit vs yazılacak o kadar çok şey var ki.Siz şu ortamda dohol için olumsuz bir doneye karşı 5 tane olumlu done olduğunu görürsünüz.Ben bir kağıdı almadan günlerce incelerim bence önü çok açık bir holding.

Yazdıklarımda asla hissi şey olmaz.Spektir şudur budur kağıdın borsadaki değerini fiktif alsatlara türlü çakallıklarla değiştirebilir baskılıyabilir ama temel temeldir onla oynanamaz olan biten saklanamaz, az daha düşse gelecek sakınılmaz devaulasyonla kasasındaki dolarla borsa değeri nerdeyse eşitlenecek.Bu olmaz,birileri bunu farkeder gelir kağıda yatırım yapar,ben böyle olacağına inanıyorum.

Geçen yıl 600 milyon kar var bu yıl ilk üç ayda 320 milyon kar var.150 milyon iştirak satışından gelecek para 2. üç aylıkta bilançoya yansıyacak,petrol fiyatlarındaki artış aytemizin bilançosunda olumlu yansıyacak,enerji işinden kar var,ambalaj sektörü gibi çok akıllı bir şirket alımı var.Hatta sesa nın alımında 2020 karında fazla artış olursa alınmayan yüzde 30 luk kısım için ayrı ödeme maddesi konmuş.Yani sene sonunda sesa dan da satan adamlar çok iyi bir kar bekliyorlar covid devam ederse ambalaj sektörünün önü çok açık,dohol ün hükümetle kavgası bitti,bundan sonra şirketten hep iyi şeyler duyacağız demektir.Ha bazıları kağıda baskı kurabilir o ayrı burası borsa ama o baskının da bir sınırı olur ilerde engel olamazlar baskılayamazlar.

7. kesin rakamlarla konuşalım 2. çeyrekte 200 milyona yakın kur geliri var 3. çeyrek için DMÇ satış karı ve kalan hisselerin satış rakamına göre yeniden değerlendirilmesi ile 250 milyon civarı kar sadece bunlarla şimdiden 870 milyon kar garanti diğer işletmelerin karını ve yol sonuna kadar olabilecek kur farkı gelirlerini hesaba katmıyoruz hissedeki büyük baskının sebebi bunlar ve artı olabilecekler

Bu aralar tavan tavan giden çelik halat ,ditaş gibi iştirakler milpanın arsası ,yatırım bankası falan hep güzel şeyler var bu holdingte.Bu zamanda borsada bundan sağlam şirket ben cidden bulamıyorum.Baskı var kağıtda o baskı kalkacak ve kağıt çok iyi yerlere gelecek diye düşünüyorum 2.23 falan nedir ya, komik işler.

Sayfa 559/904 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •