Onemli Gunler Banner
Sayfa 575/631 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625 ... SonSon
Arama sonucu : 5042 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Aynen klasik kap haberi..Her yıl tekrarlıyor.. Eğer şişe 10 tl ye işgyo 3 tl ye filan düşerse alacak galiba

Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Aynen klasik kap haberi..Her yıl tekrarlıyor.. Eğer şişe 10 tl ye işgyo 3 tl ye filan düşerse alacak galiba
    Sn.balina bu dmsh için bir bilgi istedik cevap vermediniz lütfen cevap verir misiniz.
    Sagliklar

3. 15 Ocak Cuma günü geceyarısı Moodys'den not güncellemesi gelecek. %90 ihtimalle şu olacak: Görünümü pozitif yapacaklar ama B3 olan ülke kredi notu ayni kalacak. Kanımca daha 16 ay önce Ağustos 2022'de B2 den B3 e düşürdükleri notu hemen öyle artırmazlar, sadece görünümü pozitife çevirirler o kadar. Diğer bir kaç senaryonun olasılığı ise çok düşük.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Görünümün pozitife çevrilmesi ve bir ihtimal notun B3 ten B2 ye artırılması beklentisi bu hafta özellikle banka hisselerinde satın alınabilir. Not kararı açıklandığında kredi notu değişmeyip sadece görünüm pozitife çevrilirse, ki %90 ihtimalle bu senaryo gerçekleşecek, kredi notunun yükseltilmemiş olması bahane edilerek borsa açıldığında bir kar satışı görebiliriz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5. Kurumsal büyük oyuncular Moodys'in not kararını daha şimdiden öğrenmişlerdir muhtemelen. O yüzden BoA nın bu tahtadaki işlemleri ile banka kağıtları üzerindeki genel baskının boyutu bize Moodys'in not kararının sinyalini şimdiden verebilir. Önümüzdeki haftanın tümü ama özellikle 12 Ocak Cuma ve onu takip eden işlem günü olan 15 Ocak Pazartesi günü yüksek adrenalinli olacak. Aşırı volatil günlere hazır olun.

6. Ptesi Bankalar iyi olur..

7.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Sn.balina bu dmsh için bir bilgi istedik cevap vermediniz lütfen cevap verir misiniz.
    Sagliklar
    Sn Cinali bir grup dmsh de çoğunluk ve imtiyazlı hisseleri Murat İşeri den satın aldı. Bu grup piyasadan varsa toplu hisse satın alıyor.. Fiatıda eldeki hisse miktarına göre belirliyor diye biliyorum..

Ptesi Bankalar iyi olur..
    Sn Cinali bir grup dmsh de çoğunluk ve imtiyazlı hisseleri Murat İşeri den satın aldı. Bu grup piyasadan varsa toplu hisse satın alıyor.. Fiatıda eldeki hisse miktarına göre belirliyor diye biliyorum..
    Teşekkürler

Sayfa 575/631 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •