Sayfa 561/930 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    geçen haftaki raporla bugün gönderilen rapor arasındaki farklar: tahvillerde bir gerileme gözüküyor / eurobund elden çıkarılmıs sadece akbankın eurobundu kalmıs/ bpp lerde elden çıkarılmıs 3 adet kalmıs / repo bitmiş ters repo yapılmıs / ayın 5 inde bir adet vadeli mevduatın süresi dolmus 2 gün sonra 4 adet vadelinde süresi doluyor / 09.01.2019 vadelilerin yanına 16.01.2019 1 adet vadeli eklenmıs / rapora göre elimizde senet kalmamıs ( bunda yanılıyor olabilirim yada gösterilmemiş )
    Nereye elden çıkmış eurobond? Nal gibi hepsi duruyor nasıl görmedin hayret?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,516
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    doğru. gerçi beyan limiti 68.000 TL. bu tutar aşılırsa 34.000 TL'si üzerinden vergilendirilir.
    Vergiden düşülecek kalemler çıkan vergiyi aşamayacağından iade olmayabilir.
    Vergiden dusulecek kalemler egitim ve saglik gibi zaten matrahin %10 u ile sinirli oldugundan her durumda vergi cikacaktir, mahsup edilecek stopaj da olmadigindan iade cikmasi mumkun degildir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by alicavush Yazıyı Oku
    3.5 milyon işlem adedi en azından bir kaç puan yukarı taşımalıydı, şayet yukarı taşıyamıyorsa bu işte bir terslik olduğunu düşünürüm. Neyse karı yükseldiği müddetçe sorun yok
    Yedire yedire indiriyorlar. Endeks düştükçe asagi yönü devam eder diye düşünüyorum. .82-.84 bandında dip yapıp bir süre dinlendikten sonra temettü beklentisi ile bir atak daha yapmasını beklerim.
    Bu düzeltme alım icin son fırsat olabilir. Ya da hiç fırsat vermez yukarı tam gaz gider.

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Yedire yedire indiriyorlar. Endeks düştükçe asagi yönü devam eder diye düşünüyorum. .82-.84 bandında dip yapıp bir süre dinlendikten sonra temettü beklentisi ile bir atak daha yapmasını beklerim.
    Bu düzeltme alım icin son fırsat olabilir. Ya da hiç fırsat vermez yukarı tam gaz gider.

Serkan hocam, dediğiniz gibi ise o vakit satıp alttan almak lazım. Siz buralardan biraz sattınız mı?

5.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Serkan hocam, dediğiniz gibi ise o vakit satıp alttan almak lazım. Siz buralardan biraz sattınız mı?
    sayın Serkan74`ün risk algısı çok düşük.sanırım ilk basamak çıkış yeri 0,78 idi. sene sonu NAD beklentisi ise 1, 418 idi. kendisinin de ifadesiyle notu biraz "kıt".eğer bu değerlere geri dönersek hisse fiyatının hızla geri gelebileceğini ben de düşünürüm. daha önce de belirttiğim gibi bu kağıdın tek hikayesi portföy büyüklüğü. ha, zaten Kasım başında 0,79 yakmış bir kağıttan bahsediyoruz. kabul edelim ki hiç beklemediğimiz bir toparlanma gösterdi portföy ve şu anda fiyatlanan da bu bence. ama biraz soluklanması daha da hızlı gidip geri gelmesinden iyidir. yine de her şey güzelken, fiyatlama rasyonel olmayabilir. sonuçta risk her zaman var. son olarak, isyatın bu son çıkışını bistten pozitif ayrışarak yaptığını da unutmamak gerek.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    .88 den portföyün 1/5i vermiştim çok oldu, kalanı duruyor. Bu kalanları temettuye kadar tutmayı düşünüyorum. Bekledim gibi düşüş olması durumunda tekrar alıp eklemeyi düşünüyorum. Düşmezse eklemem.

7.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    sayın Serkan74`ün risk algısı çok düşük.sanırım ilk basamak çıkış yeri 0,78 idi. sene sonu NAD beklentisi ise 1, 418 idi. kendisinin de ifadesiyle notu biraz "kıt".eğer bu değerlere geri dönersek hisse fiyatının hızla geri gelebileceğini ben de düşünürüm. daha önce de belirttiğim gibi bu kağıdın tek hikayesi portföy büyüklüğü. ha, zaten Kasım başında 0,79 yakmış bir kağıttan bahsediyoruz. kabul edelim ki hiç beklemediğimiz bir toparlanma gösterdi portföy ve şu anda fiyatlanan da bu bence. ama biraz soluklanması daha da hızlı gidip geri gelmesinden iyidir. yine de her şey güzelken, fiyatlama rasyonel olmayabilir. sonuçta risk her zaman var. son olarak, isyatın bu son çıkışını bistten pozitif ayrışarak yaptığını da unutmamak gerek.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güzel takip ediyorsunuz tebrik ederim . Risk almayı sevmem doğrudur. Yıllık plan yaparım tüm portföyün %60 isyat kalanı dolar, TL mevduat ve diğer hisseler olarak paylaştırmıştım. Fiyat .74 olduğunda planladığımın üzerinde alım yaparak isyat miktarı tüm portföyün %80 ine ulaşmıştı ve .78-79 dan çıkarak agirligini azalttım. .88 tekrar çıkarak %40 agirliga ulaştık.
    Hesabı güzel yapıyorsunuz ama atmadığınıza nokta aylık mevduat faizleri %2 civarı. Yani ben geçen ay .88 den sattığımdan %2 kar elde ettim. Zaman nakitden yana işliyor.

Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    geçen haftaki raporla bugün gönderilen rapor arasındaki farklar: tahvillerde bir gerileme gözüküyor / eurobund elden çıkarılmıs sadece akbankın eurobundu kalmıs/ bpp lerde elden çıkarılmıs 3 adet kalmıs / repo bitmiş ters repo yapılmıs / ayın 5 inde bir adet vadeli mevduatın süresi dolmus 2 gün sonra 4 adet vadelinde süresi doluyor / 09.01.2019 vadelilerin yanına 16.01.2019 1 adet vadeli eklenmıs / rapora göre elimizde senet kalmamıs ( bunda yanılıyor olabilirim yada gösterilmemiş )
    Acaba gercekten raporu okudunuz mu yoksa baska biryerlerde yazani mi bize tekrarliyorsunuz Sn. Kalvin???
    Gercekten enteresansiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
    imza yok.

Sayfa 561/930 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •