Sayfa 574/1230 İlkİlk ... 744745245645725735745755765846246741074 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by feray007 Yazıyı Oku
    merhaba, polho teknik olarak güzel görünüyor ama temel olarak nasıldır? Bilginiz varsa rica edebilir miyim.tşk.ederim.
    temel konusunda uzman değilim. mart gibi klasik boya sezonu açılır.

temel konusunda ilgili arkadaşlar yazarsa bende bilgilenmiş olurum.
    .....

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    temel konusunda uzman değilim. mart gibi klasik boya sezonu açılır.

temel konusunda ilgili arkadaşlar yazarsa bende bilgilenmiş olurum.
    Tamamdır. Tekrar sağolun.
    Y.T.D.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tavsiye demiyelim de...dow la ortak yatırım dowaksa var...aksa bu işin dünyada lideri olmaya aday...3-5 yıl sonrası İçin dowaksa iyi bir seçim olabilir.
    selamlar.
    bu firmaya is gorusmesine girmistim.
    fabrikadan iceri girdim.güvenlik dedi ki su an araba yok 20 dakika sonra gelecek. aksa akkim dowaksa hepsi ayni kampusun icinde.
    ben de ne kadar uzak olabilir ki yururum hem de acilmis olurum biraz dedim.
    demez olaydim
    yuru allah yuru. gidiyorum gidiyorum bitmiyor.
    toroslu bir dayi vardi aman dedim dayi beni ativer sagolsun birakti dowaksanin onune.
    finansal olarak vs bilmem ama yürümüş biri olarak şunu söyleyebilirim gerçekten baya büyük bir tesis bir de is guvenligi tedbirleri falan baya ust duzeydeydi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    10 yılın bilançosu
    Işık ÖKTE -Teb yatırım

https://dosya.co/fzg590pg3r1o/Teb-Işık_Ökte.pdf.html
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Türkiyede 1 yıllık tahmin yapmak imkansız bana göre, maymunun rasgele dart atması gibi bir şey bu. O kadar inanilmaz değişkenler var ki. Yarın bile olağanüstü gelişme olur, atıyorum bahçeli çıkar bir şey der, sonra hop reis çıkar başka bir şey der, sonra bakmışın erken seçim.

Trump canı sıkılır twit atar.
    Putin de sağlam kumaş değil, o da bir şey çevirir.

Ya da bi bakarsın herşey olumlu yönde değişir, AB Türkiye ile tekrar arayı düzeltir, müzakereler başlar, vize serbestliği gelir (ki bence gelecek)

Mart tezkeresinden sonra dibin de dibine gören endeks, 2004'de AB ile adaylık sürecin başlamasından sonra tarihin en büyük rallisini yaptı, 4.5 senede 1 e 10 kazandırdı dolar bazında.

Burası Türkiye
    Herkes ona göre pozisyon alsın.
    Permanent Portfolio bence bizim ülkemize harika uyarlanabilir. Ben daha beceremedim. Ama denemelerim var.
    28 aralıkta yazdığım gibi. Trump füzeyle Iranin en önemli generalıni vurdu.

Ama bahsettiğim büyük olay bu değildi, muhtmelen bir şey çıkmaz bundan çünkü bugune kadar israil iranın çok daha önemli adamlarını öldürdü bir şey olmadı. O nukleer bilimadamlarının bazıları 100 tane kasım suleymani eder.

6. Benim beklentilerim

2020:
    Borsa 145000
    Dolar: 5.50
    Faiz: anlamam bu işlerden
    Enflasyon: %6-7

Son 2-3 yılın biriken talebin endekse yansayacağını düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Benim beklentilerim

2020:
    Borsa 145000
    Dolar: 5.50
    Faiz: anlamam bu işlerden
    Enflasyon: %6-7

Son 2-3 yılın biriken talebin endekse yansayacağını düşünüyorum.
    Hatırladığım kadarıyla YEP deki enflasyon tahmini %8,5 tu...piyasa beklentisi de %10 civarı..6-7 nin dayanağı nedir? Tuik rakamları makyajlar açıklamasını kabul etmiyoruz ama��

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hatırladığım kadarıyla YEP deki enflasyon tahmini %8,5 tu...piyasa beklentisi de %10 civarı..6-7 nin dayanağı nedir? Tuik rakamları makyajlar açıklamasını kabul etmiyoruz ama��
    Vatandaşın alım gücü azalmasıyla beraber, tüketim ürünlerine olan talep azalacak. Bu yüzden enflasyonda %6-7 leri görecez, bizim için deflasyondur bu : ))
    Beyaz yaka ve asgari ücretli arasındaki makas daralmaya devam ediyor, beyaz yakanın lokomotif olduğu tüketim ürünlerinde talep dahada azalacak.
    Devlet dövizde kambiyo alış satış vergisini daha da artıracak(CB'nin 10 kat daha artırma yetkisi var)
    Dolara parasını yatıran vatandaştan çoktan yatırdı zaten. Daha fazla talep olacağını düşünmüyorum.
    Faizler kamu bankalarının insyatifiyle düşük tutulmaya çalışılcak..

Şimdi parası olan adam için geriye kaldı 3 seçenek.

Ev
    Araba
    Borsa
    1999 gibi borsaya olan talebin artacağını düşünüyorum. Param erimesin diyenler bu yukardaki 3 lünün birine kaçacak. Dolar alan çoktan aldı zaten.

Evet YEP de tahmin %8 yapıldı. Ama öyle durumlar olur ki kendi belirlediğin hedefleri bile fazlasıyla aşabilirsin.

Sayfa 574/1230 İlkİlk ... 744745245645725735745755765846246741074 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •