Sayfa 566/1001 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 8002 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI III ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Çabuk kızıyorsunuz üstadım dövize endeksli bir enstriman alıyorsunuz sonuçta ve dövizde düşüyor
    Sn. Admustafa kub değil de ipv de kalmanızın bir sebebi var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Aynı fon üstadım fakat 2 farklı pay grubu var bu fonda. Birisi TEFAS üzerinden TL ile alınıyor, diğeri ise USD ile portföy yöneticisi talimatıyla anlasmali yerlerden alınabiliyor. Ben alım talimatı verirken mesala iki seçenekte çıkıyor.
    Portföy yöneticisi talimatıyla USD olanı alırsak Cash dolar ile alıp sattığınızda da cash dolar mı geliyor yani üstat

3.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Sn. Admustafa kub değil de ipv de kalmanızın bir sebebi var mı?
    Üstadım IPV Türkiye Eurobondları içeriyor ve benim açımdan daha öngörülebilir gözüküyor. KUB ise yabancı ülke ve şirket Eurobond'lari içeriyor ağırlık ise Ukrayna Eurobondlarındaydi sanırım. Şimdi Ukraynada durum ne diye sorsanız bilmediğim için böyle bir seçim yaptım.

4.  Alıntı Originally Posted by sevinen Yazıyı Oku
    Portföy yöneticisi talimatıyla USD olanı alırsak Cash dolar ile alıp sattığınızda da cash dolar mı geliyor yani üstat
    Denemedim ama dediğiniz gibi oluyor olması lazım fakat stopajda cash dolardan ödeniyordur diye tahmin ediyorum

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şu anda BİST dışında yerli yatırımcının hiçbir alternatifi yok.

Faiz eksi
    Dolar yerinde sayıyor
    Altın bir ileri iki geri yapıyor.
    Gayrımenkul getiri sağlamıyor.
    Millet ne yapsın doğruca BİST'e gidiyor.

Artış devam eder ama yeterki gene sabaha karşı tuhaf olaylar olmasın, yaptırımlar, yaptırım tehditleri falan gelmesin
    Trump'un Twitter hesabı önemli bu konuda.
    Bende aynı düşüncedeyim. Borsadan başka yatırım aracı kalmadı. Dthlarda çözülüp borsaya gelirse uçar gider.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tamam o zaman bizde yok 2.seçenek.
    Bu durumda TL olarak alanlar öteki guruba destek olmuş gibi duruyor.Diğer gurubun getirisi daha çok
    Bugün gelen raporda şöyle diyor "Global alıcılı hareketle Türkiye tarafında da seyir pozitif olurken 2030 vadeli kıymet primli olarak 144,500 seviyelerinde fiyatlandı. Banka kıymetlerinde de genel olarak artıda hareket dikkat çekti; İş Bankası 2022 vadeli senior kıymet 102,300 seviyesinden, sermaye benzeri Akbank 2028 vadeli kıymet 98,500 seviyesinden fiyatlandı. Türkiye 5 yıl vadeli CDS’i 272 etrafında 2018 ortasından itibaren görülen en düşük seviyelerinde seyretti."

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Bugün gelen raporda şöyle diyor "Global alıcılı hareketle Türkiye tarafında da seyir pozitif olurken 2030 vadeli kıymet primli olarak 144,500 seviyelerinde fiyatlandı. Banka kıymetlerinde de genel olarak artıda hareket dikkat çekti; İş Bankası 2022 vadeli senior kıymet 102,300 seviyesinden, sermaye benzeri Akbank 2028 vadeli kıymet 98,500 seviyesinden fiyatlandı. Türkiye 5 yıl vadeli CDS’i 272 etrafında 2018 ortasından itibaren görülen en düşük seviyelerinde seyretti."
    Bunların Türkçesinde bir sorunmu var.
    "senior kıymet" gibi çok robotik bir dil kullanıyorlar.

Rapora göre eurobondda durum iyi.Ama dolar düştüğü için az miktarda düşüş oldu demekki.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bunların Türkçesinde bir sorunmu var.
    "senior kıymet" gibi çok robotik bir dil kullanıyorlar.

Rapora göre eurobondda durum iyi.Ama dolar düştüğü için az miktarda düşüş oldu demekki.
    Uluslararasi rapor izlenimi vermeye çalışmışlar üstadım PPF'lerden CDS'lere buradan da CFD'lere doğru yol alırız artik

Sayfa 566/1001 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •