Sayfa 564/653 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Hasan bey
    Sunu demek istedim:
    Bankalar aktif ve pasif lerinin vadelerini olabildiğince eşleştirmek ister. Yani verdikleri uzun vadeli kredileri MB den ucuz ama çok kısa vadeyle fonlamazlar.
    Böyle bir Vade uyumsuzluğu bankaları batırdı yine batırır.

Alıntı Originally Posted by ilkerH Yazıyı Oku
    Hasan bey
    Sunu demek istedim:
    Bankalar aktif ve pasif lerinin vadelerini olabildiğince eşleştirmek ister. Yani verdikleri uzun vadeli kredileri MB den ucuz ama çok kısa vadeyle fonlamazlar.
    Böyle bir Vade uyumsuzluğu bankaları batırdı yine batırır.
    İlker bey bentemel analizi bilirim ama banka bilanço analizinden pek anlamam, Burada bir deniz ali hocamız var ben onun yaptıgı analizleri biraz takip ettim ama kendi yöntemim olan bir analiz şeklim var ben buraları takip eden arkadaşlar içinde bunu açıklayayım. Demirbankın batış nedeni özvarlıgını sizin söylediginiz nedenlerden kaybetmiş olması idi. Konu akbanka gelince basit bir anlatımla şöyle söyliyeyim 2013 yılında akbankın özvarlıgı 11 milyar dolardı ve 3 dolarlık degerden borsada işlem görüyordu ,bu gün 3 dolar yuvarlak 58 TL 2013 den sonra özvarlık 5,5 milyar dolarlara kadar indi borsa fiyatıda yaklaşık 0,5 dolarları gördü. Tam burada özvarlıkta yükseliş yönünde bir hareket başladı yıl sonu özvarlık dolar degeri 6,5 milyara çıkacak gibi görünüyor, Bu durum dolayısı ile borsa degeri 0,5 centten bir dolara dogru bir hareketlenme oldu. Benim özvarlık borsa degeri üerine yaptıgım degerlendirmelerin tamamını burada zikretmeyecegim ama şunu söyleyebilirim Batma falan ufukta görünmüyor bilakis önümüzdeki yıl özvarlıgın dolar bazında ciddi yükselecegi ve bununda borsa degerine yansıyacagını düşünüyorum. Fiyat konusunda 2023 için bir ongörüm var ama bu bende kalsın .Tekrar saygı ve selamlar

Ecevit bahçeli yılmaz dönemi Türkiye tarihinin en soygun düzeni idi.Öyle bir kaos dönemi ki,gecelik faizler %1000 e çıkmıştı,hangi banka buna dayanırdı,sadece demirbank değil,onlarca banka battı.
    Dolayısı ile o dönem ile bu dönem arasında dağlar kadar fark var.

4. Demirbank batmadı batırıldı. Sayın Hasan Polat kusuruma bakma olaya tam hakim değilsin.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. 2001 krizi yoktan var edilen devletin bağımsızlığını ve gücünü sınırlandırılmak için plnalı hazırlanmış bir kriz idi...Dünyada kendi ulusal para birimi ile büyük bir likidite krizi yaşayıpta krizi IMF den yabancı bir ülkenin para birimi ile yani dolar kredisi ile atlatan başka bir ülke yok...Dünyada bunun bir örneği yok...O krizde TC merkez bankası biraz TL basıp bankalara verseydi böyle bir TL likidite krizi asla yaşanmazdı.....Güya MB bankası bağımsız bir kurummuş...iktidarın iradesine göre karar alamaz....O zaman sen hangi ülkenin yada gücün merkez bankasısın....kime bağlısın .?..O krizin 3 aktörü vardı...Küresel emperyalist sermaye, Tusiad ve TC merkez bankası....O zamanki hükümeti oyuna getirip büyük bir tuzağa düşürdüler...

Son 10 yıldır yaşadığımız onca iç ve dış siyasi, askeri ve ekonomik olaylara rağmen ve hükümetin bir çok büyük hatalarına rağmen ülkede zincirleme banka ve büyük holding iflasları olmadıysa, on binlerce şirket ve fabrika kapanmadıysa ve büyük çapta kredi defaultları olmadıysa bunun birinci nedeni siyasi iktidarın Merkez Bankasının bağımsızlığını kaldırıp kendi ekonomik poliitikaları doğrultusunda tepe tepe kullanmasıdır....MB bankası piyasalara sürekli TL likiditesi sağliyor....Çokmu azmı para basiyor konusu ayrı bir eleştiri konusu...

Son 2-3 yıldır yaşadığımız kriz hükümetin son dönem ekonomi politikalarından ziyade ilk 15 yılında sürdürdüğü ve her yıl 80-90 milyar dış ticaret açığı veren eski sahte ekonomi modelinden kaynaklaniyor......

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Demirbank batmadı batırıldı. Sayın Hasan Polat kusuruma bakma olaya tam hakim değilsin.
    Sayın Lunar Soul; Sayın Hasan Polat kusuruma bakma olaya tam hakim değilsin. Diyorsunuz. Bende zaten banka batış uzmanıyım demedim ama sizi bu konuda bayagı özgüvenli gördüm .Birde sizden dinleyelim nasıl batırılmış.

7. Dinlenilecek ya da uzatılacak bir konu değil bilen bilir. Siz o ara neredeydiniz bilmem. Ben Gayrettepe de o zaman olayların göbeğine çok yakın bir yerdeydim.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Taşınan Açıklar da bazılarında artış var, EREGL 3.6 AKBNK 7.6 YKBNK 9.4 EKGYO 5.7 İSCTR 1.5 mlyn lot taşınmış, diğerlerinde ciddi artış olmamış,

Sayfa 564/653 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •