Sayfa 576/1000 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    İşlerinden dolayı bakamayacaklar vardır, buraya baktıklarında yardımcı olacaklardır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    bir ay kadar önce kendime asla tek başıma hisse almayacağıma söz vererek yatırım anlayışımı yeniden yapılandırdım. bu kapsamda önce üçte bir gibi düşünmeme rağmen Veysel beyle olan diyaloglarımdan sonra paramın yarısını 35 gün kadar önce tcd'ye attım. geçenlerde acaba pozisyon mu azaltsam diye işlem yaparken onay butonuna dokunacağımda aklıma Veysel bey geldi. bu fona ortalama 6 ay zaman verirseniz çok güzel getiriler elde edersiniz şeklinde fon yönetiminin müşterilere tavsiyede bulunduğu sözlerini hatırlayarak vazgeçtim. diğer yarısı da şu an obp'de. aslında bir kaç fona paylaştırsam daha iyi olurdu ama şimdilik böyle oldu. hisse fonu kotamı tamamen tcd'den yana kullanmamın sebebi ise mesela borsa düşerken bizim fon da mutlaka düşer gibi bir olgunun oluşmaması ve tcd'nin daha agrasif ve bağımsız takılmasından. bazı arkadaşlarımız ise daha farklı bir sıtrateji izliyorlar, borsa çok düştüğünde en hızlı yükselecek bankacılık endeksi olduğundan yükselişe oynayıp dirençlere yaklaşınca da bu kadar yeter deyip ayrılmayı tercih ediyorlar ki bu da güzel ve daha öngörülebilir bir sıtrateji. ama bebn, aselsanda çok sıkıntı yaşadığımdan daha rahat olayım diye, ben uğraşmayayım, paramı bu adamlar yönetsin diye hisse yatırımımı buraya yönlendirdim. risk anlayışına göre en azından dörtte bir veya üçte bir oranından başlamak üzere tcd bulundurmak daha cazip geliyor bana. diğerleri de bildik fonlar arasında gpg, obp ve ysu gibi paylaştırılabilir. yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim değildir. asla yatırım tavsiyesi olamaz.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    bir ay kadar önce kendime asla tek başıma hisse almayacağıma söz vererek yatırım anlayışımı yeniden yapılandırdım. bu kapsamda önce üçte bir gibi düşünmeme rağmen Veysel beyle olan diyaloglarımdan sonra paramın yarısını 35 gün kadar önce tcd'ye attım. geçenlerde acaba pozisyon mu azaltsam diye işlem yaparken onay butonuna dokunacağımda aklıma Veysel bey geldi. bu fona ortalama 6 ay zaman verirseniz çok güzel getiriler elde edersiniz şeklinde fon yönetiminin müşterilere tavsiyede bulunduğu sözlerini hatırlayarak vazgeçtim. diğer yarısı da şu an obp'de. aslında bir kaç fona paylaştırsam daha iyi olurdu ama şimdilik böyle oldu. hisse fonu kotamı tamamen tcd'den yana kullanmamın sebebi ise mesela borsa düşerken bizim fon da mutlaka düşer gibi bir olgunun oluşmaması ve tcd'nin daha agrasif ve bağımsız takılmasından. bazı arkadaşlarımız ise daha farklı bir sıtrateji izliyorlar, borsa çok düştüğünde en hızlı yükselecek bankacılık endeksi olduğundan yükselişe oynayıp dirençlere yaklaşınca da bu kadar yeter deyip ayrılmayı tercih ediyorlar ki bu da güzel ve daha öngörülebilir bir sıtrateji. ama bebn, aselsanda çok sıkıntı yaşadığımdan daha rahat olayım diye, ben uğraşmayayım, paramı bu adamlar yönetsin diye hisse yatırımımı buraya yönlendirdim. risk anlayışına göre en azından dörtte bir veya üçte bir oranından başlamak üzere tcd bulundurmak daha cazip geliyor bana. diğerleri de bildik fonlar arasında gpg, obp ve ysu gibi paylaştırılabilir. yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim değildir. asla yatırım tavsiyesi olamaz.
    Öyleyse TCD miktarını artırıp kalanıyla OBP almak mantıklı gibi duruyor.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Son portföy dağılımım
    %44.56 GPG,
    %34.87 IST,
    %9.33 GL1,
    %9.15(Hisse),
    %2.09 OBP.
    Yukarıdaki 24 Eylül dağılımı
    Son dağılım
    %41 GPG
    %34 IST,
    %11 OBP.
    %5 GL1
    %9 (Hisse),

GL1 satış yapıldı Cuma sıfır olacak. GPG'den de bir miktar satıldı. 38-39'a düşecek onunda ağırlığı

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Son dağılım
    %41 GPG
    %34 IST,
    %11 OBP.
    %5 GL1
    %9 (Hisse),

GL1 satış yapıldı Cuma sıfır olacak. GPG'den de bir miktar satıldı. 38-39'a düşecek onunda ağırlığı
    Teşekkür ederim adaşım, sizin portföyünüz de beğendiğim bir portöy. Hisse olarak neler taşıyorsunuz acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Son dağılım
    %41 GPG
    %34 IST,
    %11 OBP.
    %5 GL1
    %9 (Hisse),

OBP oranı sepetinizde neden düşük acaba özel bir sebebi var mı?

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim adaşım, sizin portföyünüz de beğendiğim bir portöy. Hisse olarak neler taşıyorsunuz acaba?
    Hisseden canınız yanmadı mı üstadım Hisse Portföyünden herhangi bir beklentim yok düşerse alıyorum yükselirse satıyorum daha önce söylemiştim neler olduğunu

7. Bugün bıst ve yurtiçi piyasalar yine iyi dayanıyor, yurtdışı borsalar gelişmiş ve gelişmekte olan yoğun satışlar var piyasalar % 2-3 aşan eksi tcdd hisselerinden biri olan ton balığı yüzde 20 eksi
    Son düzenleme : John Dutton; 02-10-2019 saat: 18:06.

8.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    OBP oranı sepetinizde neden düşük acaba özel bir sebebi var mı?

GPG'ye ağırlık verdiğim için OBP düşük kaldı, hisse fon satışları ve GPG'den gelen satışlarla onuda artırıyorum şimdilik. Çok hızlı değişim yapmıyorum genelde zamana yayıyorum alımlarımı.

Sayfa 576/1000 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586626676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •