Onemli Gunler Banner
Sayfa 565/774 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon
Arama sonucu : 6189 madde; 4,513 - 4,520 arası.

Konu: Referandumda Neden EVET

1.  Alıntı Originally Posted by herseyeragmen Yazıyı Oku
    Evet çıkınca ülke şahlanacak ise şimdi niye bunu yapmıyorlar. Diyelim evet çıktı 2 sene daha ülkenin şahlanmasını mı bekliyeceğiz yani.

Ne Mutlu Türküm Diyene
    dolar 3 olunca da ekonomi şahlanıyordu
    4 de süpper şahlanıyordu...
    bunlar
    Attan sucuk yapma derdinde...

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    para nerde ?

araba nerde ?
    doğru bu temel soruları da sormak lazım
    sen geldiğinde hazine de ne kadar para vardı
    şimdi ne kadar var
    ihracat kaç tl idi
    şimdi kaç
    yatırımlar ne kadar arttı
    milli gelir ne kadar arttı
    enflasyon ne kadar düştü
    faizler neydi noldu
    ...................
    sor ki cevaplasınlar
    british sen pazara kadar kesin EVET fikrine döneceksin umutluyum

3.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    şimdi sayacam icraatları yine
    niye gözümüze sokuyorsunuz diyeceksiniz
    özelleştirme mevzusu çook ayrı bir konu
    bunun karşıtları dünyada bitti gibi bir bizim ülkede az bir grup kaldı
    devlet iğne iplik üretmemeli sadece anayatırımları yapmalı özel sektürün önünü açmalı
    bu gerçeği rusya milyonları öldürdükten sonra acı bir şekilde kabullendi
    Özelleştirmeye karşı değilim ama devletin en önemli değerlerini yok pahasına satılmasına karşıyım.

Ne Mutlu Türküm Diyene

4.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    şimdi ne kadar var
    ihracat kaç tl idi
    şimdi kaç
    enflasyon ne kadar düştü
    faizler neydi noldu
    ...................
    sor ki cevaplasınlar
    yine tek taraflı bakış !!!!!!!!
    ithalat ne kadar oldu?
    hazinenin borcu ne kadar oldu ?
    kişibaşı milli borç ne oldu ?
    faizler %50-100 iken daha çok yatırım yapılıyordu !!!!!!!!!!

ÖZELLEŞTİRME PARASI NERDE ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    şimdi ne kadar var
    ihracat kaç tl idi
    şimdi kaç
    enflasyon ne kadar düştü
    faizler neydi noldu
    ...................
    sor ki cevaplasınlar
    15 sene önce normal maaşlı bir kişi evdeki en az 4 nüfusa bakar artı birikim yapıp faizsiz ev yurt alırdı. Şimdi ise evdeki herkes çalışıyor ve 20 yıl vade ile bir daire ancak alınabiliyor.

Ne Mutlu Türküm Diyene

6. sn. rumenigge
    hissenet,ki yazılarınıza bir göz attım ..
    işi gücü bırakmış refarandumda evet anlatma telaşındasınız başka hiçbir katılımınız yok birileri sizi maaş,lı piyon olarakmı kullanıyor ,,,bakıyorum yatırım,la ilgili veya bir hisse ilgili paylaşım yapmamısınız ..
    herhalde 16 nisandan sonra herhalde nokta koyacaksınız..kafayı takmısınız bir refarandum başka bir yazı döküman yok..
    böyle olunca son zamanlarda ugur dündarın isimlendirdigi tirol olma yolundasınız ..burda saga sola laf yetiştirecegim diye ugraşmayın..şu 18 madde ve içindeki 77 maddenin millete ne kazandırdıgını veya neler kaybedecegini tartışın o bilgi varmı

bu anayasa maddelerini yazan düşünen bir anayasa hukukcusunu bırakın bir hukukçu imzası yok,, işleri güçleri istedikleri anayasayı anlatma degil hep muhalif düşünenleri karalamak..nerde bu yasayı yapan adam kim..bugüne kadar yapılan tüm darbe yasalarının altında bile bir anayasa hukukçusunun imzası var imzasız bir yasayı nerde yapıldıgı belli degil gelmiş burda evetmi hayırmı oynuyorsunuz
    ..
    ZIR-DELİ Y.T.D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by EKaya Yazıyı Oku
    bence memurlari işten çıkarın özel sektörden hizmet alın..
    vergiye gerek kalmaz...
    senin beğenmedin sisteme gıptayla bakıyor abd, bak akp iktidarının bataktan çıkardığı sosyal güvenlik sistemini kopya etmeye çalışıyor abd,

siz nasıl oturttunuz nasıl işliyor sistem binlerce emekliye nasıl maaş ödüyorsunuz milyonlarca hastanın ilacı masrafı nasıl karşılanıyor, sağlıklı olarak milyonlarca ssk ve bağkur primlerini nasıl topluyor gerektiği zaman nasıl yapılandırıyorsunuz sistemi işler halde nasıl tutuyorsunuz diyorlar

evet akp iktidarının belkide en büyük hizmetidir bu sgk daki yeniden yapılandırma ve sgk yı bataktan çıkarıp işler hale getirme hizmet eder hale getirme,

bakıyorum devlet hastaneleri tıkır tıkır işliyor, ameliyat olmak isteyen tedavi olmak isteyen karşılık buluyor hemen, ilacını eksiksiz alıyor düşkün olanın ayağına gidiyor hizmet, yatalak hastasına bakmak zorunda olan erkek ve kadınlar için aylık maaş bağlanıyor ayrıca evde bakım hizmeti var

bunlar azımsanamayacak reformlardır bunun goy goyu olmaz ,yarın başına bir sağlık problemi gelir gider devletine muhtac olursun nankörlük etme

bakıyorum 80 lerde 90 larda korkunçtu sağlık sistemi mahkeme kapısı gibiydi hastaneler, ameliyat günü gelmeden ilacını alamadan ölüyordu insanlar

nankörlük etmemek gerek

daha iyisini yapabilirim diyorsan koy ortaya tezlerini, ama geyik muhabbetine sarıyorsunuz işi boş

sabah akşam goy goy, yol yapıyor köprü yapıyor adamlar hem geçiyosunuz üstünden hemde yok şöyledir yok böyledir

ben istanbul bursa arasını ayda en az 2 kez gidip gelen biriyim, yani çevre yolu osmangazi köprüsü ve yavuz sultan selim köprüsü sayesinde ticari aracımla istanbul bursa arasında sadece istanbulun içine girmek ve çıkmak için yollarda harcadığım günü birlik gidiş geliş ort.7 saati 4 saate indirdim bana kalan 3 extra saat var artık ve bu 3 saati müşterilerime ulaşmak için harcıyorum

eskiden gebze dudullu fsm köprüsü arası ve dönüşte merter - ambarlar- alibeyköy fsm bağlantısını her iki yakada trafik nedeniyle en az 2 şer saatte alırdım birde yağmur yağdığında daha da artardı yoğunluk, bide araç arıza yaparsa yandı gülüm keten helva, bunları o yolları köprüleri kullananlar bilir eskiyle yeninin farkını o yolları tepen bilir ! siz oturduğunuz yerden goy goy yapıyoısunuz anca , boş

artık çok memnunum gece yarısına kalmadan evime aileme kavuşabiliyorum, yavuz sultan selim köprüsünden şu anda günlük ort. 120 bin araç geçiyor ve bu rakam osmangazi köprüsün de şu an 20 binden fazla ve giderek artacaktır, ben kullanan biri olarak her hafta bu yoğunluğun dahada arttığına şahidim

allah devletimize milletimize zeval vermesin
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Sayfa 565/774 İlkİlk ... 65465515555563564565566567575615665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •