Sayfa 575/1002 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Yok ondan değil elinde yüklü olan Bucim hissesi -7 yapmış o nedenle fon negatif geldi.
    anladım teşekkürler. tek bi hisseye çok mu ağırlık vermişler diycem ama endeks de çok yükselmedi dün gerçi diğerleri kurtarmadı demekki.

2. bizim borsa bence rusya'nın dünyadaki tek ortağı olarak kalmanın faydasını fiyatlıyor. her ne kadar türkiyenin bir saldırganı cesartelendirmesi akp'nin bir başka yanlış stratejisi olsa da türkiye akp'den o kadar çok konuda zarar gördü ki, bozuk saat günde 2 kez doğruyu gösterirmiş ya, şu an işte o doğruyu gösterdiği nadir tesadüfi anlardan birindeyiz. (yoksa bu batı karşıtı, dinci ve milliyetçi zihniyetle gelecekte dünya normalleştiğinde yine yerlerde sürünen bir borsamız ve ekonomimiz olacağını bilmek için zeki olmaya bile gerek yok)

demek istediğim bir fon yöneticisi olsam perşembe cuma günü boyunca bu kadar sağlam durmuş bir borsada asla şort yönlü işlem yapmazdım. temkinli olsak tamamen rpd alırdım abi, tcd niye aldık biz endeksle birlikte kazan diye. aslında endeksteki rakam neyse onu getiren bi fon olsa ne iyi olurdu tamamen ona yatırırdım paramı. viop diyorlar viopun da endeksle alakası pek yok.

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bizim borsa bence rusya'nın dünyadaki tek ortağı olarak kalmanın faydasını fiyatlıyor. her ne kadar türkiyenin bir saldırganı cesartelendirmesi akp'nin bir başka yanlış stratejisi olsa da türkiye akp'den o kadar çok konuda zarar gördü ki, bozuk saat günde 2 kez doğruyu gösterirmiş ya, şu an işte o doğruyu gösterdiği nadir tesadüfi anlardan birindeyiz. (yoksa batı karşıtı bir zihniyetle gelecekte dünya normalleştiğinde yine yerlerde sürünen bir borsamız ve ekonomimiz olacağını bilmek için zeki olmaya gerek yok) demek istediğim bir fon yöneticisi olsam perşembe cuma günü boyunca bu kadar sağlam durmuş bir borsada asla şort yönlü işlem yapmam. temkinli olsak tamamen rpd alırdım abi, tcd niye aldık biz endeksle birlikte kazan diye. aslında endeksteki rakam neyse onu getiren bi fon olsa ne iyi olurdu tamamen ona yatırırdım paramı. viop diyorlar viopun da endeksle alakası pek yok.
    BYF ler var, tefastan bakabilirsiniz
    gün için alım satım da yapılıyor hem

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    BYF ler var, tefastan bakabilirsiniz
    gün için alım satım da yapılıyor hem
    biliyorum onların getirisi normal fonlardan bile düşük. bistle çok uyumlu da sayılmaz bist yükselirken düşeni bile var. yani ben onlarla ilgilendiğim ve normal tefasla karşılaştırma yaptığım 2019 yılı boyunca öyleydi. yine de hatırlatma için sağol. şimdi yine baktım halkyatırıma endeksle aynı tam %2 kapatan yok. kimi %1, kimi %5. ziraat bist30 endeksi 5 yapmış bu arada enteresan.

gerçi uzun vadeli bakmak lazım aldığım fonlar oph, gmr, tau, zjl yıllık bazda endeks getirisiyle yaklaşık aynı. %20 geride kalan sadece tcd. ve bu son hareketleri de pek umut vermiyor. adı var diye girdik.
    Son düzenleme : friendly_1980; 15-10-2022 saat: 10:55.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    tcd eksi yazmış bugün inşallah piyasa düşer diye bi hayale kapılıp şorta devam etmiyorlardır, o kadar aptal bi fon değil sonuçta.
    Sadece TCD değil onun hisse yoğun kardeşi TKF'de yükseliş günü - 1,11 yaptı.
    Bilenler bilir eski acc böyleydi, elimde varken bistin yükselmesini istemezdik nerdeyse

6. Yatir tavsiyesi olarak algılamayın ama hisse yoğun fonlara yatırım yapanlar Hvz fonu da takibe alsınlar. Ben nnf hariç diğerlerini hvz fona çevirdim. Yeni bir fon tabi, ben portföy yöneticisine güvendiğimden yatırımı buraya kaydırdım.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Yatir tavsiyesi olarak algılamayın ama hisse yoğun fonlara yatırım yapanlar Hvz fonu da takibe alsınlar. Ben nnf hariç diğerlerini hvz fona çevirdim. Yeni bir fon tabi, ben portföy yöneticisine güvendiğimden yatırımı buraya kaydırdım.
    geçende cüneyt akmanın yazısı vardı. gerçi son cümleyi tabii bunlar idda diye bitirdi. bağlantıları birleştirebilirsiniz herhalde yazdığımdan.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    geçende cüneyt akmanın yazısı vardı. gerçi son cümleyi tabii bunlar idda diye bitirdi. bağlantıları birleştirebilirsiniz herhalde yazdığımdan.
    Cüneyt Akmanın tüm yazılarını okurum ama bahsettiğim fon ile alakasını kuramadım. Biraz konuyu açar mısınız?

Sayfa 575/1002 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •