Sayfa 568/760 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 6079 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    İki yıl önce Vestel marka bir bulaşık makinesi aldım. Daha önce elekrolux marka vardı. Çok memnundum ama sepetinde paslanma vardı orjinalini bulamadım çünkü 12 yillikti ama ilk günkü gibi parlıyordu her yeri.ustelik sepeti benim tıka basa doldurma sırasında zorlamayla olmuştu.

Ama bu aldığım 'hurda' ilk gunden su koyverdi. Üç kez servis geldi çözdü. Yakın zamanda iç kapağı ve üst bağlantı yeri paslanmaya başladı servis çağırdım 'normal' diye rapor tuttular.

Dünya markamiz bu kafa ve kalitede yani...

Aynı piyasada benzer ciro ve satış rakamlarıyla geçen yıl aynı karı elde eden Arçelik 1 kusur milyar kar açıklıyor Dünya markamiz karını azaltıyor...

Tahta iki üç tane namlı pisliğin elinde oyuncak olmuş, borsa yıkılırken yüzde otuz gidiyor cosarken yüzde 30 düşüyor...

Temettü olayına gelince zaten yüzde 80 civari şirketin elinde yani parayı patron cebe atacak 4 bana 1sana hesabı... ( Soylemedi demeyin hisse az gitsin patron derinlik arttıracağim ayağına elindeki mali yatırımcının üstüne yıkar...)

El cavap bu hisseden bir yol olmaz...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

2. Anneler gününe 5 fk lik yüzde 20 temettü verimli Vestel satacaklar,bizde alır hediye ederiz

3.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Anneler gününe 5 fk lik yüzde 20 temettü verimli Vestel satacaklar,bizde alır hediye ederiz
    evet çok güzel kitlediler bize

4.  Alıntı Originally Posted by fabrica Yazıyı Oku
    evet çok güzel kitlediler bize
    Bilançodan sonra normal olanı bu hocam 33 ve üzeri maliyetler için tek motivasyon temettü geliri olacaktır, satış bazında artışın devam edeceğini ve bu bilanço düşüşünü toplayacagini düşünüyorum, geçtiğimiz yılın karına yakın bir kâr ile seneyi kapatırız, buda bizi maliyet üstü getiriye ulaştırır, özellikle vesbe tarafının büyümesi,pazar genişlemesi,kapasite artışında aceleci olması bir gösterge, misal vesbe bu sene 7 liraya kadar temettü beklentisi ile fiyatlaniyordu ki bunun yüzde 85 i Vestel e gelecekti onun yarısı yatırım amacıyla törpülendi, yatırımlar bittiğinde yine gelecek temettulerin adresi Vestel olacaktır, bugün bile eserinden ucuz fiyatlanan iki hisse durumundalar.

5. Oyle ya da böyle kitlediler malı.

Neyse en azından temettüsünü yeriz.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6. gerçek olamaz yabancılar mı çaktırmadan mal almış? yok canım
    rica etsem son bir haftalık olanı da atar mısın lütfen

7.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    usta son 1 haftalık takası da atar mısın çok acaip şeyler oluyor

Sayfa 568/760 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz