Sayfa 56/1078 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by zeze Yazıyı Oku
    Eline sağlık abi. Ekmekte çok güzel duruyor. Siteyi inceledim, gerçekten güzel tarifler var..
    Teşekkür ederim...

Tariflerin bir çoğu bana ait ve denenmiş tariflerdir. Özellikle yöresel lezzetlerin tariflerini çok araştırdım ve gizlenen sırlarını ortaya çıkardım. Birçok tarif sadece benim sitede var. Baklava işine de girecektim bel sakatlandı. Buralarda artık gerçek baklava kalmadı. Bilmeyene güzel geliyor ama benim gibilere şekerli hamur hükmünde...

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Geçmiş olsun abi. Ben bir kere orjinal antep baklavası yemiştim. 13-14 yıl oluyor tadını unutamam. Böyle iri iriydi.
    Tarifleri hanıma gösterdim. Bakalım yaparsa

Geçmiş olsun abi. Ben bir kere orjinal antep baklavası yemiştim. 13-14 yıl oluyor tadını unutamam. Böyle iri iriydi.
    Tarifleri hanıma gösterdim. Bakalım yaparsa
    Afiyet olsun... Artık o lezzet ve kalite yok ama iri iri fıstıklar var ama fıstık baklavalık değil ki. Yuturmaca...

Umarım tarifleri denersiniz ve beğenirsiniz...

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Hatay da 2 yıl kaldım. Metropollerde yemek kültürü bitse de o bölgede hala geleneksel bir lezzetler vardır abi.

Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde işim vardı. Ayrıca sağlık sorunları nedeniyle Gaziantep Tıp Fakültesi'ne de uğramıştım. Arkadaşımın bana ısmarladığı Sarmısaklı lahmacunu unutamam
    𝕯ış𝖆𝖗𝖉𝖆 𝖇𝖎𝖗 𝖞𝖆𝖟 𝖞𝖆ğ𝖒𝖚𝖗𝖚...

Hatay da 2 yıl kaldım. Metropollerde yemek kültürü bitse de o bölgede hala geleneksel bir lezzetler vardır abi.
    Yemek konusunda evlerde bir sıkıntı yok. Restoranlarda sıkıntı var.

Bizler iyi malzeme bulabildiğimiz sürece zaten herşeyin en iyisini evde kendimiz yapmaya çalışırız ama dışarıda lokantalarda herşey naylon olmuş. Geçenlerde sevdiğim bir arkadaşım, (kendisi aslen buralıdır ama İstanbul yaşıyor) buraya geldiğinde beni hasta olmama rağmen buranın en meşhur kebabcısı Halil Usta 'ya götürdü. İlk bakışta fena değil ama o eski kebap ve lezzet kalmamış. Ben evde bu kebabı beğenip yemem ama dışarıda adam "yok satıyor".

İyi malzeme kalmadığından da olabilir. "Yabancıdır bilmez, ne versen yer" düşüncesi de biraz hakim. Seri imalat oldu mu? işler karışıyor.

Bu sene ben kendim için eve "kuş boku" diye tâbir edilen baklavalık fıstıktan bulabildiğimin en iyisini aldım ve memnun kalmadım. Oysa dışarıda yediklerimin ve baklavanın içine koyduklarının yanında benim aldığım süper kalıyor. İş fıstık ağacında bozuldu. Eski lezzet ve kalite kalmadı. Herşey hileye döndü.

Gıda konusunda çok dertliyim. Et, et değil; ekmek, ekmek değil; süt, süt değil; peynir, peynir değil. Sebzeler de sebze değil. Ne olacak halimiz. Renk var, görüntü var ama lezzet ve şifâ yok. Zehir var, hastalık var, şişmanlık var, tatsızlık var...

Allah sonumuzu hayreylesin...

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nde işim vardı. Ayrıca sağlık sorunları nedeniyle Gaziantep Tıp Fakültesi'ne de uğramıştım. Arkadaşımın bana ısmarladığı Sarmısaklı lahmacunu unutamam
    Afiyet olsun... Bir de ben denk gelebilsem. Lahmacunu özledim ama yok bulamıyorum, yaptıramıyorum. Aradığım lezzet yok. Bir türlü olmuyor.

Ekmekçi, ekmekçi değil; kasap, kasap değil...

Grafikler Güncellenmiştir...

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html

Sayfa 56/1078 İlkİlk ... 6465455565758661061565561056 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •