Sayfa 571/645 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621 ... SonSon
Arama sonucu : 5158 madde; 4,561 - 4,568 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. 270 baz puanına inmiş olan CDS primi bankalar için olumlu. Eğer 200 bp eşiğinin altına inilirse müthiş olur ve özellikle banka hisseleri için doping etkisi yaratır.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Büyük olasılıkla 2 hafta sonra 15 Ocak'ta Moody's B3 olan ve yatırım yapılabilir seviyenin 6 kademe altındaki ülke reytingini yukarı yönde revize edip B1 e yükseltecek. Bu da doping etkisi yaratır.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Diğer özel bankalar özellikle de AKBNK ile YKBNK yeni zirvelerşni yapmışken İSCTR nin 26.52 deki tarihi zirvesini egale edememiş olması yatırımcılarını hüsrana uğrattı. Bunun nedeni kanımca tahtadaki 200 milyon lot civarındaki açık pozisyonların emilememiş olmasıdır.

4. %150 bedelsiz açıklamasına hissenin nötr kalması da pek beklenmiyordu. Ancak burada zamanlamanın talihsizliği söz konusu olabilir çünkü borsada kredili pozisyon taşıyanların sıkıştırıldığı, teminat tamamlama yüzünden milyarlarca TL lik zorunlu satışların yapıldığı bir döneme denk geldi bu bedelsiz açıklaması. Bu faktör artık devreden çıktığına göre hissenin olağan modus eperandi'sine dönmesini bekliyorum.

5. 2024 de banka her çeyrek asgari 25 milyar TL net kar açıklar diye düşünüyorum. İşbankasının 2024 yılını 120 milyarlık bir net kar ile kapatmasını bekliyorum. Bu durumda 2024 sonu itibariyle şu anki spot fiyat bazında forward F/K 2 nin altında, PD/DD ise 0.7 mi altında olur (yeni kurulacak bağlı ortaklık devreye girdiğinde bu oran 2024 sonu itibariyle 0.50 lere iner).

Geri alimlardaki hisseler,
    1.sermaye azaltımı yoluna gidilebilir.
    2.ilk maddedeki usul tercih edilirse diğer hiçbir hissedarın lotlari ve sermayedediki oarani değişmez.
    3.sermaye azaltimi tercih edilmezse kanuni süre 3 yıl içinde satışıda bir yöntemdir.
    4.bazi şirketler geri aldıkları hisselerle ilgili sermaye azaltımı yaptklari gibi borsada toptan kurumsala satabilir veya borsadan da satabilir.
    İki yoluda kullanan şirketler vardır.
    Yy.tv.degildir
    Sağlıklar

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Geri alimlardaki hisseler,
    1.sermaye azaltımı yoluna gidilebilir.
    2.ilk maddedeki usul tercih edilirse diğer hiçbir hissedarın lotlari ve sermayedediki oarani değişmez.
    3.sermaye azaltimi tercih edilmezse kanuni süre 3 yıl içinde satışıda bir yöntemdir.
    4.bazi şirketler geri aldıkları hisselerle ilgili sermaye azaltımı yaptklari gibi borsada toptan kurumsala satabilir veya borsadan da satabilir.
    İki yoluda kullanan şirketler vardır.
    Yy.tv.degildir
    Sağlıklar
    Hissedarların tamamının hisse oranı artacağından,
    Hissesi sabit kalacak,ancak sermaye azaltımı nedeniyle oransal artış birşey ifade etmeyecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ..... İşbankasının 2024 yılını 120 milyarlık bir net kar ile kapatmasını bekliyorum. Bu durumda 2024 sonu itibariyle şu anki spot fiyat bazında forward F/K 2 nin altında, PD/DD ise 0.7 mi altında olur (yeni kurulacak bağlı ortaklık devreye girdiğinde bu oran 2024 sonu itibariyle 0.50 lere iner).
    Benim de tahminim 120.
    Daha azı bünyeyi yorar.

Sayfa 571/645 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •