Sayfa 563/1001 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 8008 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXI

1. Kanada ekonomisi çokomelli.

2. Kanada lideri bizimkinden öğrenmiş sanırım, bunlar boş iş. Yüksek enflasyon böyle düşmez daha da artar. Para basarsan enflasyon artar. Eyyy marketler fiyatları indirin. Tam bir komedi.

Control grocery prices or face new taxes, Canada s Trudeau warns chains.

Canadian leader says profits should not be made on the backs of people who are struggling to feed their families.

https://www.aljazeera.com/economy/20...u-warns-chains

3. Kanada da hiper enflasyon kaçınılmaz. Para basıyorlar. Bana verilerle gelin siyaset yapmayın. Yatırımcı nötr olur. Siyasi olmaz.

https://tradingeconomics.com/canada/money-supply-m3

Yargıdaki çürümenin ‘fiyat tarifesi’

Gazeteci Gökçer Tahincioğlu ‘bilinen sırlar’ı, yargıdaki rüşvet tarifesini yazdı:

-Tahliye, nakit 500 bin lira
    -Erişim engeli kararı 100, 200 bin lira
    -Adli kontrol kalkması 100-150 bin lira,
    -Yurtdışı çıkış yasağının kalkması 500 bin lira

Geçen hafta İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar HSK’ya gönderdiği bir yazıyla, rüşvetle usulsüz tahliyeler yapıldığını rapor etmiş, haberlere erişim engeli kararlarının para karşılığı verildiğini, bazı yargı mensupların her türlü ‘kirli işe’ girdiğini açıklamıştı. Haberi kamuoyuna gazeteci Timur Soykan duyurmuştu.

Bugün de gazeteci Gökçer Tahincioğlu T24’de, “bilinen sırlar†diyerek, yargıdaki rüşvet tarifesini yazdı:

“Adliye koridorlarında sürekli konuşulan bazı cümleleri sıralayalım:
    -Tahliye istiyorsa, nakit 500 bin lirayı getirmesi gerekiyor, artık daha ucuza olmuyor.
    -100, 200 bin liraya erişim engeli kararını çıkartırız.
    -Adli kontrol kararının kalkması 100-150 bin lira, yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması 500 bini aşar.
    -Mahkemelerde, hakimliklerde görevli avukata ulaşacaksın, süreci o halledecek, ben bağlantını kurarım. Tamamen bu avukatlar eliyle yürüyor.â€

https://twitter.com/haberaktifcom/st...137107459?s=12

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. Dolaylı vergide dünya birincisiyiz.

Dolaylı vergi oranı yüksek olan ekonomik düzen iflah olmaz. Olabilemez.

2 x 2 = 4. Sen istediğin kadar bana göre 4 değil de. Farketmez.

İktisat biliminin keskin değişmez kuralları var.

Son düzenleme : kastirsef; 14-10-2023 saat: 11:05.

6. Cumhuriyet’imizi yüzüncü yılına 15 gün kaldı, hiç bir çoşku belirtisi yok henüz.
    Varsa da ben göremedim demek ki.

7. Kapsamlı operasyon öncesinde bir grup İsrail askerinin dün gece Gazze içlerine keşif amaçlı girdiği aktarıldı.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Cumhuriyet’imizi yüzüncü yılına 15 gün kaldı, hiç bir çoşku belirtisi yok henüz.
    Varsa da ben göremedim demek ki.

Erdoğanın 2012 müjdeleri.!!!!!

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyasi.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 563/1001 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •