Sayfa 575/657 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625 ... SonSon
Arama sonucu : 5372 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    norveçteki şirketin getirisi ile götürüsü hesaplanmış ve götürüsünün daha fazla olduğu kanaatine varılmış...bize de saygı duymak kalır...şirketimiz en iyisini en uygun fiyata yapmak istemesini hoş karşılamak gerekiyor...ispanya ve sırbıstandaki fabrikalarımız çalışıyor...bir kaç ay içinde avrupa pazarı iyicene canlanmaya başlayacak...ülkemizde de istanbulun kentsel dönüşümü hız kazanacak...ülkemizde inşaat sektörü de canlanabilir...

buda berkosana ciro ve kar artışı olarak yansıyacak..yapısı itibari ile günlüklere pek de takılmadan yatırımcı kafası ile tutmakta fayda görüyorum...tabi trade ile hisse adetini artırabileni ben her zaman tebrik etmişimdir...doğrusu bu süreçte ben bu yola hiç girmedim...aradığım şartlar gerçekleştiğinde yeniden bir takviye düşünüyorum...berkosan akranlarına göre çok ucuz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Scumtec şartları berkosan için uygun olamayabilir bunu anlayışla karşılarız sıkıntı olmaz ama yönetimin olmayacak bir iş için yaklaşık 2 sene boyunca algı yaratması hoş karşılanacak bir durum değil kaldiki ondan önceki hikayesinde satılması için bir fona yetki verilip görüşmeler yapıldığını bildirip yalan algı oluşturmuştu yönetim bunu alışkanlık haline getirdi birileri iyi nemalaniyor bakalım bundan sonra ne oyunlar oynayacaklar bu arada scumtekin az da olsa bir bedeli olacaktır berkosan yönetimin namusudur ama yönetim namisizdir

3. iyice kafamız karıştı hayırlısı bakalım

4.  Alıntı Originally Posted by DAMAR Yazıyı Oku
    iyice kafamız karıştı hayırlısı bakalım
    Kafa karışacak bir şey yok üstadım...Şirketler açısından gelişmelere ve özellikle de konjonktüre göre strateji değişikliği yapmak gayet normaldir. Faizlerin % 60 ları bulduğu, MB'sının 1 sente muhtaç hale geldiği bir dönemde BRKSN için oldukça maliyetli bir yatırımdan vaz geçilmesi anlaşılabilir bir şey. Gayet tabiki bu beklentiyi yani hızlı büyüme stratejisini önceden satın almış olan yatırımcılar açısından olumsuz bir gelişme...

9 aylık bilançoda; stoklarda belirgin bir düşüş olmamasına rağmen maliyet tarafında ciddi bir iyileşme ve bunun sonucunda diğer dönemlere göre aktif kârlılıkta aynı şekilde belirgin bir düzelme vardı...Bu bilanço denetime tabi olmadığı için bir şerh koymuştum zaten gerideki yazılarımda... Şayet 12 aylıklarda aynı trend devam ediyorsa hisse benim açımdan TUT...Yok değil de Skumtech benzeri bir havuç ise ben kaçar...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

5.  Alıntı Originally Posted by DAMAR Yazıyı Oku
    iyice kafamız karıştı hayırlısı bakalım
    🤣🤣🤣🤣🤣🤣Aynen

6. Şirketin scumtech firmasına ürün satışı yaptığını biliyoruz..hammadde temin ile ilgili bir açıklama duymadık bu firmadan..
    Keza şirket ispanya ve sırbistan’da şirket kurmuş,ortak olmuş v.s birşeylerin çabası içinde işin sonunda da bir hedef var,satılma da söz konusu olabilir..
    Yahu duyan da diyecek milyarlar satış hacmi varda milyarca lira piyasa değerine sahip..
    Mevcut finansallarda scumtech yok arkadaşlar,fiyatların içinde geçmiş dönemin muhasebesel performansı var..
    Bende bu ülkede çoğu şeyden şikayetçiyim evet ama yatırım yaparken duygusal davranmıyorum,karanlığa küfretmiyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Şirketin scumtech firmasına ürün satışı yaptığını biliyoruz..hammadde temin ile ilgili bir açıklama duymadık bu firmadan..
    Kaynak: Kamuya açıklanan Dahili İşleme İzin Belgesi açıklamaları.

https://www.ticaret.gov.tr/destekler...eleri-d1-d3-h1

Kaldı ki BRKSN'ın hammadde olarak kullandığı materyallerin tamamına yakını ithal. Ama bu firmadan ama başka yerden, sonuçta ithalat yoluyla bir yerlerden alıyorlar. Muhtemelen bu firmadan alıyorlardı, son açıklamada satıcı-müşteri demişler zaten. Dikkatimi çeken şey, en son Ağustos ayı bildiriminde adı geçti BRKSN'ın sonrasında bir müracaatı yok ?! Bunu da not edelim...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

8. Benim de iç dünyamda ne fırtınalar kopuyor.. Elbet bir hayalim var iyiden ve haklıdan yana..
    Borsada çeyrek asrım geçti asla aracı kurum dahi değiştirmedim aynen aynı yerdeyim..
    Ülkemde sermaye piyasalarının zaten insider olduğunu inkar etmek bu işi bilmemektir maalesef..
    Tüm bunlara rağmen aklı selim temel analize inanarak tek başıma servet kazandım..
    Beni bu var olan sistem yarattı ve bugünlere getirdi.sağlığım el verdikçe tecrübelerimi aktaracağım..anladığım işte yardımcı olabiliyor ve hanelere katkım oluyorsa yapabildiğim budur..

Sayfa 575/657 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •