Sayfa 566/1001 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı: Bu ülkede kimse Ayasofya'nın açılmasına bir şey demez, nitekim demedi de. Kimi çevrelerden gelen eleştiriler açılmasına değil, istismar edilmesine. Çünkü hepimiz biliyoruz ki; bu bir siyasi tasarruf, hedefi de Fatih'in vasiyetini yerine getirmek değil, birilerinin siyasi ömrünü uzatmak.

https://www.karar.com/gelecek-partis...zatmak-1576750

Kucuk Eniste'nin yardimcisi bu..
    Şu anki partilerin hepsi siyah kurşun kalem biri 2b, biri b diğeri hb fark o kadar. Ama bizim ihtiyacımız olan farklı renkler belki dolma kalem gibi büyük bir değişiklik bilemedim.

Bugün ülke mühendislerini kaybediyor. Muhalefet hala emekli diyor, işçi diyor, kadro diyor. Sen bu şekilde yeteneklerini kaybedersen bu kesimlere verecek parayı nereden bulacaksın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. erol evgin yaş aldıkça saçları gürleşiyor ... o nasıl oluyor ya
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

3. seni düşündüm dün akşam yine
    sonsuz bir umut doldu içime
    bir de cebimi düşündüm sonra
    bir garip duygu çöktü omzuma

hani bir kasabın önünden geçerken
    hani bir özlem duyar da insan
    hani cebindeki parayı sayar da
    hani gözleri dolar birden
    işte öyle bir şey...

tavuk kanadının kemiği sofranın baş tacı...
    kul Ahmet'in erken kalkması
    ya nasip demesi yetmiyor
    çünkü devir değişti ahlak da gitti,
    vijdan da bitti , mazide kalan...
    bye bye ....

neyse yumuşatalım biraz ;

sen olmasaydın
    ne gökyüzü bu kadar mavi
    ne bahar bu kadar güzel
    ne şarkılar böylesine duygulu olurdu

sen olmasaydın
    ne yaşamak bu kadar kolay
    ve sevmek bu kadar coşkun
    ve hürriyet böylesine anlamlı olurdu
    canım benim sen sen olmasaydın
    ben ben olmazdım
    ben ben olmazdım

sen olmasaydın
    ne gelecek bu kadar güzel
    ne geçmiş bu kadar saygın
    ne mutluluk böylesine anlamlı olurdu
    sen olmasaydın
    ne düşlerim bu kadar renkli
    ne evim bu kadar sıcak
    ne yüreğim böylesine sevecen olurdu
    ben ben olmazdım
    ben BİZ olmazdık

canım benim ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4. Heybeli de deniz taksi Alabora olmuş .

Allahtan dün denize dökelim oradan demedim ama aklımdan geçmişti hisse kabul vukuu oldu sanırım enteresan .

En iyisi olumlu şeyler düşüneyim bazen depremi de düşünüp konuşuyoruz da o aklıma geldi

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Evladım hayat güzelliklerle dolu.
    Ben genç olacaktım bir de şu sosyal mesafe olmasaydı...
    Hey gidi günler hey.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

6.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Bizde kırpık yok 2015'in bir yıl öncesini almışız.
    Rakamlarla gösterirsem negatif korelasyonu çevrenizdeki bir fakire bir kutu viagara hediye edecek misiniz?
    Hem de rolling window yapacam ve korelasyonun grafiğini verecem.

kullandığınız avam lafları aynen iade eder, bundan sonra benimle muhatap olmaktan sizi men ederim.
    ----------------------------------------------------------------------------------

Grafikler dediğim gibidir. Yukarıda bahsi geçen şahsın kırpık bir grafik vererek, hadsiz laflarla iddia ettiği gibi devamlı NEGATİF KORELASYON yoktur. Trajikomiktir ki o kırpılmış grafikte dahi 1 yıl süren (üstelik 2013 yılından beri devam ediyordu), dediğini yalanlayan pozitif korelasyonu farkedememesi, oradan buradan kopyala yapıştır bilgiler ile geldiğimiz sonucu göstermektedir.

Okuyan forum üyelerinin 32 yıllık grafikleri açarak korelasyonun nasıl faz değiştirdiğini, bazen 3 yıl gibi uzun süren bu değişikleri incelemesi alacakları riskleri değerlendirmeleri açısından faydalı olacaktır.

2013-2015 aralığında, FED'in 2,8 trilyon dolardan 4,4 trilyon dolara artırdığı bilançosuna, diğer bir deyişle para basmasına rağmen altın fiyatlarının 1800 dolardan 1200 dolara düşmesini söylemem ile müdahil olan bu şahıs, ABD 30 yıllık tahvil faizleri ile cevap verme gereği duymuştur.

İddiası (ya da iması) ise 30 yıllık ABD tahvil faizleri ile ons altının devamlı negatif korelasyonda olması idi. Bunun böyle olmadığını yılları vererek yazdım, her nedense doğru bilgiyi hazmedemeyen bu şahıs yukarıdaki gibi avam bir ağızla cevap vermeyi yeğlemiş ve hala negatif korelasyon daimidir yanlışına devam etmektedir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Sayın turnike, uzun dönem pencereden bakınca tespit doğru gibi görünüyor. Ben de inceledim. Kisa dönemli sapmalar tabi ki var, kısa dönemlerde pekçok değişken var..

Yakinen incelemeye değer bence. Amerikan para politikası anlaşabilirse altın için müthiş ipucu olabilir.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,483
    dow jones grafiğini incelersek 2002 --2007 yılları arasınsa kama şeklinde bir yükseliş yaşanmış kamayı aşağı yönde kıran dow tekrar çıktığı yere kadar tepki yükselişi yapmış, bunu pembe kutu içine aldım, sonrası malum 2008 krizi---- şimdi ise 2008 --2020 yılları arasında tekrar kama şeklinde bir yükseliş yaşanmış ve kama aşağı yönde kırılmış tekrar şuanda yaşadığımız kamadan çıktığı yere tepki yükselişidir, normalde kamadan çıktığında bu kadar aşağı gelmemeliydi ancak malum coranadan dolayı düşüş fazla oldu haliyle yukarı tepkiside, 2008 e kadar oluşan kama yaklaşık 5 yıllık bir formasyon ve neticesi ortada--şimdiki kama ise yaklaşık 10 yılın üzerinde oluşan bir formasyon olduğuna göre bunun sonucunu göreceğiz, bana göre bu dow jones 10 bin belki biraz daha aşağısını görmeden rahatlamaz

Sayfa 566/1001 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •