Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 562/1014 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    30 yılda dolar
    1 dolar 1987 de 1.000 tl
    1993 te 10.000 tl
    1996 da 100.000 tl
    2001 de 1.000.000 tl
    2017 de 3.600.000 tl
    fiyatlar
    *Yıl=1986'da (70.000-TL) İstanbul'da bir aylık ev kirası (Normal standart),
    *Yıl=1986'da (100-TL) İstanbul Boğaziçi (Atatürk) köprüsü otomobil geçiş ücreti,
    *Yıl=1986'da (2.100-TL) İstanbul- Ankara (T.C.D.D.) 1.ci mevki tren bileti,
    *Yıl=1986'da (3.500-TL) İstanbul- Ankara otobüs bileti,
    *Yıl=1986'da (30.000-TL) İstanbul- Ankara (T.H.Y.) uçak bileti,
    *Yıl=1986'da (41.400-TL) İşçi aylık maaşı (Asgari ücret),
    *Yıl=1986'da (81.146-TL) İşçi aylık maaşı (Normal ücret),
    *Yıl=1986'da (52.564-TL) Kamu memur maaşı (Ortalama),
    *Yıl=1986'da (30, 2-Milyon TL) İstanbul- Çamlıca'da Lüks dubleks villa satış fiyatı (200-M2),
    *Yıl=1986'da (11, 65-Milyon TL) İstanbul- Çamlıca'da Lüks apartman dairesi fiyatı (110-M2),
    *Yıl=1986'da (9, 15_Milyon TL) İstanbul- Çamlıca'da Lüks apartman dairesi fiyatı (85-M2),
    1986 da çamlıca daki apartman dairesi 9150 dolara geliyor eger yanlış hesaplamadıysam. Bana çok gerçekçi gelmedi bu fiyatlar. Eğer gerçekse dolardaki enflasyonda gayet çarpıcı. Mandrakenin dediği gibi dolarda çöp olmuş durumda.
    Uzun zamandır Robert Kiyosaki yi takip ediyorum. Amerikalılara sürekli altın yada gayrimenkul alın çünkü doların değeri çöpe dönecek diyor. Amerikalıların da doların değer kaybıyla başı dertteyse vay bizim halimize.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    1986 da çamlıca daki apartman dairesi 9150 dolara geliyor eger yanlış hesaplamadıysam. Bana çok gerçekçi gelmedi bu fiyatlar. Eğer gerçekse dolardaki enflasyonda gayet çarpıcı. Mandrakenin dediği gibi dolarda çöp olmuş durumda.
    Uzun zamandır Robert Kiyosaki yi takip ediyorum. Amerikalılara sürekli altın yada gayrimenkul alın çünkü doların değeri çöpe dönecek diyor. Amerikalıların da doların değer kaybıyla başı dertteyse vay bizim halimize.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    buradan aldım rakamları
    http://blog.milliyet.com.tr/bunlari-...?BlogNo=136483

emlakçıların kralı Ağaoğlu bizi mı okudu
    http://www.bloomberght.com/haberler/...urgunlasma-var

3. Ali Ağaoğlu: Arsa bizden dedik kol kestik ama çarkların dönmesi gerekir

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Gazete Habertürk Ekonomi Müdürü Yavuz Barlas'a konuştu.

http://www.haberturk.com/ali-agaoglu...682736-ekonomi

Uyanık dediğin Ali Bey gibi olur...
    Laga luga kendi çekmeköydeki yerinin nasılda reklamını yapıyor...
    Ali Bey şimdi sen seneler öncesi Çekmeköydeki arsanın metrekaresine 2.000 ABD Doları mı saydın ..
    .Sahi orası İstanbul ;Çekmeköy mü Yoksa ABD LasVegas mı ?
    Yeme bizi...

4. Van'lı müteahhitimizden muazzam bir reklam.

https://www.izlesene.com/video/vanli...klami/10063346

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    günün sorusu
    50 yaşındaki bir insanın bir eve 30 yıllık kira bedelini vermesi ne kadar mantıklıdır dünyaya kazık çakmayacağımıza göre, yatırım olarak hala karlı mıdır
    Her zamanki gibi Turkiye kapitalizmde 500 sene geriden geliyor

ABD de 70 yasinda insanlarin 30 yillik mortgage a girdigini gordum duydum.

Bizim sirkette 85 yasinda calisan 2 kisi taniyorum daha bir suru adam var 70 in uzerinde

Bana cocuk diyorlar ben 47 yasindayim

Dunya biraz degisti ayak uydurmak lazim

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    DASK zorunlu hale getiriliyor.

Yandaş medya zorunlu kelimesini kullanmaktan özellikle kaçınarak aşağıdaki gibi manşet atıyor:

"Tüm konutları deprem sigortalı yapacak mekanizma kuruluyor"
    Haber başlık linki: http://www.yenisafak.com/ekonomi/tum...olacak-2804354
    biktim usandim valla

her ay aidat uzerine su elektrik gaz hemde vanayi kapattgim halde bir de ustune bu DASK midir nedir?

siz nasil kafayi usutmuyorsunuz ya?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by yosunga Yazıyı Oku
    O kitapta bir gözlem vardı yeni bir şehre gidenler uzun süre konut fiyatlarını geldikleri şehre göre değerlendiriyordu bu konuda dikkatli olunmalı.
    Demekki Izmirdeki ev fiyatlari butun TR dekiler arasinda en yuksek olmasinin sebebi de bu. Cunku gelenlerin cogu Istanbulluymus

Urla da ve Cesme de de ayni etki var

Ahmetg Guest
    Insanin ici gidiyor valla ne kadar kolay ve tatli paralar kazaniyorlar

-----------------------------------

Kuyumculardaki kuyruklar

Hâlin çevresinde, özellikle Anafartalar Caddesi üzerinde onlarca kuyumcu vardır.

Bazılarının kapısında uzun kuyruklar...

“Bu kadar insan altın mı alıyor†ya da “Millet altınını mı bozduruyor†diye düşünüyorsunuz manzarayı ilk gördüğünüzde. Ama yaklaşıp içeride olan biteni görünce anlıyorsunuz işin aslını. Yıllardır devam eden, ‘kredi kartıyla nakit para alma’ çarkı dönüyor kuyumcularda.

Nakit paraya sıkışan vatandaş kuyumcuya gidiyor, misal 100 TL’ye ihtiyacı var...

Yüzde 2, 3, 5; artık ne ise belli bir komisyon oranı karşılığında, 6, 8, 10, 12 ay taksit yapılıyor.

Kredi kartıyla, taksitli altın alışverişi yapılmış gibi gösteriliyor kayıtlarda. Ama ortada altın yok. Faizcilik mi dersiniz, tefecilik mi bilmem; böyle bir ‘para satma’ uygulaması var.

100 TL’ye ihtiyacı olan vatandaş, kartından mesela - 105 TL çektiriyor, 100 TL’sini alıyor. Sonra bankaya taksitle ödüyor borcunu.

Kuyumcu komisyondan kazanıyor, vatandaş da bankadan kredi kartıyla nakit avans çekse ödeyeceği faiz ve çekim ücretinden daha az bir maliyetle parasını alıyor.

Sistem böyle işliyor.

Sayfa 562/1014 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •