Sayfa 565/631 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615 ... SonSon
Arama sonucu : 5047 madde; 4,513 - 4,520 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Bfren, konya ve egeen gibi gibi sermayesi çok dusuk fırmalar var 3-4 mılyon cıvarı bunlar. halka acıklıklıklarıda ıkısı yuzde 15, dıgerı yuzde 35.
    cok komık sermayeler. ıs bankasını ıse 10 mılyar sermaye.
    bedelsızlerdekı fıyat artısının nedenı ıse bu sırketlerde yıllarca ınsanalr bedelsız ıcın bekledı. satmadılar. zaten uc kurusa da aldılar. sırketler buyudu vs . o yuzden cok sıg olduklarından cok hızlıca cıkıyorlar ve onlerınde engel yok. ama buyuk sırketlerde bu daha zor. tuprasta fılan da artmıstı ama o zaman trend cok farklı ıdı.

Alıntı Originally Posted by squidward Yazıyı Oku
    haftasonu borsa kapalıyken açıklanan bedelsizin etkileriyle ilgili farklı fikirler yazıldı ne varki bunda. kimse çarşambaya 60 lira olur falan demedi.

2. Parasal aktarım mekanizmasının güçlendirilmesi ve kullanılan sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırmak amacıyla Türk Lirası depo alım ihaleleri düzenlenecektir - TCMB

21.12.2023 14:05:12 Parasal aktarım mekanizmasının güçlendirilmesi ve kullanılan sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırmak amacıyla Türk Lirası depo alım ihaleleri düzenlenecektir - TCMB

21.12.2023 14:02:18 Kurul, faiz kararlarının yanı sıra, parasal sıkılaştırma sürecini destekleme amacıyla, kullandığı sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırarak miktarsal sıkılaştırmaya devam edecektir - TCMB

21.12.2023 14:02:05 Fiyat istikrarının kalıcı tesisi için gerekli parasal sıkılığın ise gerektiği müddetçe sürdürüleceği değerlendirilmiştir - TCMB

21.12.2023 14:01:57 Kurul, parasal sıkılaştırma adımlarını en kısa zamanda tamamlamayı öngörmektedir - TCMB

21.12.2023 14:01:49 Kurul, dezenflasyonun tesisi için gerekli parasal sıkılık düzeyine önemli ölçüde yaklaşıldığını değerlendirerek parasal sıkılaştırma hızını yavaşlatmıştır - TCMB

21.12.2023 14:01:29 Kurul, enflasyon beklentileri ve fiyatlama davranışlarında sınırlı bir iyileşmenin başladığını da değerlendirmektedir - TCMB

21.12.2023 14:01:19 Öte yandan, yakın döneme ilişkin göstergeler, parasal sıkılaştırmanın finansal koşullara yansımasıyla yurt içi talepteki dengelenmenin devam ettiğine işaret etmektedir - TCMB

21.12.2023 14:01:09 Yurt içi talebin mevcut seviyesi, hizmet fiyatlarındaki katılık ve jeopolitik riskler enflasyon baskılarını canlı tutmaktadır - TCMB

21.12.2023 14:00:57 Kasım ayında sınırlı bir artış kaydeden manşet enflasyon son Enflasyon Raporu'nda sunulan görünümle uyumlu seyretmektedir - TCMB

21.12.2023 14:00:29 Para Politikası Kurulu (Kurul) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 40'tan yüzde 42,5 düzeyine yükseltilmesine karar vermiştir - TCMB
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Bankasız ralli olur mu.. (?)

Değiştiriyorum.. özel bankasız ralli olur mu?

4. İşholding gündeme gelmeden İşc nin pozitif ayrışacağını düşünmüyorum. Zaten son iki ayda önceki pozitif yükselişini geri verdi. Hiç olmazsa Şubat 2024 içinde tekrar gündeme getirilse. Rafa kaldırmasalar.

5. Sayın Inventor yukarıdaki tablonuzun ne anlama geldiğini açıklarsanız sevinirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Aran, 3. Finansın Geleceği Zirvesi'nde konuşma gerçekleştirdi. Hakan Aran, zirvede Bankacılığın Geleceği başlıklı özel oturumda genel müdür olduğu üç yıldır ilk defa etki alanı içinde olan konularda karamsar olmadığını, geleceğe pozitif baktığını vurgulayarak, finansın geleceği hakkında da olumlu düşünceler hissettiğini dile getirdi.

Politika faizi yabancı sermayenin akması için yeterli seviyede

Politika faizinin geldiği noktanın herkes için dikkat edilmesi gereken bir nokta olduğuna işaret eden Aran, şöyle konuştu: “Parasal sıkılaşma, miktarsal sıkılaşma ve teşvik politikasını işin içine katınca hem reel sektör hem de üretim açısından hassas yürütülmesi gereken bir noktadayız. Finansala erişim açısından dikkat edilmesi gereken bir noktaya gelindi. İçinde bulunan seviye önümüzdeki dönemde riskleri dikkatli yönetmemiz gerektiğini, bazı şeyleri, tartışarak, konuşarak, istişareyle yapılması gereken bir dönemde olduğunu gösteriyor. Ben yaptım oldu anlayışıyla tekrar hassas dengeyi kaybedersek reel sektör finansman maliyetlerinin üstesinden gelemez, üretkenliğini, karlılığını kaybeder hale gelirse bir anda sektörde alacak problemiyle karşılaşabiliriz. Öncelik verdiğimiz üretim alanlarında ben şu anda riskleri yönetilebilecek seviyede buluyorum.

Aran, zaman zaman bankalar ile reel sektörün birbirinin aleyhine olduğu önyargısı yaşandığını ifade ederek “Birlikte hareket etmeliyiz. Ülkemizin büyümesinin sürdürülebilir olmasından, refahın artmasından, ekonomik kaynaklı olan sorunların giderilmesinden bahsediyorsak, birlikte hareket etmemiz gerektiğini ve çıkarlarımızın ortak olduğunu da bilmeliyiz dedi.

Yerel seçimler yabancının umurunda değildir

Hakan Aran, Türkiyeâ€â•de tasarrufların yeterli olmadığını ve dış kaynak ihtiyacının olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Biz vatandaşların tasarruflarını ne kadar cazip oranlarda alırsak alalım, reel sektöre ne kadar düşük maliyet ekleyerek neredeyse başa baş, belki zararla aktarırsak aktaralım, kaynakları etkili transfer yapmış olabiliriz, ama bu refahın artması, büyümesi için yeterli değil. Bizim dış kaynak almamız gerekiyor. Politika faizinin seviyesi yabancı sermayenin akması için yeterli seviye. Ben yabancı sermayenin yerel seçimleri beklediklerini sanmıyorum. Hiçbir yatırımcı bir ülkeye giderken yerel seçim sonuçlarıyla ilgilenmez. Siyasi istikrara, genel seçime bakar, ama yerel seçim hiç umurunda değildir. Yatırım yaparken Londra belediye başkanına bakmazsınız. Yabancının beklediği nokta politika faizi seviyesinin son nokta olup olmadığını görmek içindir. Merkez Bankasıâ€â•nın 2.5 puanlık marjı elinde tuttuğunu en fazla bir seferlik daha artış yapacağı anlaşılıyor. Bu seviyenin ben yabancının bu ülkeye girerim 2-5 yıllık kağıtlarını alır para kazanırım noktası olduğunu anlıyorum. Yabancı sermaye akışının doğrudan yatırım olmasa da sıcak para olsa da 2-5 yıllık kağıtlara girmesi beklentim de pozitif bakış açımın bir nedeni.

Dışardan bu kadar yüksek bedel ödeyerek yüksek faiz vererek yabancının parası alındıysa, bunun değerlendirileceği yerin çok önemli olduğunu vurgulayan Aran, kaynağın ihracata, döviz kalemi yaratan ithal ikamesi üretime ve turizme aktarılmasının, 2-3 yıldır söylenen büyürken cari açık vermeyen ekonomiye sahip olma söyleminin gerçekleştirilmesi için tarifi bir fırsat yarattığını ifade etti. Aran şöyle devam etti: “Ancak kaynağın cazibesine kapılır dönüşüm hikayesinde aynı hızla motivasyonla devam etmezsek, o sırada bulduğumuz bir dış kaynağın rehavetiyle tüketim ağırlıklı kullanırsak, bu hikâye tekrar yarım kalır ve yine aynı sorunlarla yüzleşiriz. O nedenle finansın ve ekonominin geleceği için gelen dış kaynağın doğru alanlarda kullanılması birinci öncelik. Kaynak, kredilerle üretime dönüştürülmeli, ihracat, turizm ve tarım sektörleri stratejik olarak desteklenmeli, istihdam yaratılmalı, ithal ikamesi üretime aktarılmalı. Bu dönüşüm 5 yıl içinde enerji tarafında yarattığımız hikayeyle tamamlanmalı.â€

Aran, önümüzde 5 yıl olduğunu ve bu 5 yılda dönüşüm tamamlanırsa Türkiyenin kişi başı milli gelirde 20 bin doları zorlayabileceğini bu fırsattan doğru şekilde yararlanılması gerektiğini vurguladı. Enerji tarafındaki hikâyeyi takip ettiklerini söyleyen Aran, önümüzdeki yıl yurtiçindeki doğalgaz ve petrol üretimlerinde artışın cari açıkta önemli ölçüde tasarruf sağlayacağını vurgulayarak, yeşil dönüşümün de bankacılık sektörünün destek verdiği alanlar arasında yer aldığını kaydetti.

Aran, kripto paralarla ilgili yasa tasarısı hazırlanırken, bankacılık sektörüyle paylaşılmamış olmasını büyük eksiklik olarak gördüğünü vurgulayarak Kripto para konusuna asıl geleneksel finansal oyunculardan en büyük katkı gelecek. Yasal düzenlemenin doğru olması, eksikliklere alternatif olmasını istiyorsak, bankalara da bir sorulması gerektiği inancındayım. Vatandaşın bu konuda yapacağı yatırımların korunması için bankalar en güvenli kurumlardır, saklama görevi bankalara verilebilir diye konuştu.
    Son düzenleme : Depeche Mode; 22-12-2023 saat: 18:38.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Hakan abi,

Hazir elin degmisken, sermaye artirimi oncesi (130 milyon lot) aldiginiz simdiki hesapla 288 883 028 adet lotu da bedelsiz hisse olarak dagittir be abicim

100. yila temiz hesapla girin

Zaten bu yil depremden sonra (3 milyar TL'ye kadar veya 330 milyon adete kadar) geri alim yapabiliriz dediniz ama yapmadiniz, biz de bir sey demedik, caniniz sagolsun dedik

muhasebesel anlamda temizlik olsun diye soyluyorum: cocuklarin isini kolaylastirmak adina

288 883 028 adet lot Cuma kapanisa gore 7.042 milyar TL ediyor

Hem bu sekilde Ozsermaye de azalmaz

2024 yilinda verecegin temettuden bu rakami dusersin, biz "ama bedelsiz hisse de aldik" der yine mutlu oluruz

bak ne guzel hesap iste
    @Hakan Aran

Sayfa 565/631 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •