Sayfa 564/742 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
    Önümüzdeki aylarda kurda yaşanabilecek %20-25 civarı bir artış (doların 22-23 TL bandına gelmesi) Menderes tekstile ne derece olumsuz yansır?
    Şirketin ihracat gelirleri kur atağını ciddi ölçüde karşılayabilir mi? yada hayır bu gelirler kur atağının yanında hiç birşeye yaramaz diyebilir miyiz? (şirketin kur atağı sonrası borçlarını döndürememesi riskini merak ediyorum) Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

2. Şuan zaten en olumsuz durum 112 m dolar piyasa değeri olması.Toplam varlıkları 250 m dolar değerinde ki oda tam değerinde gösterilmedigini düşündüğüm hali.50 m dolar takribi borç düşelim kaldı 200 m dolar.
    Bornova arsalarındaki projeler fiyatlımı?
    Kkm devam ettiği sürece seçime kadar bir kur atağı olacağını düşünmüyorum.
    Birazda hayal kursak;
    Ya Akça enerjiyi halka arz ederse?!!!

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Tentirdiyot Yazıyı Oku
    Şuan zaten en olumsuz durum 112 m dolar piyasa değeri olması.Toplam varlıkları 250 m dolar değerinde ki oda tam değerinde gösterilmedigini düşündüğüm hali.50 m dolar takribi borç düşelim kaldı 200 m dolar.
    Bornova arsalarındaki projeler fiyatlımı?
    Kkm devam ettiği sürece seçime kadar bir kur atağı olacağını düşünmüyorum.
    Birazda hayal kursak;
    Ya Akça enerjiyi halka arz ederse?!!!

trademark pi projesinde menderese kaç daire düşecek bilginiz var mı?

4. Jeotermal kaynaklardan lityum karbonat üretimi haberleri çıkmaya başladı

Başka bir patron başka bir hisse olsa bu haberlerle hissesini fezaya çıkarır

Amacın hisse satmaksa al sana hikaye patroncum

Ama senin amacın hisseni taşıyan ky yi nasıl öperim degilmi

5. kojenin performansı neden bu kadar düştü arkadaşlar? 7.296,41 MWh'den 2.285,64 MWh'e düşmüş üretimi daha 10 gün var yılın bitmesine olsa olsa 2.400 e ulaşır gibi en fazla ...

6.  Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    kojenin performansı neden bu kadar düştü arkadaşlar? 7.296,41 MWh'den 2.285,64 MWh'e düşmüş üretimi daha 10 gün var yılın bitmesine olsa olsa 2.400 e ulaşır gibi en fazla ...
    Elektrik ve ısıya üçte bir oranında ihtiyaç duymuş bu çeyrekte diyebiliriz o zaman ya da üretim üçte birine düşmüş gibi, son çeyreğe çok yüksek bir stokla girmişti ama resesyondan dolayı satışlarda düşüş olduğunu söylemişti yatırımcı ilişkileri önümüzdeki sene ilk yarının da belirsiz olduğundan bahsetmişti, hem çok fazla stok yapmışken hem de satışları düşüyorken önceki çeyrekler kadar üretim yapmaya gerek görülmemiş bu çeyrekte, benim merak ettiğim stok zararı yazar mı bu çeyrek?

7. Sözleşmenin koşulları açıklanmadı diye biliyorum.Fakat tahmin yaparsam eğer en kötü yüzde 40 menderes payı vardır bence.
     Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    trademark pi projesinde menderese kaç daire düşecek bilginiz var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by acemi trader Yazıyı Oku
    Elektrik ve ısıya üçte bir oranında ihtiyaç duymuş bu çeyrekte diyebiliriz o zaman ya da üretim üçte birine düşmüş gibi, son çeyreğe çok yüksek bir stokla girmişti ama resesyondan dolayı satışlarda düşüş olduğunu söylemişti yatırımcı ilişkileri önümüzdeki sene ilk yarının da belirsiz olduğundan bahsetmişti, hem çok fazla stok yapmışken hem de satışları düşüyorken önceki çeyrekler kadar üretim yapmaya gerek görülmemiş bu çeyrekte, benim merak ettiğim stok zararı yazar mı bu çeyrek?
    yazmayayım diyorum ama satışların çoğu fason olan firmanın stoğumu olur adamın kendi markası yok gibi bişey fason üretim yapıyor fason yani anlaşma ile stok alıyor kafasına göre stok planlaması yapmıyor
    işler düşerse parayıda alır ikea iptal ederse stoğa çektiği malın parasını alır o stoğu keyif için tutmuyor fason üretim için alınan sipariş karşılığı stok var öyle kafan bozuldu satış daraldı vs iptal edemezsin parkta saklambaç oynamıyoruz
    yatırım yaptığınız şirketi önce tanıyın biraz

Grup’un satış faaliyetleri yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda yaşanan dalgalanmalara ve rekabet koşullarına
    bağlı olarak belirlenmektedir. Risklerin dağıtılması açısından belli bir sektör, ülke, şahıs ve şirket üzerinde
    yoğunlaşılmamaya özen gösterilmektedir. Tekstil sektörü faaliyetlerinden elde edilen hasılat içinde en
    büyük alıcının payı 30 Eylül 2022 tarihi itibarıyla toplam %40.67’dir. (30 Eylül 2021: %31.46). Söz konusu
    müşteri uluslararası büyük bir tedarikçi olup ticari ilişki uzun yıllardır sürdürülmektedir

şair diyorki sırf ikea satışları cironun %41 olmuş tek firma ne stoğu ?

Sayfa 564/742 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •